Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

OK ale zmniejszając wysokosc poddasza - zgodzę sie z tym. musze pomyslec czy u mnie to wchodzi w grę. Bo przewidziałem ogrzewanie podłogowe na górze 10 cm na styropian , ogrzewanie i wylewkę. musze policzyc bo cos mi sie nie zgadza :(

 

ciekawe co na to schody (dokladnie stopnie)

 

 

usuń nadbitki lat z krokwi i umiesc miedzy krowkiami welne o grubosci 18cm na krokwie powinno spokojnie wejsc min. 5cm dodatkowej welny. ta dodatkowa welna (5cm + ok. 2cm srednio zabudowa) nie powinna zbytnio kolidowac z otworami drzwiowymi i wysokimi oknami.

 

dlaczego skoro nie masz scian dzialowych to, nie idziesz w kierunku g/k zamiast murowanania?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a po co 10cm styropiany na podłodze poddasza skoro obie strony przegrody (stropu) mają tą sama temperaturę?? wystarczy 4cm styropianu akustycznego, ten styropian ma za zadanie wygłuszać (ew. ukryc instalacje) a nie ocieplać

 

a w ogóle to mimo wszystko podziwiam: żeby wywalać całą wełnę, całe ocieplenie dachu tylko dlatego że wiatr hulał i się zakurzyła...

no i trochę mylą Ci się pojęcia folii paroizolacyjnej i paroprzepuszczalnej: paroprzepuszczalna to ta niebieska na Twoich fotkach, znajdujaca się nad wełną a paroizolacyjna to ta żółta(czy przezroczysta) będąca pod warstwą wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) na tym etapie faktycznie wszystko mi się myli ale nadrabiam i uczę się.

to stan z dzsiejszego dnia.

płyty w częsci juz przykręcone

http://images50.fotosik.pl/124/471bb32591a23605med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/124/f6f80bb2a28b5924med.jpg

 

Stara wełna odzyskana czyli czysta weszła w poddasze nieuzytkowe

http://images38.fotosik.pl/120/f57692ced43e9e4dmed.jpg

 

Ale widzę pewne luki pomiędzy krokwią a wełną tak chyba nie moze byc ???

http://images45.fotosik.pl/124/249d22cbc24bf4fa.jpg

 

widzę tez ze nie wpychają do konca wełny w szczeliny w jętkach

http://images39.fotosik.pl/120/cb39ccce331daa03.jpg

a tutaj szczelina tylko jeszcze przyjdzie ocieplenie na skosie.

http://images48.fotosik.pl/124/600e4750075c6fd1med.jpg

 

Panowie staram się poprawic błędy dewelopera i prawdopodobnie nie uniknę innych. Nie jestem budowlancem ani tez nim nie chę byc.

Wierzcie mi na osiedlu są gorsze fuszerki a ludzie jakos zyją to tylko swiadczy o tym ze na rynku budowlanym jest duzo partaczy ale i jest miejsce na sprawne dobre ekipy. Tylko dlaczego w Tychach ich nie ma ??? albo zle szukam!!!

 

Proszę nie sugerowac sie datą aparat jest firmowy i jak to zwykle bywa nikomu nie che sie zmienic daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie 4-6 jedyny wlos na glowie mie sie zjezyl. tu nawet druga warstwa wleny (na krokwiowo) nie pomoze, ta wiezba dlugo nie pozyje przy tak wykonanym ociepleniu.

 

welna tak upchana z takimi szczelinami w niedlugim czasie (zimowym szczegolnie) z racji poteznych mostkow zamoknie od wykroplenia pary :/. wielce prawdopodobne tez jest, ze student f.5 pozbawia dach szczeliny wentylacyjnej miedzy membrana a kryciem (dachowka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest sztywna, przyjdzie znaczna róznica temperatur kilka razy, czas też zrobi swoje i upchana wełna może "brzuszkami" powypychać membranę w stronę dachówki, po prostu co za dużo to niezdrowo, ale za mało (czyli dziury i szczeliny) też jest niedopuszczalne, póki nie zakryli tego pokazuj palcem i każ poprawiać, w końcu sobie budujesz, swoje ciężkie pieniądze na to wydajesz i w ogóle za to właśnie chyba im płacisz, więc płać i wymagaj, no i ogólnie niech moc (cierpliwości również) będzie z Tobą! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mam jeszcze 2 mieszkania dam radę nie pada mi na głowę.

Jutro jezdzę po firmach dekarskich moze znajdę osobę ktora raczy zerknąc i pomoc. tak czy siak w tym momencie niech lepiej nie daja foli tej żółtej dla jasnosci (paroizolacyjnej) nie bedzie trzeba jej na nowo zrywac :)

Nie newowo Panowie nie takie tematy przerabiałem i takich opresji wychodziłem.

Dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między membraną niebieską a dachówką mam jakies 3 cm luzu. Membrana jest maciągnięta na sztywno i chyba nie ma opcjii aby dociskała do dachówek.

Jesli dobrze zrozumiałem.

 

to, ze dopuszcza sie mozliwosc styku welna membrana nie oznacza wcale, ze mozna ją tak bez opamietania upychac do membrany. w Twoim przypadku izolujesz dach na calej dlugosci/wysokosci do kalenicy. brak wentylacji welny czyli brak szczeliny miedzy welna a membrana nie daje zadnych mozliwosci by skutecznie pozbywac sie ew. kondensatow. brak wentylacji w polaczeniu z mostaki szybko zdegraduje konstrukcje wiezby i izolacje. zastosowanie szczeliny ale dalej przy tak wykonanym ociepleniu zdegraduje ocieplenie.

 

nie marnuj swoich pieniedzy podwojnie na przyszlosc (czeka cie rok w rok ponosic koszty ogrzania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś podpowie jak zrobić stelaż do półki wiszącej na ścianie ,

nie zaczyna sie od podłogi , nie dotyka ścian bocznych ,po prostu na ścianie wystaje prostokąt , z półeczkami na ciulstwa,bo inaczej tego nie można nazwać

 

i pytanie , jak to zawieścić na ścianie ? żeby to wisiało pod swoim ciężarem i jeszcze obciążyć to paroma wazonami, paroma fotkami i h......... wie czym jeszcze te baby wymyślą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metr wysoka oznacza, ze bedzie tam kilka polek, na "oko" max 3 polki

 

profil u50 i C50 i krecisz jak "ala" sciana instalacyjna bo poziomo.

tu co prawda jest regal ale mocowanie boczne jest koniecznoscia z racji formy.

 

http://lh4.ggpht.com/_1HHBWDmjQpU/SX9EphFygGI/AAAAAAAAGQM/WdY25xnVpC0/s128/regal1.jpg

http://lh5.ggpht.com/_1HHBWDmjQpU/SX9CvhLHStI/AAAAAAAAGPA/P1kHVKh2SVw/s128/regal2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co

U50 kręcę na ścianę ,

C50 przycinam na głębokość pułki ,tak?

łącze U50 z C50 jakoś na stałe?

rozumiem że od frontu pułki znowu daje U50 ?

 

dobrze rozumiem

 

jesli tak to co tu zapobiega zwichrowaniu takiej pułki, chodzi mi o obwiśniecie czoła pułki w stosunku do tyłu który jest z ścianą połączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris zlituj się. Półka to nie pułk w wojsku. :roll:

 

 

Mam pytanko. Czy jak kolejne pasma wełny pomiędzy krokwiami mają między sobą powiedzmy milimetrową szczelinę to tak może czy nie może zostać? Zdarza się to generalnie rzadko, ale się zdarza. Wykonawca twierdził że dociskał na styk ale potem ten widoczny brzeg się podniósł i teraz wygląda to jak szczelina a nią nie jest. I co teraz? Olać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno to, ocenic. generalnie kolejne pasy welny zacinaja sie o ciebie i nie powoduja powstawania szczeliny.

 

welna jest materialem sprezystym wiec dla lepszego samopoczucia poklep ja delikatnie ponizej i powyzej miejsc styku. nie zapomnij zalozyc maski i okularow ochronnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob polke w ksztalcie przewroconego duzego H.

pionowa czesc bedzie wyrabiac jako usztywnienie polki i nie musi byc tak gleboka jak same polki wiec "swiatlo" powinno obejmowac swobodnie rownomiernie calosc polki (3m).

 

wiekszosc polek robie o glebokosci nie przekraczajacej 30cm ale najczesciej to 25-26cm, plytowanie dobrze jest wykonac dwiema warstwami. odstep miedzy polkami tak powiedzmy 50cm mozesz zrobic tak 3 polki i wyjdzie ok. zakladanego metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy bedze czy nie bedzie ocieplana musi posiadac wentylacje.

 

Poruszyłeś istotną kwestię. Właśnie. Jak wentylować nieużytkowe ocieplone poddasze o charakterze stryszku jak w domu jest tylko wentylacja mechaniczna.

sa to dwa odzielne odizolowane od siebie pomieszczenia wiec co ma "piernik do wiatraka" ;) zwyczajnie trzeba wyskoczyc z tych 7 stow na dobry wylaz strychowy, w dobie szczelnych domow wentylacja mechaniczna to, juz koniecznosc ba wymog. to o reku kasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...