Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Ja używam do wklejania taśm zielonego sheetrocka, na poddasze 120m2 poszłoby z półtora wiadra 28kg na pierwszą i drugą warstwę okolo 5 wiader. Na pewno łatwiej będzie Tobie jechać na gotowcach, Rom chyba wkleja mid-flexa na to gówno ze śnieżki, ja po przygodzie z jednym wiadrem tego chłamu mam serdecznie dość, ciągnie się jak guma i ogólnie nie ułatwia pracy, wolę wyrobić paletę sheetrocka niż wiadro akryl putz.

Ilości zużytego materialu powinny być do siebie zbliżone.

 

EDIT: Tak ogólnie naciągam Ciebie na sheetrock lub już norgips.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja używam do wklejania taśm zielonego sheetrocka, na poddasze 120m2 poszłoby z półtora wiadra 28kg na pierwszą i drugą warstwę okolo 5 wiader. Na pewno łatwiej będzie Tobie jechać na gotowcach, Rom chyba wkleja mid-flexa na to gówno ze śnieżki, ja po przygodzie z jednym wiadrem tego chłamu mam serdecznie dość, ciągnie się jak guma i ogólnie nie ułatwia pracy, wolę wyrobić paletę sheetrocka niż wiadro akryl putz.

Ilości zużytego materialu powinny być do siebie zbliżone.

 

EDIT: Tak ogólnie naciągam Ciebie na sheetrock lub już norgips.

 

Dziękuję za szybka odpowiedz. Jadę na Wawę po sheetrocka ale to nic. To 5 wiader starczy na wtopienie tasm i zaszpachlowanie ich na dwie warstwy? Czy więcej wziąć tylko co ja później z tym zrobię jak zostanie? Gdzie najtaniej mogę kupić te wiadra najlepiej najbliżej od strony Nieporetu? Jeszcze blachy musze zakupić jak możesz to napisz jakie wymiary byly by naj na proste poddasze?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybka odpowiedz. Jadę na Wawelu po sheetrocka ale to nic. To 5 wiader starczy na wtopienie tasm i zaszpachlowanie ich na dwie warstwy? Czy więcej wziąć tylko co ja później z tym zrobię jak zostanie? Gdzie najtaniej mogę kupić te wiadra najlepiej najbliżej od strony Nieporetu? Jeszcze blachy musze zakupić jak możesz to napisz jakie wymiary byly by naj na proste poddasze?

 

około 1,5 wiadra na wklejenie wszystkich taśm i 5 na pierwszą i drugą warstwę. To jest zależne jak grubo będziesz nakładał masę, średnio powinno tyle wyjść. A skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie ma w mrówce na trasie Maków-Ciechanów, ewentualnie w Pułtusku na Mickiewicza są składy powinieneś dostać w Nasielsku w mrówce jest dobra cena albo u chłopaków nad rzeczką tam tez dostaniesz, gdybyś miał problem z tymi robotami w najbliższym czasie będę w okolicach Makowa dokładniej Karniewa to mogę podjechać i pokazać Tobie kilka ważnych rzeczy na które warto zwrócić uwagę.

Zakupiłeś już taśmę midflex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie ma w mrówce na trasie Maków-Ciechanów, ewentualnie w Pułtusku na Mickiewicza są składy powinieneś dostać w Nasielsku w mrówce jest dobra cena albo u chłopaków nad rzeczką tam tez dostaniesz, gdybyś miał problem z tymi robotami w najbliższym czasie będę w okolicach Makowa dokładniej Karniewa to mogę podjechać i pokazać Tobie kilka ważnych rzeczy na które warto zwrócić uwagę.

Zakupiłeś już taśmę midflex?

 

Wiesz pewnie, że bym chciał ale boję się jak zobaczysz co zrobiłem i jak to może się wystraszysz i powiesz, że źle coś jest. Taśm też nie mam jutro miałem zamawiać. A ja od Makowa mieszkam 20km

PS A kiedy będziesz? Najwyżej na paliwo bym Ci dorzucił w razie czego

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jutro napiszę jak ja to robię. Dziś nie piszę by nie być posądzonym o to o co ja jednego z naszych kolegów posądzałem. Chodzi o powiedzenie: "piłeś nie pisz, nie piłeś to wypij ale na Boga! Nie pisz!" :p

Czyli do jutra :D ...Jacuś Daniels czeka... zresztą półtora roku temu dostałem go w prezencie od jednego z Forumowiczów - nie mojego Inwestora! Dziękuję Drogi Forumowiczu! To było naprawdę bardzo miłe!

