Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość
dzięki wielkie Kristo... :)

 

Nie ma sprawy, ja też buduję pierwszy :wink:

 

 

:)

 

 

przy kolejnych budowach będziemy inaczej na to wszystko patrzyli ??? :)

 

Ja mam nadzieję, że kolejny dom to już dla mojej córci będę stawiał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wykonawców:

Kto z Was kładł na druga warstwę wełnę 15cm? Mi się jeszcze nie zdarzyło..

dozi gdybyś poczytał cały wątek ...całe 23 strony! :lol: to dowiedział byś się że ludzie ocieplają od 20cm do 40cm łącznej grubości wełny!!! to samo ze styropianem od 5cm do 25cm i więcej! Przy dzisiejszych cenach energii granicą ekonomiczną jest 20-25cm wełny ale każdy cm więcej to chociaż teraz może i brak uzasadnienia ekonomicznego ale za parę lat??? Kto wie... Ciekawe czy będąc na emeryturze lepiej płacić ża gaz 2000zł/mc czy powiedzmy 400zł/mc... pytanie retoryczne... :wink: odpowiedzi nie oczekuję... dozi poczytaj troszkę na temat domów pasywnych... 3-5 litrowych... rekuperatorach... gruntowych wymiennikach ciepła (GWC) oknach 3-szybowych i 7-komorowych ...aktywnej paroizolacji ... i wielu innych takich wynalazkach. Różni ludzie mają różne "zboczenia" ale my jako wykonawcy musimy je szanować i gdyby nawet komuś przyszło do głowy dać 50cm wełny to ja to wykonam... nie mnie decydować ile tylko wykonać...

 

tak.. tak... muszę to wszystko jeszcze ogarnąć....

A okna 3 szybowe, to chyba w Kiekrzu oglądaliśmy... Pamiętasz? taka mała sprytna inwestorka i "autostrady" okablowania po sufitach... heh kiedy to było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Pytanie do Wykonawców 8)

 

Jak mówicie klientom stawkę ( mniej istotne w tej chwili jaką) za ocieplenie poddasza i zabudowę nidą skosów to co ta stawka obejmuje ?

Chodzi mi konkretnie, czy obejmuje np. założenie narożników, maskowanie połączeń płyt taśmą lub siatką i lekki szpachel tych połączeń, narożników i łepków śrubek na płycie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
a jak sie umawiales?

podstawa obejmuje wszystko co wymieniles.

 

No właśnie chodzi o to, że nie miałem pojęcia, że to nie jest w cenie

i Wykonawca ( mój kolega z resztą) mnie też o tym nie poinformował :-?

 

Ale Twoja informacja FlashBack jest już jakoś pomocna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Wykonawców 8)

 

Jak mówicie klientom stawkę ( mniej istotne w tej chwili jaką) za ocieplenie poddasza i zabudowę nidą skosów to co ta stawka obejmuje ?

Chodzi mi konkretnie, czy obejmuje np. założenie narożników, maskowanie połączeń płyt taśmą lub siatką i lekki szpachel tych połączeń, narożników i łepków śrubek na płycie ?

hmm jest cos na rzeczy z ta cena za te twoje poddsze bo nawet plyty nie sa podokrecane do profili.

i dziwny sposob ukladania paroizolacji - w jednym miejscu jest a w innym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Pytanie do Wykonawców 8)

 

Jak mówicie klientom stawkę ( mniej istotne w tej chwili jaką) za ocieplenie poddasza i zabudowę nidą skosów to co ta stawka obejmuje ?

Chodzi mi konkretnie, czy obejmuje np. założenie narożników, maskowanie połączeń płyt taśmą lub siatką i lekki szpachel tych połączeń, narożników i łepków śrubek na płycie ?

hmm jest cos na rzeczy z ta cena za te twoje poddsze bo nawet plyty nie sa podokrecane do profili.

i dziwny sposob ukladania paroizolacji - w jednym miejscu jest a w innym nie ma.

 

W dzienniku nie ma aktualnych fotek z wykonania zabudowy skosów, poddasze zostało wczoraj sprawdzone przez Kierbuda i nie wniósł zastrzeżeń, oprócz nie wykończenia tych elementów o których wspominałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
a to, cieszyc sie , ze te foty (np. pralnia) w dzienniku to nie Twoje poddasze.

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i905421.jpg

 

To akurat moja pralnia, częściowo wyprawki są zrobione, bo Wykonawcy myśleli że będą dalej kontynuować pracę i będą szpachlować cały dom wewnątrz, ale ze względów $$ muszę chwilowo wstrzymać szpachlowanie i zrobić elewacje do kolejnej transzy kredytu.

Nie wykończyli pozostałej części pomieszczeń i se poszli na inną robotę

oczywiście chcą kasę jakby robota była do końca zrobiona. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykończyli pozostałej części pomieszczeń i se poszli na inną robotę

oczywiście chcą kasę jakby robota była do końca zrobiona. :roll:

Ja biorę za etap, albo za całość po oddaniu, nigdy nie prędzej. zgodnie ze staro...polskim? powiedzeniem najpierw praca potem płaca.

 

Co do podawania ceny.

Zawsze uświadamiam klienta co wchodzi w skład ceny, tzn mówię mu w jakim stanie ściany zostawię.

A mówiąc o kładzeniu płyt - sucha zabudowa - dla mnie jasne jest że trzeba ospoinować płyty.

Bez tego, to tak jakby tynkarz naszprycował ścianę, ale już nie zatarł.

 

tutaj jest ładnie wyjaśnione czym jest sucha zabudowa, a na końcu artykułu jest wymienione co w jej skład wchodzi

 

http://www.muratordom.pl/wnetrza/materialy-wykonczeniowe/sucha-zabudowa,6510_4076.html

 

Jeśli "kolega" nie miał zamiaru spoinować, to powinien to wyraźnie zaznaczyć!!

 

Reasumjąc jeśli o mnie chodzi:

Dla klienta zabudowane znaczy też ospoinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to, cieszyc sie , ze te foty (np. pralnia) w dzienniku to nie Twoje poddasze.

 

Heh, to co mi się od razu w oczy rzuciło, to łączenie płyt w narożniku okna (pralnia) tam pęknie (no chyba że nie, ale na moje pęknie).

Druga sprawa, jak tak popatrzyłem na stelaże, to chyba są one mocowane do krokwi na esach -jak dobrze widzę - to kolejne zwiększenie ryzyka pęknięć.

Już tłumaczę dlaczego.

Świerze drewno trochę popracuje, zanim się ułoży jak mu wygodnie, trochę się poskręca, powygina itp. Gdy profil jest przykręcony na esie do krokwi, wtenczas krokiew wyginająca się, zaczyna lekko przesuwać ES, a ten zaczyna ciągnąć CD, co zwiększa szanse na pęknięcie.

W przypadku grzybków, lub stelaża krzyżowego, to mocowanie nie jest stałe i elementy mocujące profil osuną się po nim - co minimalizuje ryzyko wystąpienia pęknięć.

Oczywiście mowa tu o małych-mikro przesunięciach, ale czas robi swoje.

 

Ale posadzki fajne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...