Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Witajcie,wydaje mi sie że źle zrobiłem,że tylko na dwóch ścianach zamocowałem profile UD w które wsunąłem profile Cd a przy trzeciej ścianie jest profil Cd zawieszony na grzybkach w odległości ok. 1cm od ściany. Teraz niewiem czy go odczepić i przykręcić do ściany UD ?czy zostawić tak jak jest?W przedpokoju UD też jest na dwóch ścianach zamiast po obwodzie. http://images63.fotosik.pl/1066/98ad1bdfbd3037c0m.jpg http://images64.fotosik.pl/1068/cecab41499c15626m.jpg

Bez ud obwodowo jest większe prawdopodobieństwo na pęknięcie w narożnikach "ryzyk fizyk", gdybyś zdecydował się na dołożenie ud to najpierw wyrównaj tynki żeby ud wystawał poza płaszczyznę ściany tak aby swobodnie przykręcić do niego płytę. Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ano jest chałtura dlatego napisałem" czasami" sam wymyśl łącznik do UD:D

Jeśli już muszę łączyć to na jednym profilu obcinam kawałek "góry" profila i robię eLkę. Wtedy kładę jeden na drugi i jeśli trzeba to pchełka.

Ale rzadko to stosuję... bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że może przymocować dodatkowo profil CD do ściany podkładjąc coś w miejscu kołka.

Lepiej dotynkować ten kawałek. Bywało że rzeczywiście się robiło na podkładkach ale to jednak nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli robisz sam dla siebie to nie musisz liczyć roboczominut tak jak my ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciłbym wykonać półkę i ala biurko w pokoju pod komputer.Czy mogę to zrobić tak samo jak wykonujecie półki z płyt gipsowych.

Zamiast płyty g-k chciałbym użyć płyty mdf.Pytanie teraz czy konstrukcja pod to może byś wykonana z profili stalowych,czy jednak musiało by to być drewno?

Rób na drewnie. Profile są za cienkie i wkręty słabo się trzymają. Do g-k ok ale już OSB ciężko się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz "kolego"... polska gospodarka tylko trzyma się jeszcze jakoś dzięki szarej strefie. Gdyby chcieli to już dawno by zlikwidowali ale nie chcą bo nie mogą. Kto buduje dobrobyt państwa? Imigranci i szara strefa czyli niewolnicza siła robocza. Z tym że imigranci część pieniędzy wysyłają do innego państwa. Szara strefa płaci takie same podatki jak inni - za każdy towar kupiony 23% bierze państwo. A co daje w zamian? Nic! Żadnej ulgi, żadnego zwrotu VAT, nie można niego wrzucić w koszta - wszystko opodatkowane! Jak dobrze policzysz to szaraki płacą większe podatki! Szara strefa nie płaci ZUS (chociaż czasem KRUS) ale też nie bierze żadnych świadczeń! Żadnych płatnych zwolnień L4, żadnej renty czy emerytury. Do lekarza tylko prywatnie (i 23% podatku no chyba że lekarz też szarak :D ) Wszędzie podatki!!! A jeśli państwo zlikwiduje jednego czy drugiego szaraka to zamiast zysku z podatków będzie jeszcze utrzymywać takiego w więzieniu - bo dostał wyrok i musi odsiedzieć a po wyjściu pójdzie do opieki społecznej i zamiast płacić podatki będzie brał z podatków.

 

Z "moich" pieniędzy utrzymuję sześciu ludzi! A ci ludzie jeszcze swoje rodziny! Co by było gdyby stracili pracę? Przyszli by do Ciebie po pieniądze! I zamiast 23%vat-u byłoby już 25%! I to Ty byś musiał ich utrzymać!!! Tak to działa! Państwo nie ma pieniędzy! Zawsze jak komuś daje to innemu odbiera! Państwo tylko przekłada z kupki na kupkę i jeśli Tobie państwo nie daje to musi zabierać. Innej opcji nie ma! Ciekawe czy jesteś humanistą czy ścisły - ale obstaję że humanistą i jak powiem że z podatkami jesteśmy już z prawej strony krzywej Gaussa i staczamy się w dół to pewnie nic to Ci nie powie. Jakie życie byłoby prostsze gdybyśmy byli w tym samym miejscu tyle że z lewej strony tej krzywej...

