Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koledzy pomocy

 

Dramat jakiś mi się stał. Tak jak na zdjęciu. Płaszczyzna od kosza na lewo jest ok. Tak mi się wydawało.

Płaszczyzna po lewej-odsunałęm grzybka na wełnę jak na płaszczyźnie po prawo tak jak na płaszczyźnie po lewo. I nagle ku.r.. widzę że profil ud włożony w profil cd ( do zdjęcia zdjąłem to wszystko ) jest za nisko. co robić. gdzie błędy?

 

 

 

4.jpg5.jpg

2015-02-09 19.14.18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. czyli zdjąć przyciąć i będzie ok? chociaz co ma do rzeczy to że za bardzo wjechałem? jak się oddale to z drugiej strony nagle będzie ok?

 

ps. jest jakiś inteligentny sposób naprawy tego bez wypinania każdego profilu i wełny wyjmowania?

 

dzieki za info

Edytowane przez Ermua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być równoległa do ściany jak jedna jest tak a druga tak:

 

1.jpg

 

 

aaa wiem. bo twoj rysunek przedstawia tak jakbym ukucnął w tym rogu i patrzył na ściane przeciwległa gdzie czerwony to tamten ud.

 

 

Co nie zmienia faktu ze nie wiem jak to teraz przeniesc.

Edytowane przez Ermua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy

 

Dramat jakiś mi się stał. Tak jak na zdjęciu. Płaszczyzna od kosza na lewo jest ok. Tak mi się wydawało.

Płaszczyzna po lewej-odsunałęm grzybka na wełnę jak na płaszczyźnie po prawo tak jak na płaszczyźnie po lewo. I nagle ku.r.. widzę że profil ud włożony w profil cd ( do zdjęcia zdjąłem to wszystko ) jest za nisko. co robić. gdzie błędy?

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]303579[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303580[/ATTACH]

 

Płaszczyzny wyznaczasz nie patrząc na krokwie! Nie wypuszczasz grzybków na x wysokość tylko tak jak chce płaszczyzna. Bazą jest przebieg profila V na kolankowej. Na jednej i drugiej kolankowej na tej samej wysokości. Nie masz profila V to masz linię ale coś musisz mieć. Drugim odnośnikiem jest sufit. UDeka a raczej parę udeków złączonych mocujesz do sufitu - do narożnika sufitu a drugim końcem do narożnika profili V a jeśli nie masz V-ki to stawiasz dzidę czyli profil zaostrzony na końcu jak dzida i na tej dzidzie opierasz te złączone profile. Po jednej i po drugiej stronie masz ściany na których też masz profile UD przykręcone tak by tworzyły linię sufit-kolankowa. gdy masz już te profile UD to wtedy wpinasz profil CD i to jest płaszczyzna skosów! Nie ważne czy do krokwi masz 10cm czy 15cm. Po prostu czasem trzeba sprostować krzywiznę dachu lub różne kąty nachylenia. Ty Kolego zacząłeś trochę z d... strony i nie wyszło. Gdyby wyszło byłby cud ale cuda się rzadko zdarzają...

 

Jeszcze raz: podstawą jest wyznaczenie przebiegu skosów przez profile UD a CD są tylko wynikową UDeków. krokwie nie służą do trasowania skosów bo są krzywe, skośne, zwichrowane itp. Tak samo do trasowania nie używasz belki narożnej - krawężnicy.

 

Inaczej wygląda sprawa jeśli ściany kolankowe są na różnych wysokościach wtedy naroże nie wychodzi w narożniku ścian kolankowych tylko jest przesunięty na ścianę wyższą.

 

Zasadę wyznaczania sufitu i skosów jest trudno opisać. Lepiej pokazać jak to się robi. Jest to po prostu geometria na poziomie 7 klasy dawnej szkoły podstawowej. Mamy punkty ABCD... i zależności AB, CD, AD itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z trudniejszych rzeczy na poddaszu, musisz zrobic najpierw trójkąt zaznaczony na żółto, następnie linię niebieską, obie te linie tak jak pisał Rom wyznaczasz za pomoca linii czarnych czyli kolankowa i sufit. Musisz prawidłowo ustawić skrajny profil na suficie aby mieć "bazę" bo na kolankowej ze zdjecia widać że jest chyba poprawna, ale pewien nie jestem.20111019090.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki. potem może jeszcze dorzuce zdjęcia. ten trójkat zolty mam zrobiony i ud w koszu ktorego na foto nie widac.

 

Powalcze przy suficie

 

nie ukrywam ze chce uniknac ingerencji w wełnę, żeby jej nie miętosić. więc będę się starał wyczarowac ,z waszą pomocą która już dostałem , cos z tego co mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile można zawsze przyciąć szlifierka kątową , tylko musisz wyznaczyć w którym miejscu, do tego potrzebny jest narożnik sufitu (musi być odpowiednio ustawiony) , przykręcasz sznurek murarski na samym rogu sufitu a drugi punkt to narożnik ścian kolankowej, zaznaczasz linie według sznurka i obcinasz profil około 5mm krócej aby zmieścił sie profil ud, przy pomocy łaty/poziomicy ustawiasz w linii ud następnie przykręcasz do niego drugi ud, tym sposobem masz wyznaczony skos z jednej strony z drugiej strony robisz podobnie...

Ważne abyś ustawił prawidłowo sufit, jest kilka sposobów zależy od tego jak "skoszona" jest więźba, np. mozesz ustawić kat prosty z profili skrajnych sufitu, nastepny sposób to zmierzyć odstęp jednego i drugiego końca profila od np.deskowania12.jpg

Trzeci sposób to zmierzyć od kantu profila do linii ścianki kolankowej( trzeba przedłużyć linię kolankowej pod sufit aby nie mierzyć po skosie), wymiary powinny być niemal identyczne przy dobrze wykonanej więźbie.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zacząłem wcześniej prace i widzę teraz odpowiedź ale mniej więcej tak robiłem. Trochę wokół profila od szlifierki się uwędziła wełna, mam nadzieję, że chałupa nie spłonie. może gdzieś jakaś iskierka się przedostała. Ale to było 2 godziny temu, to chyba już powinno się palić..

 

I spróbowałem zrobić sposobem pierwszym przez ciebie podanym.

 

Tam jest mały sufit na dwa profile CD. Tak koło 45 cm szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...