Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Sprawcą całego zamieszania jest firma RIGIPS przy wprowadzeniu systemu Rigistil okazało się ze profil przez nich produkowany UD ma bardzo wąska krawędź dolna rzędu 20mm i nie sposób było dokręcać płytę bo wkręty rozrywały krawędź płyty. Znaleźli paru naiwnych łosi typu ROM -KOM i innych co zaczęli pisać że nie można przykręcić płyty do UD. System miał być hitem i najtańszym systemem na rynku . System ten nie znalazł wielu zwolenników a narobił tyle zamieszania że ludzie uwierzyli .ale wielu nie potrafi się przyznać do błędu. Efekt mamy taki że dzisiejsze UD zjechały z UD 30 gdzie miało być 30mm na dokręcenie płyty do 25mm na dzisiaj.

No i tu się z Profi-m zgadzam. Producenci zmieniają technologię pod dyktando marketingu - coś musi się dziać, coś zmienić, niby ulepszyć, dodać niebieskie granulki, później czerwone ( a nie - to w proszkach te granulki) byle by tylko było głośno.Nawet najlepszy innowacyjny konstruktor-wynalazca ma nad sobą dział marketingu.

 

Przyznaję że kiedyś robiłem na "ślizgach", nie kręciłem do UD i takie tam inne czary ale dziś przy zastosowaniu do spoinowania taśm pełnych (ja preferuję TT) robię wszystko na "sztywno" . Wkurza mnie tylko szczupłość profili UD bo faktycznie uszkadza się płytę i kaleczy się ścianę łbem od wkrętarki. Tak samo podchodzę do skręcania profili - jak trzeba to pchełek nie żałuję. Chociaż uważam że lepsze są nity bo nie "odskakuje" płyta - nit jest dużo niższy. Ale niestety nitowanie zajmuje za dużo czasu - znów wszystko rozbija się o kasę. Ale jeśli efekt końcowy jest dobry - taki sam jak przy nitowaniu to za reklamą proszku do prania stwierdzę "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać".

 

I właśnie ten cytat powinien nam przyświecać: "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać". I to dotyczy też sufitów na siłę robionych na krzyżowym (jak trzeba to oczywiście jak najbardziej ale rzadko to jest wskazane), grubości profili czy stosowania płyt ogniowych bez zastosowania całego systemu ogniowego.

 

Ostatnio robiłem sufit na wieszakach obrotowych z noniuszem - taka zamierzchła technologia. Dodatkowo bardzo gęsto bo na każdej jętce. Inwestor zwrócił mi uwagę że daję jedną zawleczkę a technologia przewiduje dwie. Nie dawałem drugiej bo bym musiał każdy noniuszu skracać o 1cm - zawadzał nit. Doszliśmy do wniosku że w całej tej konstrukcji nie agrafka się zerwie bo siły działają na ścinanie więc słonia można by powiesić na wieszaku tylko profil nie wytrzyma i się wygnie. Cała konstrukcja jest tak mocna jak najsłabsze jej ogniwo. Agrafka nie była najsłabszym ogniwem - tym ogniwem był profil zapięty do wieszaka. Dodam że profil 0.5mm. Zamiast agrafki można by przecież spawać - jeszcze mocniejsze połączenie! ...ale "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Profi, czyli nie bedzie jakims błedem w sztuce jak poskrecam całość na sztywno czyli: płyty do UDeków, sufit -skos razem za pomoca profila V oraz murowana kolankowa do skosu tez za pomocą V-ki? Dobrze mysle?

W tej sytuacji poddasze (sufit, skos i sciany ) beda stanowic poskrecany monolit. Czy tak mozna to zrobic?

W tej chwili na forum jest tylko jeden orędownik robienia wszystkiego na "miękko" czyli na ślizgach. Jest to Flash. Reszta (ja też) robi wszystko na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to się stało? Pan Romuald rozpoczyna jakąś akcję promocyjną swojej "firmy"? roboty mniej czy ludzie chcę faktur a jak wiadomo szara strefa faktur nie wystawia?

Nie kami się trolli ale co mi tam...

Co się stało? A no znów lecę na dwie brygady wiec trzeba zadbać o to by ludzie mieli co robić. Nie problem nabrać ludzi na jeden strzał i kopa w d... do następnego razu. Spokojna Twoja rozczochrana - jeszcze nie jest ze mną tak źle. Ale dzięki za troskę. A gdybyś miał coś to chętnie przytulę jakąś robotę... najlepiej jeśli będzie to jakieś wyzwanie. Np. zabudowa w kinie domowym z zastrzeżeniami a raczej z wytycznymi Inwestora takimi ze trzy noce nie spałem i dwa razy podchodziłem do panela na suficie :D

 

10389188_879698505380279_4021200882601030790_n.jpg

 

A więcej tu: https://www.facebook.com/pages/Rom-Kon-Remonty-Wyko%C5%84czeni%C3%B3wka-Budowlana/593864663963666?ref=hl

 

Jak wszystko będzie wykończone to zamieszczę więcej fotek.

