Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam małe pytanko

Kierbud mi dzisiaj gadał, że mam w gradach porobić otwory, żeby zachować ciągłość szczeliny wentylacyjnej, bo kalenice mam niezbyt długą. :roll:

 

i aż mi głupio spytać, :oops: bo dach dawno zrobiony, tylko trza ocieplić.

Co to są te grady w konstrukcji dachu ?? :oops:

 

hmm, ja też zastanawiałem sie nad ta ciągłością wentylacji w koszu - a jakie te otwory kazał ci nawiercić?

Nie osłabi to krokwi koszowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sznurek rolniczy, który do tej pory stosowałam do podwiązywania roślin, ale on po pewnym czasie na słońcu, rozrywa się w ręku. Czy taki sznurek nadaje się do wiązania wełny do ocieplenia poddasza?

Jakiego sznurka należy użyć najlepiej? Czy mógłby ktośpodać link do konkretnego produktu.

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sznurek rolniczy, który do tej pory stosowałam do podwiązywania roślin, ale on po pewnym czasie na słońcu, rozrywa się w ręku. Czy taki sznurek nadaje się do wiązania wełny do ocieplenia poddasza?

Jakiego sznurka należy użyć najlepiej? Czy mógłby ktośpodać link do konkretnego produktu.

Dziękuję

Pozdrawiam

No własnie na słońcu! A gdzie masz dostęp słońca pod płytą lub pod pełnym deskowaniem?

 

Nie ma czegoś takiego jak "typowe wiązadło do-wełnowe typu poddaszowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images32.fotosik.pl/300/c309d0b5c178634e.jpg

Mam pytanie .

Czy pomiędzy folią paroizolacyjną metalizowaną a płytą g-k trzeba zostawić szczelinę wentylacyjną?(bo widzę,że ty nie zostawiłeś)

Tak było napisane w muratorze i w jakimś wątku na forum.

Na to pytanie odpowiedź dał:

 

Dodatkowa szczelina to dodatkowy stelaz...i zbedne koszty. Nie lepiej wiecej ocieplenia, zwykla folia i brak szczeliny? Centymetrowo tyle samo a cieplej.

 

...i to powinno wystarczyć ale ze swojej strony dodam że na tej budowie folia metalizowana była tylko dla tego że inwestor kupił ją w cenie zwykłej paroizolacji i nie był "nastawiony" na idee odbijania "jakiegoś" promieniowania. Na ten temat już się wypowiadałem i chciałem konkretnych informacji ile się zaoszczędzi na tej metalizacji... niestety żaden z "mondrych" :wink: nie był wstanie mi na to odpowiedzieć... ja uważam to za chwyt marketingowy czyli moda którą można pochwalić się wśród znajomych... i nic więcej...

 

ps. oficjalnie przepraszam że mi się napisy odwróciły do góry nogami i nazwa firmy przez to może być mało czytelna przez co mógł ucierpieć wizerunek wyżej nie wymienionej firmy... jeszcze raz przepraszam i obiecuję że się to nie powtórzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. oficjalnie przepraszam że mi się napisy odwróciły do góry nogami i nazwa firmy przez to może być mało czytelna przez co mógł ucierpieć wizerunek wyżej nie wymienionej firmy... jeszcze raz przepraszam i obiecuję że się to nie powtórzy...

 

archeolog wymieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

 

wątek temat ciekawy, tym bardziej, że jestem na etapie wykonania ocieplenia i wykończenia poddasza. Nurtuje mnie jedna sprawa - nie jestem pewien czy wykonawca nie popełnił u mnie błędu, czy może nie ma tragedii - krokwie 18 cm, membrana wysokoprzepuszczalna więc pierwsza warstwa wełny 18 cm poszła na styk do membrany - tu nie jest ok., ale zastanawiam się czy nic nie będzie się działo pod podłogą niewielkiego stryszku wykonaną z płyt OSB ułożonych na jętkach też o wysokości 18 cm, a więc też jest na styk z wełną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Mam małe pytanko

Kierbud mi dzisiaj gadał, że mam w gradach porobić otwory, żeby zachować ciągłość szczeliny wentylacyjnej, bo kalenice mam niezbyt długą. :roll:

 

i aż mi głupio spytać, :oops: bo dach dawno zrobiony, tylko trza ocieplić.

