Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

popraw chlopie te izolacje w oknach.

 

Chodzi ci o dół i górę okna? Jak tak to wiem bo jeszcze nie jest skończona. Zadałem pytanie o boki okna tzn. te od krokwi czy tak może być wykonana izolacja..

Czy jakiś inny błąd popełniłem?

izolacja pianka? jaka? czego? ... drgan?

 

A kolega chce pomóc czy pokazać że wie więcej od innych łapiąc ich za słowa. Są różne izolacje przeciwwilgociowe itd. A piankę można nazwać w moim przekonaniu izolacją cieplną.

czytaj jak chcesz ;)

spojz na dol okna, chcesz nazwac to izolacja? (styk pianka-rama okna) popraw to. upss rom-kom juz wyluskal to, miejsce.

 

Ale pytanie moje było " Czy jeżeli pomiędzy ramą okna a krokwią jest około 3-5 cm przerwy to jest sens dawać tam wełnę mineralną? Czy nie lepiej wypełnić tą lukę pianką lub styropianem? Ja wypełniłem pianką i proszę o ocenę czy może to tak wyglądać? " nie ma w nim nic o dole okna.

 

pozdrawiam kończę mój temat tylko rozmywa to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wedle mnie, jak nie będzie pianka przeszkadzała w mocowaniu płyty do ramy, to niczemu ona nie przeszkadza.

 

Choć swoją drogą jest to chyba już lekka nadgorliwość (moje czysto subiektywne zdanie)

 

Poniżej zdjęcie okna w łazience, żeby spojrzeć na stelaż

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0021cb7a91657305.html

 

Choć każdy robi pod "uksztaltowanie terenu" :wink:

 

Pozdrowienia dla Rom-Kon'a alias Crazy Horse :D [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już było ale może mi ktoś pomoze

do katów różnych niż 90st. kupiłem taśme papierową z wkładką aluminiową

i teraz nie wiem czy te paski aluminium mają iść do środka , czy ma je widać od strony pokoju i sie je zaszpachluje?

i jeszcze jedno moczycie tą taśmę przed założeniem ? tylko jka to zrobic , całe 30m zamoczyć i potem dopiero używać ?

Flash retnij mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już było ale może mi ktoś pomoze

do katów różnych niż 90st. kupiłem taśme papierową z wkładką aluminiową

i teraz nie wiem czy te paski aluminium mają iść do środka , czy ma je widać od strony pokoju i sie je zaszpachluje?

i jeszcze jedno moczycie tą taśmę przed założeniem ? tylko jka to zrobic , całe 30m zamoczyć i potem dopiero używać ?

Flash retnij mnie :D

 

nie mocze tej tasm a wtapiajac ja paski ida pod spod, papierem na zewnatrz.

EDIT: ale jak uzywasz mas proszkowych to, wystarczy odciety kawalek zatopic w wodzie na chwilke, wyjac i palcami zebrac z niej wode. przy masach gotowych tych uzywam sheetrock nie trzeba wogole zwilzac inny rodzaj masy (nie wiaze a wysycha wiec odessanie przez papier wody jest dla niej nie grozne a "wiazanie" tasmy z plyta pewne).

przy wklejaniu trzeba wycisnac nadmiar masy spod calej tasmy i nastepnie spod samego papierowego brzegu, odczekac az masa wyschnie i naniesc kolejna warstwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskiem aluminiowym do środka.

 

Ja przed wklejeniem tego typu narożników urabiam sobie gips troszkę rzadszy niż ten, który rozprowadzam po ścianach. Wtedy podczas wygładzania (kiedy przejeżdża się po nim szpachelką) lepiej - równomierniej się on rozprowadza pod papierkiem, a nadmiar lepiej usuwa. Nie robią się nagniotki papieru (choć w tych z aluminiowym paskiem raczej trudno o zagniotke).

Sprawdzone to jest na Megaronie, gorzej wychodzi na Dolinie Nidy, bo szybciej stęgnie na ścianie.