 

ps. i co p. Sławku. Każdy sposób na reklamę jest dobry... można nawet wykorzystać takiego trolla jak Ty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na forum jest tylko jeden orędownik robienia wszystkiego na "miękko" czyli na ślizgach. Jest to Flash. Reszta (ja też) robi wszystko na sztywno.

 

Ok dzieki Rom za odpisanie. Jeszcze jedno pytanie: jedno pomieszczenie bedzie miec w suficie wymiar 4,70x3m. CZy jest sens tu bawic sie w stelaz krzyzowy dwupoziomowy i czy uzywacie płyt 1,20x3m (u mnie by pasowały idealnie chyba?? )?

 

Pod jetkami bede miał 10 cm wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi, czyli nie bedzie jakims błedem w sztuce jak poskrecam całość na sztywno czyli: płyty do UDeków, sufit -skos razem za pomoca profila V oraz murowana kolankowa do skosu tez za pomocą V-ki? Dobrze mysle?

W tej sytuacji poddasze (sufit, skos i sciany ) beda stanowic poskrecany monolit. Czy tak mozna to zrobic?

Do Ud płytę możesz połapać co 30-40cm najlepiej między profilami CD jak (prostopadle są do Ud) złap. Daj taśmę separacyjna i ona wystarczy . Do profili V możesz swobodnie płytę kręcić . Zwróć uwagę aby wkręty były jak najdalej oddalone od ścian (dotyczy Ud i V.) Jak CD równolegle jest do UD i jest blisko 10-15 cm to nie musisz łapać do UD ,Jak dalej to kręcisz.

W sumie powinno się odsunąć CD od UD jak wypadają równolegle na 40cm. ale różnie to czasem bywa.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no znów lecę na dwie brygady

 

czyli widzę, że tytuł króla szarej strefy otrzymałeś zasłużenie...

 

k..wa nie rozumiem jak to jest możliwe w tym chorym kraju, że uczciwą firmę US potrafi doprowadzić do bankructwa (jest wiele takich przypadków) a takim "przedsiębiorcom" jak Rom jakoś do d..y się nie dobiorą mimo że ci kpią sobie z nich w żywe oczy

widać 25 lat przemian to jeszcze za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli widzę, że tytuł króla szarej strefy otrzymałeś zasłużenie...

 

k..wa nie rozumiem jak to jest możliwe w tym chorym kraju, że uczciwą firmę US potrafi doprowadzić do bankructwa (jest wiele takich przypadków) a takim "przedsiębiorcom" jak Rom jakoś do d..y się nie dobiorą mimo że ci kpią sobie z nich w żywe oczy

widać 25 lat przemian to jeszcze za mało...

Bo widzisz "kolego"... polska gospodarka tylko trzyma się jeszcze jakoś dzięki szarej strefie. Gdyby chcieli to już dawno by zlikwidowali ale nie chcą bo nie mogą. Kto buduje dobrobyt państwa? Imigranci i szara strefa czyli niewolnicza siła robocza. Z tym że imigranci część pieniędzy wysyłają do innego państwa. Szara strefa płaci takie same podatki jak inni - za każdy towar kupiony 23% bierze państwo. A co daje w zamian? Nic! Żadnej ulgi, żadnego zwrotu VAT, nie można niego wrzucić w koszta - wszystko opodatkowane! Jak dobrze policzysz to szaraki płacą większe podatki! Szara strefa nie płaci ZUS (chociaż czasem KRUS) ale też nie bierze żadnych świadczeń! Żadnych płatnych zwolnień L4, żadnej renty czy emerytury. Do lekarza tylko prywatnie (i 23% podatku no chyba że lekarz też szarak :D ) Wszędzie podatki!!! A jeśli państwo zlikwiduje jednego czy drugiego szaraka to zamiast zysku z podatków będzie jeszcze utrzymywać takiego w więzieniu - bo dostał wyrok i musi odsiedzieć a po wyjściu pójdzie do opieki społecznej i zamiast płacić podatki będzie brał z podatków.

