Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedzi.

Przebijam się przez wątek, ale na razie jestem dopiero na 42 stronie, więc jeszcze prawie 500 :)

Padło tam podobne pytanie, ale nie było odpowiedzi.

Wyciąłem pasek w ścianie szczytowej bo cegła praktycznie dotykała deskowania.

Cegłę skułem tylko do wysokości jętek i tylko w pokojach, a nie w pomieszczeniach technicznych.

Czy w to puste miejsce na ścianie można ułożyć wełnę?

Załączam zdjęcie, żeby było wiadomo o czym piszę.

[ATTACH=CONFIG]269462[/ATTACH]

Właśnie po to wykułeś by tam włożyć termoizolacje. Co to będzie zalezy od Ciebie. Dobrze jest tam dać styropian ale jeszcze przed deskowaniem dachu. Teraz pozostała już tylko wełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ta wilgoć z tynków nie wyjdzie potem z tej wełny.

Jakie skutki mogą być wcześniejszego ocieplenia wełną.

 

Do tynków mi daleko, a membrana stoi już i wolne mi leci.

 

Znalazłem gdzieś film jak zamontować GK na profilach UD i łącznikach, które przykręca się do boku krokwy.

Mógłbym zamontować uchwyty i potem jedną warstwę wełny żeby zasłonić membranę, a potem ostatecznie ją wyjął przed tynkowaniem.

 

Nigdzie nie znalazłem, że coś może by nie tak z wełną jak dostanie wilgoci od tynków.

A taśma brzegowa klejona na folię paroszczelną powinna być na tynk czy pod?

Źle szukałeś. Są przykłady że ludzie musieli wymieniać wełnę szklaną bo wszystko zalała woda i wełna "klapnęła".

Co prawda takie zjawisko nie będzie miało miejsca latem ale od późnej jesieni do późnej wiosny już tak. A jaki jest sens robienia wełny a później jej zdejmowania?

 

Możesz pokusić się o wykończenie całego poddasza aż do folii paroszczelnej tylko że folia za długo nie chce się trzymać i trzeba ją przycisnąć kawałkami płyty. Możesz wbrew sztuce budowlanej opłytować całość i poczekać ze spoinowaniem. Z mojego doświadczenia wynika że z tak wykończonym poddaszem nic się nie dzieje. Miałem już spoinowane i wykończone na gotowo a później w łazience było tynkowane (0.5m3 wody mi wtłoczyli na poddasze!) a w jednym przypadku były robione wylewki. Nic się nie stało tylko tam gdzie były posadzki robione to pociekło trochę po oknach dachowych ale płyta i spoinowanie wytrzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Chcę zacząć ocieplac poddasze w starym domu (przedwojennym) . Dach pokryty jest dachówką , lecz nie jest pokryty folia paroprzepuszczalną . Nie stać mnie na zdejmowanie pokrycia dachowego , aby ulozyć folię . Czy bez tego da się ocieplić poddasze i po pewnym czasie nie bedzie pojawiał się grzyb lub pleśń ? Jak po kolei ocieplić poddasze ? Chcę ocieplać je stopniowo , ponieważ nie mam funduszy na ocieplenie poddasza od razu . Dziękuje , Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Chcę zacząć ocieplac poddasze w starym domu (przedwojennym) . Dach pokryty jest dachówką , lecz nie jest pokryty folia paroprzepuszczalną . Nie stać mnie na zdejmowanie pokrycia dachowego , aby ulozyć folię . Czy bez tego da się ocieplić poddasze i po pewnym czasie nie bedzie pojawiał się grzyb lub pleśń ? Jak po kolei ocieplić poddasze ? Chcę ocieplać je stopniowo , ponieważ nie mam funduszy na ocieplenie poddasza od razu . Dziękuje , Pozdrawiam :)

