Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

a ja mam takie pytanie odnosnie okna i wlasnie wykonczenia od srodka

przypadek jest taki:

pelne deskowanie na to papa i ta papa zostanie na dachu jakis czas powiedzmy 2 lata a poddasze ma byc wykonczone i zamieszkane. I jak to zrobic zeby bylo dobrze i zeby nei trzeba bylo wykanczac od srodka drugi raz po zamontowaniu dachowek? Da sie w ogole cos takiego zrobic?

patrzac na ilosc bledow w zabudowie (linki z dziennika do serwera zdjec) to, nie ma juz wiekszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"grzybki"

- 170

 

myslisz że 170 spokojnie wystarczą??

 

- 210 (pytanie tylko czy tam nie trzeba bedzie zrobic wiszacego)

 

 

grzybki 270... ale jak zmieścić? Opuścić sufit tak by weszła wełna... jeśli nie można dać niżej sufitu to zamiast pod jętkami dać nad jętkami (oczywiście wełnę nie płyty).... w przypadku stryszku to zrobić nadbitki jętek - legary i dopiero podłogę....

 

właśnie, że na suficie moge tylko opuścić pod jętki, obecnie od podłogi do dolnej krawędzi jętek jest wys. 280cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"grzybki"

- 170

 

myslisz że 170 spokojnie wystarczą??

 

- 210 (pytanie tylko czy tam nie trzeba bedzie zrobic wiszacego)

 

 

grzybki 270... ale jak zmieścić? Opuścić sufit tak by weszła wełna... jeśli nie można dać niżej sufitu to zamiast pod jętkami dać nad jętkami (oczywiście wełnę nie płyty).... w przypadku stryszku to zrobić nadbitki jętek - legary i dopiero podłogę....

 

właśnie, że na suficie moge tylko opuścić pod jętki, obecnie od podłogi do dolnej krawędzi jętek jest wys. 280cm.

dla skosu 170 az za dlugie (welna 100).

majac 2,8m wysokosci, wysokosc poddasza jest rzecza gustu choc 265 to ... wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie otrzymałem żadnej odpowiedzi pozwolę sobie jeszcze raz wkleić ;)

 

- skosy 15 + 10, z opinii wychodzi, że łatwiej jest używać "grzybków" tylko jakie wybrać pewnie te dłuższe 270?

 

- sufit, chce dać pomiędzy jętki 10 a poniżej 15, jakie rozwiązanie radzicie aby zmieścić 15 pod jętkami??

gdzie tu mowa o 5cm welny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie odnosnie okna i wlasnie wykonczenia od srodka

przypadek jest taki:

pelne deskowanie na to papa i ta papa zostanie na dachu jakis czas powiedzmy 2 lata a poddasze ma byc wykonczone i zamieszkane. I jak to zrobic zeby bylo dobrze i zeby nei trzeba bylo wykanczac od srodka drugi raz po zamontowaniu dachowek? Da sie w ogole cos takiego zrobic?

patrzac na ilosc bledow w zabudowie (linki z dziennika do serwera zdjec) to, nie ma juz wiekszego znaczenia.

ale w jakiej zabudowie? i jakie linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak prawidłowo ocieplić szparę miedzy dachówką a deskowaniem (z papą) przy oknie dachowym? Wiem, że te pytanie już gdzieś było wyżej, ale nie znalazłem na nie konkretnej odpowiedzi.... :cry:

 

Przy okazji spytam za pomocą czego przymocować (kołki, wkręty?):

-łatę do krokwi

-profilu przyściennego

???

 

Proszę o odpowiedź, Z góry Dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak prawidłowo ocieplić szparę miedzy dachówką a deskowaniem (z papą) przy oknie dachowym? Wiem, że te pytanie już gdzieś było wyżej, ale nie znalazłem na nie konkretnej odpowiedzi.... :cry:

 

Przy okazji spytam za pomocą czego przymocować (kołki, wkręty?):

-łatę do krokwi

-profilu przyściennego

???

 

Proszę o odpowiedź, Z góry Dzięki :wink:

szpara miedzy dachowka a deskowaniem ma byc izolowana cieplnie :o ?

- wkrętami do drewna

- wlasciwymi kolkami/dyblami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szpara miedzy dachowka a deskowaniem ma byc izolowana cieplnie ?"

 

właśnie nie wiem i dlatego pytam :D czyli rozumiem ze tak ma zostać? bo chodziło mi o to żeby wokół okna zabezpieczyć przed szkodnikami, żeby potem nie skrobały mi na poddaszu...

 

dzięki FlashBack pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak prawidłowo ocieplić szparę miedzy dachówką a deskowaniem (z papą) przy oknie dachowym? Wiem, że te pytanie już gdzieś było wyżej, ale nie znalazłem na nie konkretnej odpowiedzi.... :cry:

 

Przy okazji spytam za pomocą czego przymocować (kołki, wkręty?):

-łatę do krokwi

-profilu przyściennego

???

 

Proszę o odpowiedź, Z góry Dzięki :wink:

może tak?

 

http://images31.fotosik.pl/347/9fba51fbdb8a0ea9med.jpg

 

albo tak?

 

http://images32.fotosik.pl/300/1c2f9d5f1cd43ec0med.jpg

 

albo jeszcze....

 

http://images32.fotosik.pl/411/c22f17de5ee7d9e6med.jpg

 

ważne by wyszło tak!

http://images24.fotosik.pl/237/e4ba25470ded8d04med.jpg

 

:wink:

 

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 170 to 10 cm na wełne +3cm na profil zostaje 4cm na krokwie....OK :)

...czasem trzeba zniwelować krzywiznę dachu lub poprawić geometrię pomieszczenia i wtedy z tych 4cm robi się raptem 2 lub nawet 1.5cm i kicha....

no właśnie i tego się obawiam

 

a czy można np. tylko na 10 cm "wypuścić" grzybek z krokwi a później profilem docisnąć w tym miejscu wełnę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 170 to 10 cm na wełne +3cm na profil zostaje 4cm na krokwie....OK :)

...czasem trzeba zniwelować krzywiznę dachu lub poprawić geometrię pomieszczenia i wtedy z tych 4cm robi się raptem 2 lub nawet 1.5cm i kicha....

no właśnie i tego się obawiam

 

a czy można np. tylko na 10 cm "wypuścić" grzybek z krokwi a później profilem docisnąć w tym miejscu wełnę??

 

Lepiej nie dociskać bo traci na izolacyjności i można zamknąć szczelinę wentylacyjną.

 

...ja liczę tak: wełna np. 10cm + profil 3cm + 1cm luzu = 14cm odejścia od krokwi... i to jest minimalne wysunięcie grzybka :wink: ... gdy trzeba skorygować geometrię skosu lub sufitu wtedy może być nawet i 3cm więcej w przeciwnym razie można zrobić sufit w trapezie a skos w śmigło (skręcić)

...są tacy co twierdzą że wielkość grzybka nie ma znaczenia ale ja wiem że lepiej dłuższy niż za krótki :lol:

 

...a teraz uwaga! Pokażę Wam dużego grzybka!

Kto nie może oglądać tak drastycznych fotek niech nie patrzy!

 

http://images33.fotosik.pl/301/7d36af4528423f34med.jpg

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Grzybek ma 270mm długości! I jest osunięty na 14cm (o ile dobrze pamiętam ale nie jestem pewien) ...zostało jego jeszcze dużo na manewry i do tego sztywno się trzyma! ...bo wkręty można rozsunąć ...a krótki? ...wkręty obok siebie i nie ma takiej sztywności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...