Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Przy folii alu można po jej zamontowaniu przykręcić pasy z płyt gk, osb lub łat drewnianych w zalezności od tego z czego wykonany jest stelaż..

 

Pojedyncza płyta to trochę za mało. Tylko 12mm a szczelinę zalecają około 3cm. Już lepiej kontrłaty. Ale żaden producent systemu pod tum się nie podpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy folii alu można po jej zamontowaniu przykręcić pasy z płyt gk, osb lub łat drewnianych w zalezności od tego z czego wykonany jest stelaż..

 

dobry pomysł, ja dałbym dwa paski płyty, drewno może "łykać" parę którą będzie blokowała folia, więc będzie pracować tym samym większe prawdopodobieństwo na pęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon nie śledzę wątku zbyt dokładnie i opieram się na pobieżnych postach twojego autorstwa.

Jeśli jest tak jak piszesz to przepraszam za poprzednią wypowiedź bo była ona trochę ironiczna..

...co nie znaczy że czasem nie odbiegam od schematów bo pojawiają się problemy z dopasowaniem odpowiedniej technologi do zaistniałej sytuacji. Czasem się improwizuje ale w granicach rozsądku. Ale też twierdzę że jeśli da się profile rigipsa, płyty knaufa, wkręty nidy i chociaż to nie jest system żadnego producenta to sufit na głowę i tak nie spadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaproponowalibyście obecnie na wykończenie murłaty na wieńcu która jest cofnięta względem wnętrza ściany kolankowej około 3-4 cm. Za 3 tygodnie tynkuje a murłaty to raczej nie wypada tynkować. Zmieniłem ocieplenie z 30 cm waty na 15 cm pianki PUR i karton gips od sufitu wchodzi mi powyżej ścianki kolankowej na połowie murłaty.

 

Czy ocieplić ją styropianem i otynkować? A może przymocować płaskownikiem stalowym karton gips do ściany kolankowej tak co 50 cm a miejsce pomiędzy KG a murłatą uzupełnię watą?

 

Czy pozostaje tylko obróbka KG całej ścianki kolankowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za zainteresowanie. Ocieplać będę za rok teraz tynki, ocieplenie, dach. Ogólnie będę korzystał z usług lokalnej firmy ale o konkretach jeszcze z nią nie rozmawiałem. Na razie wiem co i jak z teorii i rozmowy telefonicznej a reszte na placu budowy mam się dowiedzieć... Napisałem to tak żeby zobrazować o co mi chodzi ( w projekcie mam wełnę i jej grubość powoduje obniżenie KG i zejście do ścianki kolankowej, natomiast czy dam 15 czy 20 cm pianki to niestety wyląduje na murłacie ).

 

Tynkarze którzy mają ekipę również od wykończeń doradzają aby to zostawić i potem bez stelażu przykleić KG bo ściany są proste. Co wy na to? Ze stelażem pewnie zabiera się pomiędzy 5 a 10 cm a nie chciałbym zwężać pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie,

widząc, że wiele osób robi sufit "krzyżowy" postanowiłem takowy wykonać.

Ale chyba coś pokiełbasiłem.

Mam już CD co 40 cm i poprzecznie na górę zacząłem dokładać drugi poziom.

Z tym, że mocowanie do tych poprzecznych (wieszakami) jest bardzo blisko mocowania głównych CD bo obydwa są na tej samej jętce.

Jak to prawidłowo wykonać?

7u (1).jpg 7u (2).jpg 7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie,

widząc, że wiele osób robi sufit "krzyżowy" postanowiłem takowy wykonać.

Ale chyba coś pokiełbasiłem.

Mam już CD co 40 cm i poprzecznie na górę zacząłem dokładać drugi poziom.

Z tym, że mocowanie do tych poprzecznych (wieszakami) jest bardzo blisko mocowania głównych CD bo obydwa są na tej samej jętce.

Jak to prawidłowo wykonać?

[ATTACH=CONFIG]273017[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]273018[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]273019[/ATTACH]

 

Jesteś wybitnie uzdolniony, wiedziałem to już kiedy wkleiłeś zdjęcia ze sznurkowaniem...

 

Główny ruszt układa się pierwszy, następnie wpina do niego nośne, trochę na odwrót niż u Ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz bez mocowania do ścianki kolankowej to będzie dobrze, Może też być że zaraz profi45 wyskoczy ze powinieneś zastosować profil V ;)

 

Dzięki.

Pierwszy CD na grzybkach. Pozostałe w górę także? Czy można na ES-ach?

Grzybki trzeba składać z dwóch.

Znajomy z pracy, który sobie dorabia po godzinach, wszystko robi na ES-ach

Pod krokwie idzie 20cm wełny. Pod jętki 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Pierwszy CD na grzybkach. Pozostałe w górę także? Czy można na ES-ach?

Grzybki trzeba składać z dwóch.

Znajomy z pracy, który sobie dorabia po godzinach, wszystko robi na ES-ach

Pod krokwie idzie 20cm wełny. Pod jętki 10cm.

 

Ja robiłem pierwszy profil o którym "mowa" na grzybkach, reszta na esach.P1000569.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...