Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może wyraziłem się nieprecyzyjnie: chodzi mi o przykręcenie wieszaków. Przykręcam je do rozwieszonego pomiędzy profilami UD sznurka. W przypadku kosza nie mam drugiego profila UD. I co z tym fantem?

 

Poprowadź jeden rząd grzybków i na nich oprzyj z jednej strony sznurek, a z drugiej do profila na ścianie. Tylko trzeba to zrobić umiejętnie aby był odpowiedni naciąg, a grzybki się nie gięły. Najlepiej po rozprowadzeniu sznurka przyłożyć pziomicę po czubkach grzybków, żeby sprawdzić czy są równo, czy któryś nie odstaje, czy któryś nie schowany za bardzo.

 

Kolejny sposób, to puszczenie CD po krokwi i danie na niego złączek krzyżowych (po nich można spokojnie puścić sznrek i się nie ugną, bo się zapierają o profil) jak odległość niewielka, to profile same ładnie wytyczą, jak mocować grzybki, a jak większa, to trzeba pilnować, aby nie odstały. Warto wtenczas przykręcić grzybki do którejś krokwi po środku, sprawdzić łatą, lub długą poziomicą czy któryś nie wystaje itp, a potem uzupełnić resztę.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wyjaśnić jak prawidłowo zrobić schodki strychowe. Mam już zamontowane fakro,ale jakoś dziwnie odstają. Gdzie mógłbym zobaczyć jak to wygląda dookoła zabudowane regipsem i obrobione :roll: .

 

Pozdrawiam :) [/url]

 

Ramę montujesz do belek w ten sposób ją wypuszczając na dół, aby jak przyjdzie G-K była ona na rowni z nią.

Np. Wysokość od posadzki do belek 265, po zamontowaniu sufitu miałbyś docelowo 255 cm, to montujesz go 1o cm poniżej belek, potem idzie stelaż do wys 8,6-8,7 cm poniżej belek, potem płyta - 1,2, szpachlowanie, malowanie - ok2mm. razem 10 cm

 

nigdy nie montuj stelaża do ramy schodów!, obuduj wokół.

 

pozdrawiam również!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. Tylko do pionowych :)

No CW nie zamierzałem przykręcać poziomo, aż taki leszczu nie jestem... ;)

 

To jeszcze szybkie pytanko: w tzw. przedściance zrobionej z CD/UD trzeba dawać UD od góry i przykręcać go do CD skosu, czy wystarczy jak będzie odpowiednio blisko końca (w zasadzie na samym końcu) ES?

Gdzieś w kartach technicznych widziałem, że koniec CD przedścianki (pionowy) był przykręcony tylko za pomocą ESa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem,że już zaczynają się pojawiać małe pęknięcia :x na łączeniach. Wykonawca stwierdził,że w tych miejscach da się flizelinę,zaszpachluje i powinno być OK..... I co Wy na to? :roll:

Normalnie ręce opadają.....

chwila... teraz da flizeline hmm to wczesniej nie dal nic. Pekniecia moga byc spowodowane wieloma czynnikami i txt pt.rece opadaja jest smieszny. Pewne jest, ze trzeba to naprawic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wdzięczny byłbym za opisanie Twojego sposobu - jeśli to oczywiście nie jest tajemnica... ;)

 

A ja wypracowalem sobie jeszcze inny sposob.

 

Zaczynam od przykrecenia dwoch skrajnych (lewo-prawo) wieszakow (uzywam poziomicy laserowej zeby byly w poziomie, a jednoczesnie wypuszczam oba o dana grubosc ocieplenia - u mnie 10cm). Dalej rozciagam miedzy nimi sznurek i uzupelniam reszte (konieczny katownik zeby wieszak byl prostopadly do krokwii, czyli plaszczyzny skosu). W ten sposob mamy nasz "wzorcowy" dolny profil.

 

Teraz robie sufit. Z poziomica laserowa to jest w zasadzie najprostszy element.. Choc chyba nie bede w stanie go tutaj wytlumaczyc. Puszczam sobie laser w miejscu gdzie bedzie przyszla plaszczyzna sufitu i zaczynam od przykrecenia pierwszego skrajnego wieszaka. Dalej trzeba rzucic pion naszego juz przykreconego profila na podloge, rzucic pion tego pierwszego wyznaczonego wieszaka na podloge, zmierzyc odleglosc od profila do sufitu (po podlodze), taka sama odleglosc przeniesc na drugi kraniec i znowu pionem wyznaczyc miejsce montazu drugiego skrajnego wieszaka na suficie.

 

W ten sposob mamy wyznaczone dwa skrajne wieszaki "kranca" naszego sufitu. Rozwieszamy sznurek i miedzy nimi uzupelniamy reszte wieszakow i przywieszamy profil.