Już to gdzieś we wątku przerabialiśmy i zawsze wychodziły półśrodki które mogły spowodować problemy z wodą z nawianego śniegu czy innej nieszczelności. Problem z namakaniem krokwi i problem z odprowadzeniem wody poza poddasze. Bo gdzie wyprowadzić folię? Ponad murłatą. Ale co dalej? Do podbitki? Do rynny czyli tak jak powinno być nie za bardzo idzie. Nikt tego nie rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa i nie czytałam tego tematu od początku, ale mam nadzieję, że ktoś mi doradzi. Potrzebuję dołożyć 20cm wełny pod krokwiami (bo jest zaplanowana tylko pomiędzy) ale nie mogę, bo po podniesieniu podłogi o 18-20 cm (na rury od reku) zostajem mi tylko 250 wysokości. Co robić? czy pozostaje mi tylko ocieplenie nakrokwiowe? A jak jego cena?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa i nie czytałam tego tematu od początku, ale mam nadzieję, że ktoś mi doradzi. Potrzebuję dołożyć 20cm wełny pod krokwiami (bo jest zaplanowana tylko pomiędzy) ale nie mogę, bo po podniesieniu podłogi o 18-20 cm (na rury od reku) zostajem mi tylko 250 wysokości. Co robić? czy pozostaje mi tylko ocieplenie nakrokwiowe? A jak jego cena?

Pozdrawiam

20 cm na kanały od reku? przecież nawet okrągły może mieć max 73mm a płaski jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki za odpowiedź. o dziwo projekt był na zamówienie, ale niestety nie przypilnowałam ocieplenia poddasza, a to koleś od reku podał mi taką wysokość podlogi. W projekcie oryginalna wys poddasza to 270. Myślałam o piance, ale ponoć ta nawet pokryta niepalną warstwą pali się łatwo. Dzięki jeszcze raz i miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa i nie czytałam tego tematu od początku, ale mam nadzieję, że ktoś mi doradzi. Potrzebuję dołożyć 20cm wełny pod krokwiami (bo jest zaplanowana tylko pomiędzy) ale nie mogę, bo po podniesieniu podłogi o 18-20 cm (na rury od reku) zostajem mi tylko 250 wysokości. Co robić? czy pozostaje mi tylko ocieplenie nakrokwiowe? A jak jego cena?

Pozdrawiam

Pytanie, dlaczego aż 20cm pod krokwiami (a może jętkami-kleszczami?) i czy nie można dać tej wełny nad jętkami - jeśli oczywiście chodzi o jętki a nie o krokwie.

 

A drugie pytanie dlaczego podłoga grubsza aż o 20cm! Co to za system? Jakie rury? i Dlaczego takie grube!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam postów na tym forum tym robota idzie dłużej....

Na początku odsunąłem profile główne od styku skos - sufit o 5 - 10 cm,

później zobaczyłem, że można zrobić to połączenie łącząc 2xCD.

I jedno pomieszczenie tak zrobiłem.

 

Drodzy fachowcy, jakie są różnice pomiędzy tymi "systemami?"

Czy ten "na sztywno" jest mniej podatny na ewentualne naprężenia i pęknięcia?

 

[ATTACH=CONFIG]270366[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]270367[/ATTACH]

 

Kolego Ameryki nie odkryłeś. Te profile CD skręć razem w narożnikach zwykłym wkrętem do płyty. Widzę że przedłużasz grzybki - to chyba mój patent ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dać tej wełny nad jętkami

 

zaproponowali mi tak, ale to chyba nie jest najpowszechniej stosowane rozwiązanie?

 

A drugie pytanie dlaczego podłoga grubsza aż o 20cm!

 

no właśnie tego się jeszcze nie dopytałam, rozmawiałam z człowiekiem od reku wczoraj, ale on mi nie dał ostatecznej dpowiedzi, ale powiedział, że on prostokątnych rur nie daje, bo gorsze i że będą albo okrągłe albo kwadratowe (+ ocieplenie), ale nie powiedział o jakiej średnicy. Nie wiem też czy uwzględnił już zakładane 5cm styropianu w stropie. jestem na razie na etapie wykopu, więc mam chwilkę na zastanowienie (do wylania schodów). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ameryki nie odkryłeś. Te profile CD skręć razem w narożnikach zwykłym wkrętem do płyty. Widzę że przedłużasz grzybki - to chyba mój patent ;)

 

Tak Twój patent :)

Jakbyś był w okolicach Leszna to masz u mnie piwko :)

 

Tak też łącze te profile, pytałem które rozwiązanie lepsze i jakie są różnice przy połączeniach płyt między tymi "systemami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu szukam fachowcow do zabudowy poddasza. Rozbieznosc w wycenach byla dosyc duza- od 35 zl do 50zl za m2.

