Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jeszcze takie pytanie: nad jedną częścią dachu nad jętkami oczywiście jest pewna przestrzeń. Dach mały, więc żadnego strychu nie da się zrobić, wysokość nie przekracza metra.

Wygląda to tak:

http://img13.imageshack.us/img13/8008/ocieplenie.th.jpg

 

Pytanie: ocieplać skosy do kalenicy, czy do jętek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze takie pytanie: nad jedną częścią dachu nad jętkami oczywiście jest pewna przestrzeń. Dach mały, więc żadnego strychu nie da się zrobić, wysokość nie przekracza metra.

Wygląda to tak:

http://img13.imageshack.us/img13/8008/ocieplenie.th.jpg

 

Pytanie: ocieplać skosy do kalenicy, czy do jętek?

 

Ja sobie zrobiłem do samej góry. Wygląda fajowo i robi się "więcej powietrza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, a może mi ktoś odpowiedzieć (byc moze było juz tu na forum, ale czytanie całosci zajmie mi wieki) czy wełne na poddaszu mozna mocować zamiast na sznurek to na drut ????

...możesz nawet polem siłowym... sznurek jest praktyczniejszy w stosowaniu a spełnia tylko zadanie przytrzymania wełny do czasu montażu profili... później wełna trzyma się na profilach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze takie pytanie: nad jedną częścią dachu nad jętkami oczywiście jest pewna przestrzeń. Dach mały, więc żadnego strychu nie da się zrobić, wysokość nie przekracza metra.

Wygląda to tak:

...

 

Pytanie: ocieplać skosy do kalenicy, czy do jętek?

 

wylacznie strop/ przestrzen miedzy jetkami i nawet na jetki dolozyc izolacji, pamietajac o wykonaniu izolacji "sciany" odgradzajacej ;) i nie zalowal bym tu welny powiedzmy w strop i sciane z 30cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylacznie strop/ przestrzen miedzy jetkami i nawet na jetki dolozyc izolacji, pamietajac o wykonaniu izolacji "sciany" odgradzajacej ;) i nie zalowal bym tu welny powiedzmy w strop i sciane z 30cm

Planuję na całości 25cm, czy na sufit warto dać więcej niż na skosy? Z tego co tu wyczytałem grubość powinna być taka sama na skosach i suficie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję na całości 25cm, czy na sufit warto dać więcej niż na skosy? Z tego co tu wyczytałem grubość powinna być taka sama na skosach i suficie...

 

Nic nie stoi na przeszkodzie by dac wiecej wełny na sufit...

Ale czy jest sens z ekonomicznego punktu widzenia? :)

...nie wypowiadam się z punktu ekonomicznego tylko że nie ma przeszkód "technologicznych" To co wydaje nam się dzisiaj rozrzutnością i ekstrawagancją jutro moze być standardem... przykład - gierkowska kostka... do ogrzania 10 ton węgla... wtedy węgiel był tani jak barszcz... wiec nie opłacało się sprowadzać do poziomu powiedzmy 5 ton węgla... a jak to dzisiaj wygląda? Każdy to wie.... wiec na temat ekonomi w tym wypadku wypowiedzą się futurolodzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku bede sie bral za obrobke glifow okiennych (reszte poddasza juz oprofilowalem :-) I teraz chce zrobic taki "myk". Scianke kolankowa mam niska (1 pustak - razem z murlata to jakies 40cm), bede wiec robil dodatkowa przedscianke jakis 1m przed sciana wlasciwa. Bedzie miala docelowo ok 95-100cm. Scianka bedzie jednak polozona w plaszczyznie *przed* oknem. Powstanie mi wiec pod kazdym oknem parapecik - tak ta scianke chce ustawic zeby parapecik byl te ~10cm ponizej dolnej krawedzi okna i mial te 20-25-30cm szerokosci (a wlasciwie glebokosci) - czyli tak jak standardowy parapet.

