Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Kristofuros fakt rozpoczęcia przez Ciebie spoinowania świadczy o braku zastrzeżeń do wykonawcy ocieplenia, stelaży i opłytowania (a jest tam do czego się przyczepić). W normalnych okolicznościach jesteś "zmuszony" do wypłaty "wynagrodzenia".

Jak wysokiego? to, jest największa zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A słyszeliście panowie o ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową natryskowo?

Byli u mnie dziś spece - jako do hydrauliki ale jak się okazało oferują komplet usług - tańczą i haftują nawet :roll:

 

no ale poważnie mówiąc zaintrygowali mnie rzekomo świetną technologią "zachdniom" - natrysk pianki od spodu na deskowanie w jakiejś tam grubości jako ocieplenie.

Była chwilowa dyskusja że jak wtedy z deskami ale Panowie jakoś nie wiedzieli za dużo na ten temat - ale oferują wiec coś takiego jest

 

pytanie zatem szczególnie do kolegów z branży - zetknęliście się z totym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście panowie o ocieplaniu poddasza pianką poliuretanową natryskowo?

Byli u mnie dziś spece - jako do hydrauliki ale jak się okazało oferują komplet usług - tańczą i haftują nawet :roll:

 

no ale poważnie mówiąc zaintrygowali mnie rzekomo świetną technologią "zachdniom" - natrysk pianki od spodu na deskowanie w jakiejś tam grubości jako ocieplenie.

Była chwilowa dyskusja że jak wtedy z deskami ale Panowie jakoś nie wiedzieli za dużo na ten temat - ale oferują wiec coś takiego jest

 

pytanie zatem szczególnie do kolegów z branży - zetknęliście się z totym?

 

wykonanie szczeliny od deskowania przy pianie lub celulozie nie jest problemem tylko czy w przypadku tego krycia mialoby jakies znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok może i nie jest ale nie będzie z tym problemu?

link tak to wygląda

u mnie pełne deskowanie, na to papa i blachodachówka

ok. nastryskujemy taka pianka od spodu - super hiper izolacja łącznie od wilgoci

ale jak mi sie dostanie woda pod papę? Raczej nie wyparuje, lub baaardzo powoli

nie zgniją deski?

 

a może ktoś tak ma zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
a to, cieszyc sie , ze te foty (np. pralnia) w dzienniku to nie Twoje poddasze.

 

Heh, to co mi się od razu w oczy rzuciło, to łączenie płyt w narożniku okna (pralnia) tam pęknie (no chyba że nie, ale na moje pęknie).

Druga sprawa, jak tak popatrzyłem na stelaże, to chyba są one mocowane do krokwi na esach -jak dobrze widzę - to kolejne zwiększenie ryzyka pęknięć.

Już tłumaczę dlaczego.

Świerze drewno trochę popracuje, zanim się ułoży jak mu wygodnie, trochę się poskręca, powygina itp. Gdy profil jest przykręcony na esie do krokwi, wtenczas krokiew wyginająca się, zaczyna lekko przesuwać ES, a ten zaczyna ciągnąć CD, co zwiększa szanse na pęknięcie.

W przypadku grzybków, lub stelaża krzyżowego, to mocowanie nie jest stałe i elementy mocujące profil osuną się po nim - co minimalizuje ryzyko wystąpienia pęknięć.

Oczywiście mowa tu o małych-mikro przesunięciach, ale czas robi swoje.

 

Ale posadzki fajne:)

 

Dzięki dozi za wyjaśnienie tematu co i jak

W kwestii pękania to się za bardzo nie obawiam, bo chcę na całe poddasze dać tapetę gładką z włókna szklanego i ją pomalować na odpowiedni kolor.

Chodzi tylko o wykończenie suchej zabudowy.

 

I tu odpowiadam także na pytanie FlashBack-a

Za ocieplenie poddasza i suchą zabudowę uzgodniona cena była 40zł za m2

Wykonawcy doliczali sobie dodatkowo za podwójną wełnę w suficie, doliczali sobie za podłogę na poddaszu nieużytkowym, za ocieplenie wełną między krokwie do kalenicy i na to folię powyżej jętek, doliczali sobie za nawiercanie gradów, doliczali sobie za "nietypową zabudowę" - 1 ścianka działowa z otworem drzwiowym w sypialni, zabudowa słupów, zabudowa 2 geberitów, sufit w wiatrołapie, ścianka w kuchni grubości 25cm x 80cm x 290cm.

Razem po małym targu wyszło 10500 ( z 11000).

Wełny było kupowane 2 rodzaje po prawie 190m2 z tego zostało po 3 paczki Toprocka i Superocka Rockwoola. Nie licząc odrzutów

Zapłacone do tej pory 8000zł pozostało do zapłaty 2500zł

Wykonawcy robili powoli zajęło im to 6 tygodni, a oto efekty

Oni uważają to za skończoną robotę. :o Ja uważam, że nie - tak samo jak mój Kierownik, który sprawdzał płyty - linie, poziomy, sztywność montażu itp.

i także uważa, że nida jest dobrze położona, ale nie wykończona.