Co to są te grady w konstrukcji dachu ?? :oops:

 

hmm, ja też zastanawiałem sie nad ta ciągłością wentylacji w koszu - a jakie te otwory kazał ci nawiercić?

Nie osłabi to krokwi koszowej?

Sorry, że tak późno odpowiadam, ale jakoś maile z wątku nie docierały :evil:

 

Majstry mi robią otwory w gradach co drugą deskę nawiercając pod skosem pod dechami grady i deski w kierunku gąsiorów - co zapewni ciągłość szczeliny wentylacyjnej przy pełnym deskowaniu oczywiście. Otwory o średnicy 2cm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o poradę.

Przyszedł czas na sciany działowe lecz przed murowaniem sciągnełem folię paraprzepuszczalną żółtą bo była zakurzona i porozrywana.

Chciałem dac nową i sprawdzic stan wełny.

kilka fot:

http://images38.fotosik.pl/119/2470e63a9d24165amed.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/123/11977d3d18cbf66cmed.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/123/f55193a30f17b884med.jpg

 

Z uwagi ze na strychu nie było płyt osb wełna sie strasznie zakurzyła,

taki stan rzeczy był ze 2 lata (buduję juz jakis czas) Patrząc na ceny wełny stwierdzilismy ze wymienimy ją na nową grubośc krokwi i jętek 20cm ,110 m2 dachu koszt 2,5 K.

To foty z dzis

http://images37.fotosik.pl/119/a6147a844334a6b5med.jpg

http://images47.fotosik.pl/123/457948775911d80dmed.jpg

http://images48.fotosik.pl/123/8ae8d0063cdfc295med.jpg

Mam pytanie , chciałbym uniknąc błędów jaka jest kolejnosc ???

1 montaz płyt osb na strychu kupiliśmy płyty 24mm

2 wełna między krokwie i jętki

3 sznurek

4 folia paroizolacyjna

czy tak moze byc ?

dodatkowo z tej starej wełny(tych czystszych kawałków) chcemy ocieplic poddasze nieużytkowe czyli nasz strych i przykryc wełnę płytami osb grubości 14mm na skosach. czy wełna moze dotykac płyty osb na takim poddaszu czy tez musi byc folia patoizolacyjna?

Jest sens zastosowac tyle ocieplenia? 15 cm na poddaszu nieuzytkowym i 20 cm na poddaszu użytkowym?

Moze pytanie jest głupie lecz jestem laikiem w tej dziedzinie a pracę bedziemy wykonywac z ekipą ludzi niezbyt znających sie na rzeczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o poradę.

Przyszedł czas na sciany działowe lecz przed murowaniem sciągnełem folię paraprzepuszczalną żółtą bo była zakurzona i porozrywana.

....

Mam pytanie , chciałbym uniknąc błędów jaka jest kolejnosc ???

1 montaz płyt osb na strychu kupiliśmy płyty 24mm

2 wełna między krokwie i jętki

3 sznurek

4 folia paroizolacyjna

czy tak moze byc ?

dodatkowo z tej starej wełny(tych czystszych kawałków) chcemy ocieplic poddasze nieużytkowe czyli nasz strych i przykryc wełnę płytami osb grubości 14mm na skosach. czy wełna moze dotykac płyty osb na takim poddaszu czy tez musi byc folia patoizolacyjna?

Jest sens zastosowac tyle ocieplenia? 15 cm na poddaszu nieuzytkowym i 20 cm na poddaszu użytkowym?

Moze pytanie jest głupie lecz jestem laikiem w tej dziedzinie a pracę bedziemy wykonywac z ekipą ludzi niezbyt znających sie na rzeczy.

pozdrawiam

 

ocieplanie poddasza czesci uzytkowej na zasadzie improwizacji.

gora nieuzytkowa (na ile? skoro ida tam plyty osb to, pewnie jakis sklad bedzie. by nie robic tam latem piekarnika dobrze jest wylozyc izolacja) ale czy bedze czy nie bedzie ocieplana musi posiadac wentylacje.

