Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie czy taka "dziura" przy łączeniu skos sufit jest do wyszpachlowania ( 9-12 mm) czy rwiemy płytę?

[ATTACH=CONFIG]352873[/ATTACH]

Na takie przypadki są taśmy hamerykanskie. A na poważnie to wszystkie płyty są do zdemontowane, bo masz uszkodzony rdzeń i karton wokół wkrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash uszkodzenie występuje tylko przy tym pierwszym wkręcie i bodajże jeszcze w jednym miejscu ale go tutaj nie widać jestem tego świadom. Natomiast reszta to jest mówiąc w skrócie "brud" od głowicy wiertarki - takie ślady mi po prostu zostawia. Wystarczy że dotknie kartonu i zrobi 1/4 obrotu i coś takiego zostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taka "dziura" przy łączeniu skos sufit jest do wyszpachlowania ( 9-12 mm) czy rwiemy płytę?

[ATTACH=CONFIG]352873[/ATTACH]

 

Coś w stylu "wymienię rozrząd sam, a co będę dawał zarobić mechanikowi". Tylko, że ewentualnie spartolone fazy rozrządu rozwalą blok silnika, czego skutkiem będzie wizyta u tegoż właśnie mechanika.

Niedługo czeka mnie ten sam etap, lecz wynająłem firmę, która zawodowo zajmuje się ocieplaniem i zabudową poddaszy.

Czasem co jest tanie, to jest drogie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w stylu "wymienię rozrząd sam, a co będę dawał zarobić mechanikowi". Tylko, że ewentualnie spartolone fazy rozrządu rozwalą blok silnika, czego skutkiem będzie wizyta u tegoż właśnie mechanika.

Niedługo czeka mnie ten sam etap, lecz wynająłem firmę, która zawodowo zajmuje się ocieplaniem i zabudową poddaszy.

Czasem co jest tanie, to jest drogie. Pozdrawiam.

 

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na fotorelację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w stylu "wymienię rozrząd sam, a co będę dawał zarobić mechanikowi". Tylko, że ewentualnie spartolone fazy rozrządu rozwalą blok silnika, czego skutkiem będzie wizyta u tegoż właśnie mechanika.

Niedługo czeka mnie ten sam etap, lecz wynająłem firmę, która zawodowo zajmuje się ocieplaniem i zabudową poddaszy.

Czasem co jest tanie, to jest drogie. Pozdrawiam.

No i co ze wynajales ekipę? Koleś robi sam i jest zrobione z tego co widać na foto zupełnie ok. Szczelina rzeczywiście za duża. Za szpachlowac to można wszystko nawet i metrowa dziurę. Nie wiem co ma tu anegdota o rozrzadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ze wynajales ekipę? Koleś robi sam i jest zrobione z tego co widać na foto zupełnie ok. Szczelina rzeczywiście za duża. Za szpachlowac to można wszystko nawet i metrowa dziurę. Nie wiem co ma tu anegdota o rozrzadzie?

 

Nie rozkminiaj o co mu chodzi bo się nie dowiesz. Zaraz tu wpadnie i powyzywa.

Zaczął budowę - zarejestrował się na forum i robi z siebie fachowca.

 

a co do plusfoto to mu zazdroszczę - sądzę, że jeśli ma czas to zrobi to dokładniej niż gdyby zatrudnił "fachowców" - przynajmniej jeśli chodzi o rozłożenie wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkminiaj o co mu chodzi bo się nie dowiesz. Zaraz tu wpadnie i powyzywa.

 

Zaczął budowę - zarejestrował się na forum i robi z siebie fachowca.

 

a co do plusfoto to mu zazdroszczę - sądzę, że jeśli ma czas to zrobi to dokładniej niż gdyby zatrudnił "fachowców" - przynajmniej jeśli chodzi o rozłożenie wełny.

 

A ty co, inaczej? Nie zacząłeś budowy, nie zarestrowałeś się na forum i nie robisz z siebie fachowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich,proszę nie krzyczcie ,ale na dniach zacznę ocieplać poddasze pierwszy raz w życiu,obejrzałem kilka filmików ,ale mam dalej nie dosyt wiedzy.Na której stronie znajdę jak się za to zabrać od początku??chociaż w przybliżeniu bo 600stron nie dam rady przeczytać:(

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich,proszę nie krzyczcie ,ale na dniach zacznę ocieplać poddasze pierwszy raz w życiu,obejrzałem kilka filmików ,ale mam dalej nie dosyt wiedzy.Na której stronie znajdę jak się za to zabrać od początku??chociaż w przybliżeniu bo 600stron nie dam rady przeczytać:(

pozdrawiam !

 

strona 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pewnie nie ma no to rady , ale mam problem, różne wysokości mam ścianki kolankowej i mi to wyszło na płytach. jeden skos mam o 5 cm niżej. czy da się coś zrobić bez rozbierania? tzn czy jest sposób zamaskowania potem tego. pewnie nie ale warto spytać

 

A co Ci to przeszkadza ?. Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...