 

To jest "skończona" łazienka na poddaszu

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919424.jpg

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919425.jpg

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919426.jpg

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919427.jpg

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919429.jpg

 

Pokój Ani

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919430.jpg

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919431.jpg

 

Zabudowany kanał nawiewny wentylacji mechanicznej w pokoju Oli

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919432.jpg

 

Ścianka działowa z otworem drzwiowym do garderoby w sypialni

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919433.jpg

 

Strych nad garażem, obok pralni

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919434.jpg

 

Zabudowany geberit w łazience na parterze

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919435.jpg

 

Sufit podwieszany w holu na parterze

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i919436.jpg

 

Takich "skończonych" miejsc jest bardzo dużo w całym domu

 

I ja się czepiam ? może jestem za bardzo wymagający ?

 

Nie sądzę i za niedokończoną pracę nie mam w zwyczaju płacić. :evil:

 

Przepraszam za przydługi post, krócej się nie dało :roll:

 

Uważacie, że nie mam racji ?

 

Proszę przede wszystkim o opinię Wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oczekiwalem odpowiedzi na to pytanie i nie jestem osoba ktora moze decydowac i wplywac na Twoj sposob rozliczenia sie z wykonawca.

Kristofuros fakt rozpoczęcia przez Ciebie spoinowania świadczy o braku zastrzeżeń do wykonawcy ocieplenia, stelaży i opłytowania (a jest tam do czego się przyczepić). W normalnych okolicznościach jesteś "zmuszony" do wypłaty "wynagrodzenia".

Jak wysokiego? to, jest największa zagadka.

 

Jedynie moge powiedzec: Wspolczuje.

- nie wykonana paroizolacja

- zla kolejnosc i rozmieszczenie plyt

- nie przykrecone plyty

- miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano.

 

nie bardzo lapie o co chodzi

... Ja uważam, że nie - tak samo jak mój Kierownik, który sprawdzał płyty - linie, poziomy, sztywność montażu itp.

i także uważa, że nida jest dobrze położona, ale nie wykończona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
nie oczekiwalem odpowiedzi na to pytanie i nie jestem osoba ktora moze decydowac i wplywac na Twoj sposob rozliczenia sie z wykonawca.

Kristofuros fakt rozpoczęcia przez Ciebie spoinowania świadczy o braku zastrzeżeń do wykonawcy ocieplenia, stelaży i opłytowania (a jest tam do czego się przyczepić). W normalnych okolicznościach jesteś "zmuszony" do wypłaty "wynagrodzenia".

Jak wysokiego? to, jest największa zagadka.

 

Jedynie moge powiedzec: Wspolczuje.

- nie wykonana paroizolacja

- zla kolejnosc i rozmieszczenie plyt

- nie przykrecone plyty

- miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano.

 

nie bardzo lapie o co chodzi

... Ja uważam, że nie - tak samo jak mój Kierownik, który sprawdzał płyty - linie, poziomy, sztywność montażu itp.

i także uważa, że nida jest dobrze położona, ale nie wykończona...

 

 

Chodzi o to, że Wykonawcy uważają, że robotę skończyli i chcą resztę kasy czyli te pozostałe 2500zł.

Ja i mój kierownik uważamy, że robota jest jeszcze nie skończona.

Wykonawcy uważają, że wykończenie płyt nie jest w cenie suchej zabudowy tylko to już jest do szpachlowania ( myśleli, że Oni będą robić szpachlowanie, dlatego częściowo zrobili wykończenie płyt. Przerwali jak się dowiedzieli, że ze względów $$ szpachlowanie muszę odłożyć na później)

I jest SPÓR o te kwestie.

 

Gdzie zauważyłeś, że :

 

- nie wykonana paroizolacja

- zla kolejnosc i rozmieszczenie plyt

- nie przykrecone plyty

- miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano.

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie zauważyłeś, że :

 

- nie wykonana paroizolacja

- zla kolejnosc i rozmieszczenie plyt

- nie przykrecone plyty

- miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano.

??

 

Może ja spróbuję

Ad1

- nie wykonana paroizolacja - dziennik budowy, post z Wto, 26 Maj 2009 23:04 ostatnia fotka.

 

Ad 3 i Ad 4

- nie przykrecone płyty, oraz miejsca gdzie nie sa wymagane profile zamontowano je a tam gdzie sa wymagane juz ich nie zamontowano

Zdjęcia: To jest "skończona" łazienka na poddaszu

pierwsze foto kosza nie przykręcona płyta od lewej (chyba że nie ma profila, to nie mieli do czego kręcić) ale na pewno nie ma profila na łączeniu płyt z prawej strony kosza, a powinien być (no chyba że jest a nie przykręcili)

a miejsce gdzie jest ich za dużo - to kolejne zdjęcie okna dachowego i ta płyta pionowa.