 

ps. hehe... śnieżka akrylputz z wiaderka to gówno a śnieżka grunt to niby cacy. Oj Raf... Twoje zdrowie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jutro napiszę jak ja to robię. Dziś nie piszę by nie być posądzonym o to o co ja jednego z naszych kolegów posądzałem. Chodzi o powiedzenie: "piłeś nie pisz, nie piłeś to wypij ale na Boga! Nie pisz!" :p

Czyli do jutra :D ...Jacuś Daniels czeka... zresztą półtora roku temu dostałem go w prezencie od jednego z Forumowiczów - nie mojego Inwestora! Dziękuję Drogi Forumowiczu! To było naprawdę bardzo miłe!

 

ps. hehe... śnieżka akrylputz z wiaderka to gówno a śnieżka grunt to niby cacy. Oj Raf... Twoje zdrowie! :D

 

Ja Tobie też wyślę tylko nie Jacuśa a swój wyrób:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jutro napiszę jak ja to robię. Dziś nie piszę by nie być posądzonym o to o co ja jednego z naszych kolegów posądzałem. Chodzi o powiedzenie: "piłeś nie pisz, nie piłeś to wypij ale na Boga! Nie pisz!" :p

Czyli do jutra :D ...Jacuś Daniels czeka... zresztą półtora roku temu dostałem go w prezencie od jednego z Forumowiczów - nie mojego Inwestora! Dziękuję Drogi Forumowiczu! To było naprawdę bardzo miłe!

 

ps. hehe... śnieżka akrylputz z wiaderka to gówno a śnieżka grunt to niby cacy. Oj Raf... Twoje zdrowie! :D

 

Widze wodzu, ze mozemy sie stuknac szklanica z racji trunku, ktory w tym momencie spozywamy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na standardowe poddasze z małymi "zakrętami" o powierzchni płyt około 120m2 u mnie wychodzi:

 

Taśma TT - 3 rolki (96zł) ....może być za mało

Taśma midflex 2 rolki (172zł) ....przy dachu 2-spadowym może wystarczyć 1szt

Taśma papierowa 1 rolka (17zł)

Rigips Vario 25kg (110zł)

Śnieżka akrylputz 17kg (40zł)

Nida start 3x 25kg (114zł) ...jeśli będzie mało narożników AL to za dużo

Semin ETS2 2x 15kg (120zł) ...za dużo ale nie opłaca się brać mniej

Narożniki AL ~ 15szt (45zł)

Farba perfekta 15l (110zł) ... za dużo ale nie opłaca się brać mniej

Akryl w tubie 3szt (18zł)

 

Czyli całość około 1000zł.

 

Płyty całościowo szpachlowane!

 

Oczywiście im bardziej skomplikowane poddasze tym więcej materiałów. Wystarczy że będzie 12 okien dachowych, 3 lukarny, belki, obudowy kanałów wentylacyjnych i z 1000zł robi się 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdjęcie tego po szpachlowaniu?

[ATTACH=CONFIG]301273[/ATTACH]

Dlaczego mały skos lukarny nie wchodzi bezpośrednio w skos połaci, tylko jest to małe ustrojstwo?

Spojrzę gdzie mam to już wykończone. To jest sposób z takim "rozglifieniem". Nie ma sterczących trójkątów tylko łagodne odejścia na boki. Trochę więcej roboty i dwa narożniki rozwarte więcej ale lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

muszę przeprowadzić odpowietrzenie kanalizacji po skosie w warstwie ocieplenia na strych, rurą pcv 32mm pytanie czy prowadzić ją przy samej szczelinie wentylacyjnej tj w górnej warstwie ocieplenia czy pilnować by była raczej gdzieś w środku ocieplenia. Obawiam się aby nie skraplała się na niej woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...