 

w kazdym razie zakoncz wszystkie prace mokre na poddaszu i dopiero po tym przystap do ocieplania pamietajac o zachowaniu ciaglosci izolacji i o tym, ze elementy drewniane to, najslabsze ogniwo izolacji.

podejzewam, ze zima i tak bedziesz mial efekt zebry na pokryciu dachu :/ a dotacji za ogrzewanie atmosfery nie daja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gora nieuzytkowa (na ile? skoro ida tam plyty osb to, pewnie jakis sklad bedzie. by nie robic tam latem piekarnika dobrze jest wylozyc izolacja) ale czy bedze czy nie bedzie ocieplana musi posiadac wentylacje.

 

w kazdym razie zakoncz wszystkie prace mokre na poddaszu i dopiero po tym przystap do ocieplania pamietajac o zachowaniu ciaglosci izolacji i o tym, ze elementy drewniane to, najslabsze ogniwo izolacji.

podejzewam, ze zima i tak bedziesz mial efekt zebry na pokryciu dachu :/ a dotacji za ogrzewanie atmosfery nie daja.

 

wentylacja na poddaszu wygląda tak

http://images49.fotosik.pl/123/4743ec3aaa750330med.jpg

na tym stryszku chcę (planuje) rekuperator i to co powinno byc na stryszku jakies rozne graty.

Ale widzę ze ten otwór jest nisko a wiadomo ze ciepłe powietrze idzie do góry ale mozna wykuc nowy otwor a ten zatkac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , chciałbym uniknąc błędów jaka jest kolejnosc ???

1 montaz płyt osb na strychu kupiliśmy płyty 24mm

2 wełna między krokwie i jętki

3 sznurek

4 folia paroizolacyjna

czy tak moze byc ?

A może zacząć od dołu a nie od góry. Potem będzie Ci wełna na oczy leciała , ręce będą boleć od podnoszenia wełny a nogi od chodzenia po drabinie.

 

Zróbcie skosy i sufit kładąc wełnę (tylko skosy!!), sznurkując i montując folię paroizolacyjną. Na koniec od góry położycie wełnę na suficie i przykryjecie wszystko płytami OSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zastosowac tyle ocieplenia? 15 cm na poddaszu nieuzytkowym i 20 cm na poddaszu użytkowym?
Wiesz - niektórzy i po 30cm mają. Ja w skosach mam 28 a na suficie 30 ;)

Więc jeżeli chciało Ci się demontować starą wełnę (co było z nią nie tak??) to powinno Wam się zachcieć zamontować trochę więcej wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale standardowo krokwie i jętki miały 18 cm i tak podrubione zostały do 20cm. Tak apropos jestem ciekaw jak byłes w stanie wsadzic 30cm.

To znaczy ze krokwie maja tą grubosc tak?

Co było z wełną nie tak ??? ano budował mi dom deweloper, umowę miałem na stan surowy otwarty a w nim był dach i ocieplenie.

Widocznie chciał zarobic dodatkowo i zrobił ocieplenie a nie bylo jeszcze okien.

Przez okres 2 lat hulał wiatr i tak dalej ja nie miałem czasu budowac tylko zarabiałem i zarabiałem ...... w tej chwili poprawiam błędy :) całe szczęscie stac mnie na to. Buduję z włąsnych srodków nie biorę kredytu lecz staram sie oszczędzac jak kazdy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale standardowo krokwie i jętki miały 18 cm i tak podrubione zostały do 20cm. Tak apropos jestem ciekaw jak byłes w stanie wsadzic 30cm.

To znaczy ze krokwie maja tą grubosc tak?

Poczytaj trochę o ocieplaniu poddasza to się dowiesz, że daje się drugą warstwę wełny w poprzek krowki dla:

- zwiększenia grubości izolacji

- likwidacji mostków w postaci krokwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...