Dzisiaj dostalem jeszcze jedna, pozwole sobie na cytat

"Jeżeli chodzi o poddasze to: 50zł/mkw za sufity i 70 zł/mkw za skosy na gotowo do etapu malowania*w tym stelaż na podwójnym ruszcie,*wklejenie*narożników, wklejenie wiskozy, szpachlowanie i tarcie, tak jak powyżej bez kosztów materiału i paliwa" :confused:

Czy ktos z Was spotkal sie juz wczesniej z podobna oferta?

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dać tej wełny nad jętkami

 

zaproponowali mi tak, ale to chyba nie jest najpowszechniej stosowane rozwiązanie?

 

A drugie pytanie dlaczego podłoga grubsza aż o 20cm!

 

no właśnie tego się jeszcze nie dopytałam, rozmawiałam z człowiekiem od reku wczoraj, ale on mi nie dał ostatecznej dpowiedzi, ale powiedział, że on prostokątnych rur nie daje, bo gorsze i że będą albo okrągłe albo kwadratowe (+ ocieplenie), ale nie powiedział o jakiej średnicy. Nie wiem też czy uwzględnił już zakładane 5cm styropianu w stropie. jestem na razie na etapie wykopu, więc mam chwilkę na zastanowienie (do wylania schodów). Pozdrawiam

Jeśli stryszek użytkowy to wtedy problem z wełną bo trzeba nadbitki robić. Można podzielić wełnę - trochę pod a trochę nad jętkami. Jaki system wybrać? bez wizji lokalnej trudno powiedzieć.

 

Jeśli chodzi o wentylację to rozważ system np. BlueSky firmy Valox lub polskie odpowiedniki. Lub rzeczywiście kanały płaskie 5cm ale to zależy jakie przepływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Twój patent :)

Jakbyś był w okolicach Leszna to masz u mnie piwko :)

 

Tak też łącze te profile, pytałem które rozwiązanie lepsze i jakie są różnice przy połączeniach płyt między tymi "systemami".

Leszno trochę daleko.... może później ;)

 

Skręcaj na sztywno a na płytę daj Midflexa i zapomnij o poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu szukam fachowcow do zabudowy poddasza. Rozbieznosc w wycenach byla dosyc duza- od 35 zl do 50zl za m2.

Dzisiaj dostalem jeszcze jedna, pozwole sobie na cytat

"Jeżeli chodzi o poddasze to: 50zł/mkw za sufity i 70 zł/mkw za skosy na gotowo do etapu malowania*w tym stelaż na podwójnym ruszcie,*wklejenie*narożników, wklejenie wiskozy, szpachlowanie i tarcie, tak jak powyżej bez kosztów materiału i paliwa" :confused:

Czy ktos z Was spotkal sie juz wczesniej z podobna oferta?

Koszt paliwa? WTF? A co to jest "wiskoza"? hmm.... będzie trzeba zweryfikować stawki bo się okazuje że za darmo robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyzsze stawki wydaja sie z ksiezyca wziete, czy w swoich wycenach rowniez podajesz dwie stawki (skosy i sufity)?

Wycena to nie jest łatwa sprawa. Trzeba dużo rzeczy przewidzieć, np. właśnie koszt paliwa i czasem koszty zamieszkania. Ale to zawarte jest w stawce za m2. Czasem stawka jest za m2 a czasem stawka jest od całości. Jeśli Inwestor chce wiedzieć ile go to całościowo wyniesie to wtedy od całości. Różnie to bywa. A czy różnicuje się skos-sufit? Rzadko ale bywa... ale wtedy sufit jest droższy ;)

 

Bywa że robi się szczegółowy kosztorys każdej operacji - bo tak sobie życzy ... a wtedy Inwestor się i tak w tym nie połapie i można go walnąć w rogi... chociażby za to że siedziałem dwie noce i płodziłem ten koszmar :D

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...