 

Jeśli chodzi o moczenie - ja bym to nazwał raczej zwilżeniem, bo lepiej tego paska nie namaczać. Jak się go rozmoczy to się rozwarstwia przy obróbce, efekt podobny jakby przejechać gumką po namoczonej kartce papieru, powstają małe zadziory papieru, które syfią ścianę. Po prostu kawałek o długości adekwatnej do narożnika na jaki będzie przyklejony, przewieś sobie przez lewą dłoń mniej więcej po środku, przyłóż do ściany (gdzieś obok na jakiejś prostej powierzchni) i mokrą szmatką (niekoniecznie musi z niej ciec) przesmaruj dwoma sprawnymi ruchami tę stronę która będzie przylegać do narożnika. Ja potem przewieszam ją przez drabinkę, nakładam gips na narożnik i wklejam już zwilżony pasek.

 

Mi wychodzi.

 

PS. taka mała podpowiedź co do cięcia, żeby robić je takie jak przy narożnikach aluminiowych czyli zaostrzone < >. dobre nożyczki, niekoniecznie do blachy dadzą sobie świetnie z tym radę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha domyślam się co Pan ma na myśli. Chodzi pewnie o zamocowanie na krokwiach przy oknie profila CD na wieszakach ES i połączenie go łącznikami krzyżowymi z tymi biegnącymi poziomo?

To było najłatwiejsze rozwiązanie, aby u góry okna zbudować stelaż (niestety na zdjęciu nie widać zasadności tego zastosowania), tam te profile biegnące po krokwiach posłużyły mi za mocowanie stelaża pod płytę biegnącą od górnej krawędzi okna do skosu. To rozwiązanie też usztywniło całą konstrukcje stelaża wokół okna.

Reszta stelaża skosu tradycyjnie, CD mocowane jest na grzybkach.

 

Choć swoją drogą znam ludzi, którzy stosują stelaże krzyżowe na skosach również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sytuację i nie wiem jak to ugryźć: jest pomieszczenie w którym z jednej strony krokiew idzie centralnie nad ścianką działową. Kolejna w oddaleniu około 80cm.

Po drugiej stronie krokiew w zasadzie przy ścianie szczytowej. Kolejna podobnie, w odległości około 80cm.

 

I teraz pytanie: mocować jakoś na brzegach wieszaki (tylko jak? wymian?), czy po prostu ostanie wieszaki w odległości 80cm od ściany, a potem tylko UD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ścianie tylko UD, wieszaki niech pan mocuje na krokwi odsuniętej na 80 od ścianki działowej, z tym że w przypadku grzybków, lepiej je dać na krokwi od strony ściany, żeby zmniejszyć tą odległość, później co krokiew. Jakby nie miał Pan pewności że CD będzie stabilne w profilu UD, to można wkręcić pchełkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ciekawe miejsce i nie bardzo wiem jak to zabudować:

http://img197.imageshack.us/img197/9673/kanciapa.th.jpg

 

Trzeba oczywiście ocieplić skos, a z przodu chciałbym wstawić ściankę z drzwiami, zaznaczoną na rysunku czerwoną kreską. Szerokość pomieszczenia to około 1,3m. Drzwi dałbym jakieś małe, 70 albo 60-tki. Krokiew jak widać jest jedna, do tego jętka (jej akurat nie widać).

 

Pytania są następujące:

1. Jaka kolejność prac: zacząć od ścianki, potem skos i sufit?

2. Czy jedna kolumna wieszaków (jedna krokiew tylko) plus dwa profile UD po bokach - wystarczy to?

3. Jak wykonać konstrukcję ścianki? profile UW na dole i górze (tylko jak zamocować u góry?) oraz na 'nadprożu' (jak przymocować UW prostopadle do ściany - zagiąć pod kątem prostym? Dać profil UA po prawej stronie drzwi, czy tylko CW? Dawać jakiś profil CW do środka, czy tylko dwa skrajne? Tylko że wtedy płyty trzeba kręcić do skrajnych profili, co chyba nie jest zgodne ze sztuką.

4. Czy jest szansa, że na takiej ściance drzwi będą się trzymać w miarę solidnie?

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.

 

Dodatkowe zdjęcia:

http://img200.imageshack.us/img200/7590/kanciapa2.th.jpg

http://img200.imageshack.us/img200/8450/kanciapa3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...