 

Jak kierownik mówi, że nie ma się do czego przyczepić i że nida jest dobrze położona, to znaczy, że ma o tym pojęcie, jak mandaryna o śpiewaniu.

 

PS. Jak można spytać, to jakie to miasto, gdzie się budujecie? alb okolice jakiego dużego miasta? (nie chodzi mi o adres, tylko region)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Dozi dzięki za uwagi, będę musiał dokładniej te płyty obejrzeć pod kątem przykręcania do profili.

 

I odpowiadając na Twoje pytanie

Budowa Poznań - a granicach administracyjnych miasta

 

Kierownik jest może i dobry, ale pewno za szybki i przez to mało dokładny.

Ma dużo budów na głowie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie.

Gdybym chciał wykonac zabudowę poddasza w drewnie, to jak zamaskować wkręty?

Pytanie tak zadane, jakby ktoś zapytał,gdybym chciał popływać, to jakie miejsca polecacie?

 

no cóż, jedyna odpowiedź na Pana pytanie to:

odpowiednią szpachlówką do drewna

 

nie rozdrabniam się na pytania czy to boazeria, czy płyty, deski, czy cokolwiek innego...

a może jest na sali stolarz ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tak zadane, jakby ktoś zapytał,gdybym chciał popływać, to jakie miejsca polecacie?

 

Boazeria :oops: (coś jak podbitka/nadbitka dachowa). Nie wiem tez jaki lepiej ruszt wykonac: z profili czy drewniany (np z łat).

 

"W wyfrezowany rowek paneli wkładamy specjalne klamry mocujące i przybijamy je do konstrukcji podkładu gwoździami lub zszywkami. Następnie wkładamy kolejne panele i mocujemy klamrami jak wyżej opisano. Paneli nie należy mocować bezpośrednio do konstrukcji za pomocą gwoździ lub śrub."

 

cytat z:

http://www.specjalista.net.pl/?p=art&id=1

 

na rys. 4 widać tę klamrę

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten watek ale nie zwróciłem uwagi lub pominąłem sprawę wkrętów do mocowania "grzybków" i płyt K-G.

 

Jakiej długości powinny być wkręty do grzybków 3,5 cm czy wystarczą 2,5 cm? a jakie do płyt??

tak jak piszesz jest ok, drewno 35mm, a do k-g 25mm, tylko trzeba zwrócić uwagę na gwinty, do drewna szerszy, metalu mniejszy.

do przykręcania płyty, warto zaopatrzyć się w bit z końcówką kielichową

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Wykonawców 8)

 

Jak mówicie klientom stawkę ( mniej istotne w tej chwili jaką) za ocieplenie poddasza i zabudowę nidą skosów to co ta stawka obejmuje ?

Chodzi mi konkretnie, czy obejmuje np. założenie narożników, maskowanie połączeń płyt taśmą lub siatką i lekki szpachel tych połączeń, narożników i łepków śrubek na płycie ?

...nie odpowiedziałem wieczorkiem bo byłem na robocie... na forum jestem średnio co 10 dni...

 

...u mnie stawka podstawowa obejmuje 1m2 płyty na gotowo już z 1-krotnym malowaniem farbą czyli:

wełna, stelaże, płyta, spoinowanie, szpachlowanie całości płyt (u mnie taki standard), gruntowanie, 1-krotne malowanie farbą.

 

...dodatkowo doliczam za:

kosze, naroża, lukarny,okna połaciowe, wyłazy na stryszek, klatkę schodową (czasem 20 razy trzeba ustawić rusztowanie!), jętki i inne takie "upierdliwe" przypadłości... metraż "dziury okiennej" wliczam w metraż skosów + doliczenie...

 

...dwa razy inwestorzy mnie "przerobili"... raz nie zaznaczyłem że okna wliczam w metry i oczywiście inwestor odliczył mi 9 okien a drugi raz zrobiłem sporo koszy i naroży za darmola.... niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W wyfrezowany rowek paneli wkładamy specjalne klamry mocujące i przybijamy je do konstrukcji podkładu gwoździami lub zszywkami. Następnie wkładamy kolejne panele i mocujemy klamrami jak wyżej opisano. Paneli nie należy mocować bezpośrednio do konstrukcji za pomocą gwoździ lub śrub."

 

cytat z:

http://www.specjalista.net.pl/?p=art&id=1

 

na rys. 4 widać tę klamrę

 

Pozdrawiam!

 

dziękuje, coś się rozjaśniło :D

 

Do tego typy zabudowy jaki lepiej ruszt wykonac: z profili czy drewniany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...