 

Boje sie tylko troche spraw przeplywu powietrza i skraplania sie pary w dolnej czesci tego okna (bedzie w koncu w takim ukrytym "rogu"), mimo iz dom bedzie z wentylacja mechaniczna. Dodatkowo wszedzie jest podlogowka - zadnego kaloryfera :)

 

Wpadlem wiec na pomysl, zeby ta scianke pod oknem wysokosci ~100cm i szerokosci ~80cm podmurowac z jakiegos np. porothermu 12cm lub jeszcze lepiej z silikatow - z uwagi na ich duza akumulacyjnosc cieplna, polozyc na tym kilka petelek pexa z podlogowki i zatynkowac. Czyli stworzyc taki maly grzejniczek scienny :) Te petelki bylyby "wziete" z pierwszej, brzegowej (czyli najcieplejszej) strefy.

 

Myslicie, ze to moze w czyms pomoc, czy bedzie to tylko dziwna i niepotrzebna fanaberia ? ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku bede sie bral za obrobke glifow okiennych (reszte poddasza juz oprofilowalem :-) I teraz chce zrobic taki "myk". Scianke kolankowa mam niska (1 pustak - razem z murlata to jakies 40cm), bede wiec robil dodatkowa przedscianke jakis 1m przed sciana wlasciwa. Bedzie miala docelowo ok 95-100cm. Scianka bedzie jednak polozona w plaszczyznie *przed* oknem. Powstanie mi wiec pod kazdym oknem parapecik - tak ta scianke chce ustawic zeby parapecik byl te ~10cm ponizej dolnej krawedzi okna i mial te 20-25-30cm szerokosci (a wlasciwie glebokosci) - czyli tak jak standardowy parapet.

 

Boje sie tylko troche spraw przeplywu powietrza i skraplania sie pary w dolnej czesci tego okna (bedzie w koncu w takim ukrytym "rogu"), mimo iz dom bedzie z wentylacja mechaniczna. Dodatkowo wszedzie jest podlogowka - zadnego kaloryfera :)

 

Wpadlem wiec na pomysl, zeby ta scianke pod oknem wysokosci ~100cm i szerokosci ~80cm podmurowac z jakiegos np. porothermu 12cm lub jeszcze lepiej z silikatow - z uwagi na ich duza akumulacyjnosc cieplna, polozyc na tym kilka petelek pexa z podlogowki i zatynkowac. Czyli stworzyc taki maly grzejniczek scienny :) Te petelki bylyby "wziete" z pierwszej, brzegowej (czyli najcieplejszej) strefy.

 

Myslicie, ze to moze w czyms pomoc, czy bedzie to tylko dziwna i niepotrzebna fanaberia ? ;-)

pozdr.

 

daleki grzejnik "parapet" okna polaciowego 5-8cm.

reszta "karpia" robie bo zaskoczony jestem.

podlogowka na scianie? zbyt duzo roboty i koniecznosc wykonania dodatkowych izloacji, lepiej grzejnik 40xile trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może i wyda to... nigdy nie robiłem tak... a nie można ścianki 1m wysokości dać do okna a pod oknem np.0.5m wysokosci i znów się cofnąć do 1m? czyli zrobic takie wcięcie? ...i powiesić normalny grzejnik... są niski już chyba nawet od 30-40cm...

 

Wiesz - moznaby. Tylko ja nie chce grzejnikow ;-) Bede grzal pompa ciepla wiec grzejnik i tak bylby dosc chlodny.. Taki lekko wygrzany kloc z silikatow spelnilby pewnie ta sama funkcje, a bylby niewidoczny :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daleki grzejnik "parapet" okna polaciowego 5-8cm.

reszta "karpia" robie bo zaskoczony jestem.

podlogowka na scianie? zbyt duzo roboty i koniecznosc wykonania dodatkowych izloacji, lepiej grzejnik 40xile trzeba.

 

Jakie dodatkowe izolacje - cieplne, tego grzejnika - z tylu np. ?? :) To zwykle ogrzewanie scienne, trzebaby tylko zadbac o odpowiednia dylatacje rurek przechodzacych miedzy posadzka, a tym "kalafiorem" - bo ruchy posadzki moglyby spowodowac pekniecie rurek.

 

Izolacja termiczna jest generalnie pociagnieta po polaci, schodzi az do dolu "prawdziwej" scianki kolankowej i tam laczy sie z zew. styropianem.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...