Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Improwizacja.

Profil glowny z UA na szpilkach do legarow/jetek i do niego przykrecone przez lacznik krzyzowy laty dla listwy boazeryjnej lub na wieszakach noniusz/ES profil glowny CD i jak wyzej. Jak to sie sprawdzi? Nie wiem. Ostatecznie lub wylacznie ES i ruszt krzyzowy z lat. Wszystko dotyczy sufitow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Improwizacja.

Profil glowny z UA na szpilkach do legarow/jetek i do niego przykrecone przez lacznik krzyzowy laty dla listwy boazeryjnej lub na wieszakach noniusz/ES profil glowny CD i jak wyzej. Jak to sie sprawdzi? Nie wiem. Ostatecznie lub wylacznie ES i ruszt krzyzowy z lat. Wszystko dotyczy sufitow.

...dawno, dawno temu były dostępne ES-y szerokie na 50mm do systemu opartego na drewnie - łaty 4cm x 5cm dzisiaj niestety praktycznie niedostępne.

Ostatnio na drewnie robiłem 3-4 lata temu... panele boazeryjne. Łaty (chyba 3x4) przykręcałem do krokwi na podkładkach dystansowych (5cm wełny jako 2 warstwa) i podkładałem kliny do spoziomowania całego stelaża. Na to folia paroizolacyjna i panele boazeryjne na "żabkach"... strasznie to upierdliwe było ale efekt końcowy bez zarzutu. Jeśli deska ma iść w poziomie to trzeba dać ruszt krzyżowy czyli nabić łaty poziomo na krokwie i na nie listwy pod boazerię pionowo.

Nie widzę możliwości mocowania do profili CD60 (metalowych) bo "żabki" na pchełki nie wyda - pchełka zbyt odstaje... jest za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dodatkowo doliczam za:

kosze, naroża, lukarny,okna połaciowe, wyłazy na stryszek

Od metra / sztuki, czy umawiasz sie na całość po obejrzeniu roboty?

 

O co chodzi z montowaniem płyty GK (nie)bezpośrednio na folie paroszczelne z aluminium? Gdzieś to było, ale nie mogę znaleźć. Czy to prawda że np na folię alum`x icopala albo delta reflex dorkena nie można "na styk" przykręcać płyty, tylko trzeba zostawić szczelinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dodatkowo doliczam za:

kosze, naroża, lukarny,okna połaciowe, wyłazy na stryszek

Od metra / sztuki, czy umawiasz sie na całość po obejrzeniu roboty?

 

O co chodzi z montowaniem płyty GK (nie)bezpośrednio na folie paroszczelne z aluminium? Gdzieś to było, ale nie mogę znaleźć. Czy to prawda że np na folię alum`x icopala albo delta reflex dorkena nie można "na styk" przykręcać płyty, tylko trzeba zostawić szczelinę?

 

...doliczenia od sztuki... czy to 2,5mb czy 3mb to i tak tyle samo roboty a najlepsze jest przejście kosza w naroże :wink: albo korekta geometrii krzywej lukarny :D

 

Jesli chcesz wykorzystać wszystkie zalety metalizacji to wg. zaleceń trzeba zostawić szczelinę pomiędzy płytą a folią. Ale zysk (właśnie ile tego jest?) nie jest wart zachodu. Trzeba robić stelaż 2-poziomowy i materiał i robocizna przewyższy ewentualny zysk z odbijania promieniowania cieplnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co najczęściej stosujecie do mocowania wełny - jakiś drut (wiązałkowy?), sznurek, żyłkę???

2. Czy płyta GK musi być przytwierdzona do konstrukcji na wszystkich bokach? Czy pod krótkie boki, rzędu 30-50cm też trzeba zrobić konstrukcję?

3. Mam belki z profilu HEA podtrzymujące konstrukcję dachu. Belki są częściowo poniżej planowanej linii skosu połaci i chcę je obudować. Pomyślałem, że może niekoniecznie płytą GK tylko drewnem, coś a`la atrapa rzeczywistej belki drewnianej. Czy ktoś widział coś podobnego? Jak to wygląda? Jak mają być poprawnie wykonane łączenia płyty GK z drewnem?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Mam belki z profilu HEA podtrzymujące konstrukcję dachu. Belki są częściowo poniżej planowanej linii skosu połaci i chcę je obudować. Pomyślałem, że może niekoniecznie płytą GK tylko drewnem, coś a`la atrapa rzeczywistej belki drewnianej. Czy ktoś widział coś podobnego? Jak to wygląda? Jak mają być poprawnie wykonane łączenia płyty GK z drewnem?

 

Mam takie same belki, tylko obudowane GK. Nie chcieliśmy drewna, żeby uniknąć efektu "góralskiej chaty" :-? :lol:

W dzienniku są zdjęcia zarówno konstrukcji pod GK jak i samych obudowanych belek.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy boki 30-50cm.
przy łaczeniach w pomieszczeniach gdzie są dwa sąsiadujące skosy pewnie pojawią się niewielkie trójkątne kawałki płyty GK.

Generalnie pytanie jest takie: czy płyta z każdej strony powinna być przykręcona do profilu, czy dopuszczalne sa odcinki styku dwóch płyt "niepodparte" profilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skoro chcę" ? - jeszcze nawet wełny nie kupiłem, wszystko w planach. Czy to sugestia, żeby nie oszczędzać na płytach, jak najmniej łączeń i przy okazji sporo odpadów?

W sasiadujacych skosach /koszach, narozach wew.zewn./ pojawiaja sie "kawalki" plyt? Skoro chcesz to trudno. Plty przykreca sie tylko do profili nosnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy w trakcie zabudowy poddasza. Pewien znajomy polecil nam, zebysmy w zaznaczonym na czerwono miejscu wywiercili otwory na wylot i umiescili tam rurki pcv. Mowil ze dzieki temu w przerwie miedzy wata a deskowaniem bedzie ciag powietrza.

Myslicie ze trzeba tak zrobic? Nie bedzie tam zimno wlatywac?

 

http://img9.imageshack.us/img9/170/kropac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwory a na calej szerokosci od krokwi do krokwi ma byc szczelina po deskami o wysokosci min.3cm. Jezeli welna w krokwie montowana jest o grubosci mniejszej o min.3cm /bo tylko taka max. Moze byc tam wlozona/ to sznurki sa zbyteczne. Jedynie po wlozeniu welny mozna lekko podsznurkowac by nie wypadala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy ktoś może ma doswiadczenie w stosowaniu foli Aquatec VB Reflex ??

[Fotka]

 

Mam do wyboru właśnie tę folie lub "żółtą"

Różnica w cenie 3 x droższa Aquatec ale czy warto oszczędzać na swoje??

To wybierz te reflex jak masz miec "zolta". I nie martw sie przyleganiem do niej plyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, osznurkowalem tam wlasnie zeby ta przerwe zrobic. Ale uwazasz ze ta przerwa powinna byc jakos wietrzona (tzn czy wierciec otwory na wylot zeby powietrze wlatywalo w ta przerwe 3cm)?

Tam nie otworki a jedna szczelina od krokwi do krokwi. Trzeba wyciac to co jest tam napchane przy/za murlata i podlazi pod samo deskowanie. Jedyna rzecz jaka moze otulac/przylegac do murlaty to izolacja. Tak na marginesie to w kalenicy na calej jej dlugosci tez ma byc szczelina 5-6cm.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...