Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość
co znaczy wymian ?? i czy okno zamontowane da sie wyjac bez zniszczeń ??

 

To jest ta belka poprzeczna pod oknem i nad oknem na 3 zdjęciu.

 

http://www.muratordom.pl/zdjecia/okna_polaciowe_montaz.jpg

 

i link do krótkiego artykułu:

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/okna-i-drzwi/okno-polaciowe-a-konstrukcja-dachu,6339_486.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie technicznym knaufa pisze żeby styki sufitu z płyty ze ścianą zabezpieczyć taśmą przekładkową. co to jest ta taśma? rozumiem że to ma służyć do ślizgania ale czym to się wykleja?

szeroka tasma papierowa z jednostronnym paskiem kleju

 

Dzięki Flashback. Z tymi taśmami to już kociokwiku dostaje :roll: Mój fachowiec chciał je wykleić bez dylatacji taśmą z włókna szklanego :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie technicznym knaufa pisze żeby styki sufitu z płyty ze ścianą zabezpieczyć taśmą przekładkową. co to jest ta taśma? rozumiem że to ma służyć do ślizgania ale czym to się wykleja?

szeroka tasma papierowa z jednostronnym paskiem kleju

 

Dzięki Flashback. Z tymi taśmami to już kociokwiku dostaje :roll: Mój fachowiec chciał je wykleić bez dylatacji taśmą z włókna szklanego :( :( :(

hee ale problem masz w tym, ze te tasme przykleja sie przed plytowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Mam małe pytanko

Kierbud mi dzisiaj gadał, że mam w gradach porobić otwory, żeby zachować ciągłość szczeliny wentylacyjnej, bo kalenice mam niezbyt długą. :roll:

 

i aż mi głupio spytać, :oops: bo dach dawno zrobiony, tylko trza ocieplić.

Co to są te grady w konstrukcji dachu ?? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat nie problem. jak widać na suwaczku panowie wchodzą dopiero w poniedziałek.

 

ją się klei do ściany a nie na płytę tak?

 

nom z suwaczka skorzystalem i pytanie posadzki juz pekaja?

 

tasme klei sie tam gdzie potrzeba czyli wszelkie styki plaszczyzn nie tylko ze scianami masywnymi. co do papierowej tasmy przekladkowej jest ona bardzo, bardzo droga w porownaniu z foliowymi tasmami klejacymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli sufit i ściana działowa mają być wykonane z k-g na stelażach to najpierw montujemy sufit z okładziną k-g, czy może najpierw ścianę z okładziną k-g czy też nie ma to zanczenia? czy wspomniana taśma pcv to taka zwykła siatka do spoin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij więc proszę czego szukać w sklepie bo piszesz tak tajemniczo. Jakie zadanie spełnia owa taśma?

tajemniczosc? hmm no to, noc przed toba na przeczytanie watku od deski do deski ;)

 

rozmawialem z efilo o tasmie przekladkowej inaczej slizgu. to, ochrona przed brudzeniem scian szpachla ;)

 

a tak na powaznie tasma sluzy do dylatowania spoiny od innego elementu. dzieki temu spoina trzyma sie plyty a nie np. tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu_jan

 

zobacz sobie krótką informację eksperta z knaufa w tym temacie

 

wszystko jasno, klarownie, bez tajemnic :wink:

 

TUTAJ

 

 

FlashBack

swoją drogą napisałbyś której taśmy używasz? Pisałeś że specjalna jest droga. Jest jakiś konkretny producent? Podobno szarą też się stosuje ale nie wiem jak się ją potem odlepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu_jan

 

zobacz sobie krótką informację eksperta z knaufa w tym temacie

 

wszystko jasno, klarownie, bez tajemnic :wink:

 

TUTAJ

 

 

FlashBack

swoją drogą napisałbyś której taśmy używasz? Pisałeś że specjalna jest droga. Jest jakiś konkretny producent? Podobno szarą też się stosuje ale nie wiem jak się ją potem odlepia.

no wlasnie odlepianie :)

papierowa to, nie jest "specjalna" tasma tak jest duzo drozsza, az za duzo jak na taki cel ;).

papierowej przekladki nie klei sie do elementow na calej jej powierzchni (ma cieniutki pasek z klejem) odizolowywanych przez co nie przywiera na elementach tak jak rzekomo tasma pcv.

normalnie uzywam wylacznie pcv tyle, ze innej firmy dlatego, ze ma swoj bardzo duzy atut ktorego nie daje papierowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...