 

Z "moich" pieniędzy utrzymuję sześciu ludzi! A ci ludzie jeszcze swoje rodziny! Co by było gdyby stracili pracę? Przyszli by do Ciebie po pieniądze! I zamiast 23%vat-u byłoby już 25%! I to Ty byś musiał ich utrzymać!!! Tak to działa! Państwo nie ma pieniędzy! Zawsze jak komuś daje to innemu odbiera! Państwo tylko przekłada z kupki na kupkę i jeśli Tobie państwo nie daje to musi zabierać. Innej opcji nie ma! Ciekawe czy jesteś humanistą czy ścisły - ale obstaję że humanistą i jak powiem że z podatkami jesteśmy już z prawej strony krzywej Gaussa i staczamy się w dół to pewnie nic to Ci nie powie. Jakie życie byłoby prostsze gdybyśmy byli w tym samym miejscu tyle że z lewej strony tej krzywej...

 

Sławek, k...wa nadal nie rozumiesz?

 

...a i jeszcze jedno. Znajomy hydraulik kończy działalność bo już dalej nie może uciągnąć a że ma busa więc zrobił kurs taxi i będzie jeździć na taryfie towarowej. A myślisz że do tego co ma dorobił się legalnie? Nie bo według Twoich standardów był przestępcą bo zapieprzał na zachodzie! Budował dobrobyt Niemiec, Francji, Holandii... jak te państwa stoją? I dlaczego tak dobrze? Bo Polacy im wybudowali ten dobrobyt!!! Hydraulik zapieprzał po 16h na dobę, część pieniędzy im zostawił (podatki, spanie i jedzenie) i część przywiózł tu. Teraz Niemcy się na niego wypięły w pełnym skłonie bo pracował na czarno i żadnych świadczeń tam nie uzyskał. Czysty zysk dla nich bo nie mają kosztów utrzymania emeryta, rencisty czy nawet nie wypłacą chorobowego... u nich taki ktoś nie istniał. Pracował na dobrobyt Niemców ale jako człowiek-pracownik nie istnieje...

 

Sławek, k...wa nadal ciężko to zrozumieć?

 

A jeszcze dopiszę:

 

Sławuś, robisz sobie w tym roku jakiś urlop? Pewnie tak...ZUS i pracodawca zasponsoruje Ci pełnopłatny urlop a ja i moi pracownicy stwierdziliśmy że chyba w tym roku jakoś bardzo zmęczeni nie będziemy by brać BEZPŁATNE wolne... No mówię Ci szara strefa to same superlatywy! Sam przejdź do niej to się przekonasz!

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jesteś humanistą czy ścisły - ale obstaję że humanistą i jak powiem że z podatkami jesteśmy już z prawej strony krzywej Gaussa i staczamy się w dół to pewnie nic to Ci nie powie. Jakie życie byłoby prostsze gdybyśmy byli w tym samym miejscu tyle że z lewej strony tej krzywej...

 

Tu chyba pomyliło Ci sie z krzywą Laffera, tak BTW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba pomyliło Ci sie z krzywą Laffera, tak BTW :)

Masz rację... podatki to krzywa Laffera a nie "dzwonek" Gaussa co nie zmienia faktu że już jesteśmy "po drugiej stronie"... a słyszałem że na 25-lecie wolnej Polski ma być 25% VAT... tak dla uczczenia okrągłej rocznicy ;) Chyba już czas... najwyższy czas na wyjazd... lepiej to już chyba było... kierunek? Iquitos w Peru... miasto dla zuchwałych! ...tylko muszę się nauczyć języka peruwiańskiego. No i można się spotkać ze Stanem Tymińskim :D

Edytowane przez Rom-Kon
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz "kolego"... polska gospodarka tylko trzyma się jeszcze jakoś dzięki szarej strefie. Gdyby chcieli to już dawno by zlikwidowali ale nie chcą bo nie mogą. Kto buduje dobrobyt państwa? Imigranci i szara strefa czyli niewolnicza siła robocza. Z tym że imigranci część pieniędzy wysyłają do innego państwa. Szara strefa płaci takie same podatki jak inni - za każdy towar kupiony 23% bierze państwo. A co daje w zamian? Nic! Żadnej ulgi, żadnego zwrotu VAT, nie można niego wrzucić w koszta - wszystko opodatkowane! Jak dobrze policzysz to szaraki płacą większe podatki! Szara strefa nie płaci ZUS (chociaż czasem KRUS) ale też nie bierze żadnych świadczeń! Żadnych płatnych zwolnień L4, żadnej renty czy emerytury. Do lekarza tylko prywatnie (i 23% podatku no chyba że lekarz też szarak :D ) Wszędzie podatki!!! A jeśli państwo zlikwiduje jednego czy drugiego szaraka to zamiast zysku z podatków będzie jeszcze utrzymywać takiego w więzieniu - bo dostał wyrok i musi odsiedzieć a po wyjściu pójdzie do opieki społecznej i zamiast płacić podatki będzie brał z podatków.