 

Sławek, k...wa nadal nie rozumiesz?

 

...a i jeszcze jedno. Znajomy hydraulik kończy działalność bo już dalej nie może uciągnąć a że ma busa więc zrobił kurs taxi i będzie jeździć na taryfie towarowej. A myślisz że do tego co ma dorobił się legalnie? Nie bo według Twoich standardów był przestępcą bo zapieprzał na zachodzie! Budował dobrobyt Niemiec, Francji, Holandii... jak te państwa stoją? I dlaczego tak dobrze? Bo Polacy im wybudowali ten dobrobyt!!! Hydraulik zapieprzał po 16h na dobę, część pieniędzy im zostawił (podatki, spanie i jedzenie) i część przywiózł tu. Teraz Niemcy się na niego wypięły w pełnym skłonie bo pracował na czarno i żadnych świadczeń tam nie uzyskał. Czysty zysk dla nich bo nie mają kosztów utrzymania emeryta, rencisty czy nawet nie wypłacą chorobowego... u nich taki ktoś nie istniał. Pracował na dobrobyt Niemców ale jako człowiek-pracownik nie istnieje...

 

Sławek, k...wa nadal ciężko to zrozumieć?

 

A jeszcze dopiszę:

 

Sławuś, robisz sobie w tym roku jakiś urlop? Pewnie tak...ZUS i pracodawca zasponsoruje Ci pełnopłatny urlop a ja i moi pracownicy stwierdziliśmy że chyba w tym roku jakoś bardzo zmęczeni nie będziemy by brać BEZPŁATNE wolne... No mówię Ci szara strefa to same superlatywy! Sam przejdź do niej to się przekonasz!

 

do takiej wypowiedzi pasuję coś takiego;

Urząd Skarbowy

ul. Kościuszki 19a

62-100 Wągrowiec

Tel. +48 67 26 81 100

:D

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zacząłem ocieplenie poddasza, trochę popytałem i wziąłem się do roboty bez większego rozpoznania w temacie .

Teraz nie wiem czy dobrze...

 

Mam pełne deskowanie z membraną asfaltową. Żeby zachować szczelinę wentylacyjną pod deskowanie nabiłem 2 rzędy łat przeciętych na pół.

Do tego rozciągnąłem sznurek pomiędzy papiaki nabite pod deskowanie.

I właśnie te papiaki pod deskowanie mnie martwią, bo prawidłowo powinno być chyba wbite w krokwie?

Oczywiście papiaki nie przebijają deskowania i membrany.

poddasze-początek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:welcome:

Panowie poproszę o poradę :) Który system ma większą nośność Rigistil czy Ultrastil ? Rigistil ma niby podwójnie zagiętą blachę, wiem że ma inny wymiar bo stosuje się go typowo do poddaszy .Czy to ma wpływ na nośność ?

Jakie rozstawy byście polecali ( tak z doświadczenia)

Sufit mam prosty ( parterówka) wiszący na dolnym pasie wiązara będzie na tym suficie wisieć celuloza ok 35 cm .

Co możecie mi doradzić :)

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czego masz zrobiony komin i grubości tego materiału.Ja masz z cegły to spokojnie możesz wiercić i użyć kołków 4x40.

 

Radek pisał że najlepiej zakołkować płytę klejoną na prefabet(gazobeton),jakich kołków najlepiej użyć do tego?