 

Mamy w ten sposob zamontowane idealnie dwa profile - sufitowy i ten pierwszy. To jest juz polowa sukcesu bo teraz rozwieszajac sznurek miedzy tymi profilami mamy nasza przyszla plaszczyzne sufitu :) I ten rozwieszony sznurek bedzie mi sluzyl przez caly czas przy kreceniu skrajnych wieszakow (nie ma wtedy zadnego znaczenia, czy na koncu jest prosta sciana, czy kosz, moga byc nawet dwa kosze a wszystko bedzie przykrecone idealnie).

 

No ale tak dokladniej to... Odliczam na skrajnych (lewa-prawa) krokwiach od zamontowanych juz wieszakow dokladnie 44cm i zaznaczam kreska na krokwii (w miejscu gdzie beda montowane kolejne wieszaki). Teraz (samemu ciezko - przydaje sie pomocnik) zahaczam sznurek na pierwszym profilu (owijam go - tak zeby sznurek wychodzil w plaszczyznie, czyli pod profilem, nie nad!) i pomocnik trzyma go na krancu profila sufitowego. Musi go trzymac w takim miejscu zeby sznurek przechodzil mniejwiecej pod zaznaczonym miejscem montazu wieszaka (te 44cm). Teraz biore w lapke katownik, przykladam do krokwii i ustawiam wieszak - w "dziurkach" musze widziec wczesniej zaznaczona kreske, wieszak musi byc prostopadly do krokwii, a dodatkowo musi przylegac do rozwieszonego sznurka. Jezeli tak jest - krece. To samo robie z drugim skrajnym, a potem rozwijam sznurek pomiedzy nimi i uzupelniam reszte.

 

I teraz mozesz znowu zaznaczyc 44cm na skrajnych krokwiach.. Jezeli to kosz i wlasnie "zabraklo" miejsca na ten wczesniejszej krokwii to poprostu zaznaczasz na jednej krokwii "blizej" srodka, czyli tam gdzie bedzie sie te 44cm dalo odmierzyc :)

 

Tak to ja robie.. Moze wydaje sie zawile ale jest proste jak byk - ze sprawnym pomocnikiem ostatnie moje pomieszczenie z dwoma koszami i dwoma oknami oprofilowalismy na gotowo w jeden dzien. Pewnie sa tacy co zrobiliby to znacznie szybciej ale ja jestem amatorem i moj dom to pierwsza moja robota poddaszowa ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. jak poprawnie "oprofiować" łaczenie dwóch skosów - czy na lączeniu ma być profil UD (a właściwie to dwa - z każdej strony) i do niego CD, czy inaczej? Nachylenie dachu 30st.

 

Musisz wziasc dwa profile UD, polozyc jeden na jego "ramionach" na podlodze, a drugi do niego plecami (czyli tak zeby sie oba stykaly plecami) i skrecic je razem *w samym rogu*. Tzn. na calej dlugosci ale nie w srodku tylko najblizej jak bedziesz umial jednego z "ramion" profila :) Krecisz malymi "pchelkami". Potem biezesz te dwa profile i odginasz (przydaja sie rekawiczki bo trzeba uzyc troche sily a profile sa ostre), tak ze finalnie masz polaczone ze soba "rogami" profile UD. Tak polaczone nakladasz na wczesniej przyciete pod skosem profile CD.

 

Aha - tu uwaga. Zeby poprawnie przyciac profile CD ja robie tak.. Rozwieszam sznurek miedzy ROGIEM sufitu, a miejscem (na samym dole), gdzie stykaja sie dwa prostopadle do siebie profile CD - czyli z dwoch skosow. I pokolei katowka tne profile z dwoch skosow dodajac ten 1cm od sznurka. Tu uwaga - nie zawsze ten skos wychodzi tak jak krokwia koszowa. Czasem jest przesuniety o ~3-5cm. Jak bys ten sznurek przytknal miedzy rog sufitu, a dokladnie srodek krokwii, to pewnie okaze sie, ze plaszczyzny wcale tam sie nie stykaja i nie bedzie sie dalo prawidlowo nalozyc skreconych UD.

 

Po nalozeniu tych skreconych UD na CD (trzeba sie troche nameczyc) trzeba jeszcze te UD przymocowac do krokwii koszowej. Ja to robie tak, ze przykrecam (najwygodniej w sumie jest to zrobic przed wlozeniem tych UD) uchwyty ES do krokwii koszowej i je trzeba przykrecic do UD. Poniewaz nijak nie da sie dojsc wkretarka wiec biore nozyce i wycinam paski ~4cm na "ramionach" UD, ktore potem odginam do pionu i w nie ladnie da sie juz podejsc i wkrecic wieszak ES.

 

Oczywiscie glownych profili CD *nie przykrecasz* do tych UD. One maja sobie "luzno" w nich latac :)

 

Obrobilem tak u mnie 5-6 koszy i wszystko sie swietnie trzyma i wyglada :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...