 

Z "moich" pieniędzy utrzymuję sześciu ludzi! A ci ludzie jeszcze swoje rodziny! Co by było gdyby stracili pracę? Przyszli by do Ciebie po pieniądze! I zamiast 23%vat-u byłoby już 25%! I to Ty byś musiał ich utrzymać!!! Tak to działa! Państwo nie ma pieniędzy! Zawsze jak komuś daje to innemu odbiera! Państwo tylko przekłada z kupki na kupkę i jeśli Tobie państwo nie daje to musi zabierać. Innej opcji nie ma! Ciekawe czy jesteś humanistą czy ścisły - ale obstaję że humanistą i jak powiem że z podatkami jesteśmy już z prawej strony krzywej Gaussa i staczamy się w dół to pewnie nic to Ci nie powie. Jakie życie byłoby prostsze gdybyśmy byli w tym samym miejscu tyle że z lewej strony tej krzywej...

 

Sławek, k...wa nadal nie rozumiesz?

 

...a i jeszcze jedno. Znajomy hydraulik kończy działalność bo już dalej nie może uciągnąć a że ma busa więc zrobił kurs taxi i będzie jeździć na taryfie towarowej. A myślisz że do tego co ma dorobił się legalnie? Nie bo według Twoich standardów był przestępcą bo zapieprzał na zachodzie! Budował dobrobyt Niemiec, Francji, Holandii... jak te państwa stoją? I dlaczego tak dobrze? Bo Polacy im wybudowali ten dobrobyt!!! Hydraulik zapieprzał po 16h na dobę, część pieniędzy im zostawił (podatki, spanie i jedzenie) i część przywiózł tu. Teraz Niemcy się na niego wypięły w pełnym skłonie bo pracował na czarno i żadnych świadczeń tam nie uzyskał. Czysty zysk dla nich bo nie mają kosztów utrzymania emeryta, rencisty czy nawet nie wypłacą chorobowego... u nich taki ktoś nie istniał. Pracował na dobrobyt Niemców ale jako człowiek-pracownik nie istnieje...

 

Sławek, k...wa nadal ciężko to zrozumieć?

 

A jeszcze dopiszę:

 

Sławuś, robisz sobie w tym roku jakiś urlop? Pewnie tak...ZUS i pracodawca zasponsoruje Ci pełnopłatny urlop a ja i moi pracownicy stwierdziliśmy że chyba w tym roku jakoś bardzo zmęczeni nie będziemy by brać BEZPŁATNE wolne... No mówię Ci szara strefa to same superlatywy! Sam przejdź do niej to się przekonasz!

 

I tak nie zrozumie . . .

Uważam to za wielką cnotę, że potrafimy się odnaleźć w każdej sytuacji, historia Nas tego nauczyła . . .

I proszę Kolego nie pisz mi, że tylko my Polacy tak robimy . .. Znam zdanie wielu obcokrajowców którzy twierdzą, że jeśli Państwo ich rypie to dlaczego oni nie mogą rypać Państwa.

Sam wynajmuje mieszkanie od Irlandczyka który ma na czysto E7tyś/msc. myślisz, że płaci podatek od wynajmu :cool:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Proszę o radę jak przedłużyć te skręcone 2 ud na belce koszowej , mogą być ud nie połączone wzdłużnie czy lepiej je jakoś spiąć , tylko jak ? są jakieś łączniki wzdłużne tak jak do cd ?

Nie ma łączników. Jeśli jest to naroże (a wydaje mi się że właśnie o naroże chodzi) to po prostu przesuwamy profile wzgledem siebie i dokładamy brakujący element. Wszystko skręcamy w narożnikach. Profile się dobrze trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciłbym wykonać półkę i ala biurko w pokoju pod komputer.Czy mogę to zrobić tak samo jak wykonujecie półki z płyt gipsowych.

Zamiast płyty g-k chciałbym użyć płyty mdf.Pytanie teraz czy konstrukcja pod to może byś wykonana z profili stalowych,czy jednak musiało by to być drewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,wydaje mi sie że źle zrobiłem,że tylko na dwóch ścianach zamocowałem profile UD w które wsunąłem profile Cd a przy trzeciej ścianie jest profil Cd zawieszony na grzybkach w odległości ok. 1cm od ściany. Teraz niewiem czy go odczepić i przykręcić do ściany UD ?czy zostawić tak jak jest?W przedpokoju UD też jest na dwóch ścianach zamiast po obwodzie. http://images63.fotosik.pl/1066/98ad1bdfbd3037c0m.jpg http://images64.fotosik.pl/1068/cecab41499c15626m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...