Edytowane przez jimhaumman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin mam systemowy , z tych klocków z otworami i wkład ceramiczny to chyba keramzyt jest . Kołki 4x40 nie przebiją go na pewno sprawdzałem grubość . Czy odizolować jakoś wełnę od komina czy może się stykać ? Płyta to pewnie czerwona powinna być wkoło komina , czy może być normalna tzn zielona bo to łazienka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie techniczne dotyczące murowania na poddaszu

Ścianka działowa wychodzi mi dokładnie na linii krokwi - jaka jest poprawna odległość między końcem krokwi a końcem skośnego bloczka

 

Kierownik twierdzi, że wystarczy 1 cm odstępu między skosami krokwi a skosem bloczka ?

natomiast inne publikacje pokazują, że między skos krokwi a skos bloczka zostawić odstęp na włożenie wełny

 

Czy rozumiem, że jeśli ocieplam 15 cm między krokwiami oraz 15 cm pod krokwiami to między skosem bloczka a skosem krokwi należy zostawić 15 m ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji na zasypanie takiej ilości celulozy. No oczywiście znane jest w świecie powiedzenie co "polak potrafi".

 

Flash back to znaczy że Twoim zdaniem celuloza 35 cm ( jakieś 15 kg na metr kwadratowy ) nie utrzyma się na suficie podwieszanym ?

Mam zakupiony cały system Rigips Ultrastil i płyty z Rigipsa. Co się da będziemy zagęszczać ( wieszaki ,łączniki itp.)

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji na zasypanie takiej ilości celulozy.

 

Gdyż ?

 

Flash back to znaczy że Twoim zdaniem celuloza 35 cm ( jakieś 15 kg na metr kwadratowy ) nie utrzyma się na suficie podwieszanym ?

 

Nie wiem, jak to wyliczyłaś, ale mnie wychodzi 10,5 kg

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla profili nie ma to znaczenia, profil co 50cm wieszak co max 1m.

Łata ponad wszystko :D

FlashBack a tak bardziej po naszemu to o co chodzi z tą łatą :rolleyes:

Skrobnij jeszcze ze dwa zdania bo dalej nie wiem o co chodzi a za parę dni mają mi wejść sufity :confused:

 

Nie wiem, jak to wyliczyłaś, ale mnie wychodzi 10,5 kg

No niby tak ,ale metr sześcienny piszą że waży od 28 do 40 kilogramów ,dodatkowo lampy ( dość ciężkie bestyje) i kanały wentylacyjne

Ponadto celuloza zimą wypije jakąś wilgoć i zrobi się cięższa . Wolę przyjąć większą wagę niż za małą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40kg/m3 to w gęstość w ścianach, w stropie tyle nie robią, kanały wentylacyjne i tak nie powinny opierać się na ruszcie sufitu, aby nie przenosić drgań ( ja podwieszam je do wiazarów, podobnie, jak lampy wiszące).

 

Ale nawet 15kg/m2 to chyba nie przegięcie. Szczerze mówiac, to nie wiem, o co chodzi z tymi łatami, profilem co 50cm i wieszakiem co 1m...

U mnie profile co 40cm, wieszaki co 60cm. Łaty tez sie trafiaja, jak nie było do czego wieszaka podczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nasypie obciążenia idą na płytę! A płyta trzyma się na wkrętach! Najsłabszym ogniwem jest właśnie płyta i wkręty. Ruszt można zrobić taki że na nim można stanąć (gdzieś jest moja fotka jak stoję - przeszło 100kg! - na profilach. Ale jakbym wdepnął na płytę to na pewno znalazłbym się o 2,60m niżej. Przy "normalnej" wełnie obciążenia idą na profile. I właśnie tu jest różnica.

 

edit: istotna jest wytrzymałość płyty na zerwanie się z wkrętów - tu lepsza jest płyta fire bo wyraźnie mocniejszy rdzeń i mocniejszy papier. A druga sprawa to jak mocno trzyma się blachowkręt w profilu - tu tylko profile 0,6mm.

 

Znajdźcie sposób by nie obciążać płyty tylko stelaż i będzie wszystko oki.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...