Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Szczelina jej przekroj i droznosc jest tylko i wylacznie bajerem. J esli nie bedzie ona miala zapewnionego przeplywu powietrza wlotem od strony okapu i wylotu w kalenicy lub przy stryszkach nieocieplanych przez otwory wentylacyjne (pierwsze bardziej korzystne). Dlatego trzeba miec oko na dekarzy, ociepleniowcow i podbitkowcow.

 

O wlot i wylot się nie obawiam będzie cug - jest szczelina w kalenicy + dodatkowa wentylacja stryszku..

Drążąc dalej to zrobćc 2 czy 4 cm szczeliny?

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szczelina jej przekroj i droznosc jest tylko i wylacznie bajerem. J esli nie bedzie ona miala zapewnionego przeplywu powietrza wlotem od strony okapu i wylotu w kalenicy lub przy stryszkach nieocieplanych przez otwory wentylacyjne (pierwsze bardziej korzystne). Dlatego trzeba miec oko na dekarzy, ociepleniowcow i podbitkowcow.

 

O wlot i wylot się nie obawiam będzie cug - jest szczelina w kalenicy + dodatkowa wentylacja stryszku..

Drążąc dalej to zrobćc 2 czy 4 cm szczeliny?

 

pozdrawiam

Pawlok

nie martwisz sie, no ja tez :D to zrob szczeline na 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martwisz sie, no ja tez :D to zrob szczeline na 2

 

Dzięki za poradę..

Czyli trzymam się pierwszej myśli :-)

Pawlok

nie martwie sie bo nie moje :) i dlatego czasem nie warto sie wysilac z radami bo pytajacy w wiekszosci i tak robi po swojemu.

Rada? rob na 4 ale to wiaze sie jeszcze z paroma innymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chocby z zachowaniem docelowej grubosci ocieplenia, wykonanie typu 15+5 to, trzeba do lamusa schowac. osobiscie miedzy krokwie pakowalbym jak naj mniej (lub "byle co") a na krokwie jak najwiecej. zalezy to od umiejscowienia okien, drzwi. w rzeczywistosci moze okazac sie, ze nie bedziesz mogl wykonac grubszej warstwy nakrokwiowo jak np. 2-3cm i co wowczas zrobisz? zamkniesz wentylacje? zburzysz sciany dzialowe i szczytowe? ano ocieplisz byle sie wprowadzic bo o mieszkaniu trudno mowic.

 

co do szczelin, ciezko jest wykonywac rozne szczeliny zalezne od rozstawu krokwi dlatego przyjac trzeba jedna szczeline w/g najwezszego rozstawu krokwi. i tu moze sie okazac, ze te twoje 2cm plus to miedzy krokwiami to .... nic. zaciagnij do roboty ekipe i bedziesz mial z glowy problemy. przyjda zobacza online, pomierza, doradza i wykonaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczamy najpierw płaszczyznę glifów - dolnego i górnego. I według tej płaszczyzny do boków krokwi mocuje się profile U a między nie profile CD - 1 na końcu zabudowy jak najbliżej ścianki kolankoweji, dwa przy załamaniu (kąt załamania) i jeden przy oknie.

Dodatkowo ten profil nakłada się na profile główne obcięte na szerokość okna ii mocuje się go z dolnym i górnym profilem (tym dodatkowym)

To chyba tak być powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam juz zabudowane poddasze - skosy i sufity, uff ;-)

 

Przyszla pora zeby wykonac przedscianke. Mam ja na wszystkich skosach. Scianka bedzie miala wysokosc ~120cm (akurat na szerokosc plyty KG :), mocowana do stropu (na gotowo po wylewkach wyjdzie te 110-115cm). Skosy zabudowywalem tak, ze na wysokosci przedscianki wszedzie biegnie glowny profil CD.

 

Jak zrobic taka przedscianke ? Czy przy tej wysokosci wystarczy zastosowanie standardowych UD30 i CD60, czy trzeba uzyc dedykowanych do stawiania scian UW / CW ?

 

Jak przymocowac górą ta przedscianke do istniejacego CD60 ? Slyszalem (ale nigdzie nie widzialem) o profilach typu "V", wyobrazam sobie to tak ze najpierw krece tego V do CD60, a potem do tego V krece UD30 juz "plecami do gory" zeby moznabylo wsunac w niego pionowo CD60.

 

A moze poprostu odrazu krecic do tego CD60 - UD30 ? Moznaby wyciac co te parenascie cm w UD30 "paski", odgiac je pod odpowiednim katem (zeby UD30 byl ustawiony prostopadle do podlogi) i te "paski" przykrecac pchelkami do CD60 ? Tylko czy to bedzie wystarczajaco mocne ?:)

 

Czy wystarczy do takiej przedscianki przykrecic jedna warstwe plyt KG, czy bedzie to wystarczajaco sztywne? A moze dwie warstwy KG ?

 

Duzo pytan ale mysle, ze odpowiedzi przydadza sie innym w przyszlosci :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam pytanko

łączenia sufit -ściana , wszystkie te co mają pękać sie aryluje

co za akrylu używać , z tuby ,jaki najlepiej ,czy jakiś inny?

no i jak to dobrze zrobić ? szlifuje sie to jakoś czy jak ? bo wiadomo paluchem zrobi sie trochę na okrągło ,troche niedokładnie

wiec jak to dobrze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam pytanko

łączenia sufit -ściana , wszystkie te co mają pękać sie aryluje

co za akrylu używać , z tuby ,jaki najlepiej ,czy jakiś inny?

no i jak to dobrze zrobić ? szlifuje sie to jakoś czy jak ? bo wiadomo paluchem zrobi sie trochę na okrągło ,troche niedokładnie

wiec jak to dobrze zrobić?

jak wykonujesz tak by pekaly to i akryl nie pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okladzina scianki kolankowej to, jedno a skos drugie po grzyba to jeszcze laczyc? bez wzgledu na wysokosc (w tym przypadku) wykonac okladzine kolankowej na cd.

 

No po to, ze jakos sie to musi przeciez trzymac! Wlasciwa scianke kolankowa to ja mam wysokosci 20cm, 100cm glebiej :)

pozdr.

teraz mam juz jasnosc :) najpierw nalezalo wykonac scianke kolankowa, sufit i dopiero skos (stelaze). juz chyba kiedys o tym rozmawialismy przy okazji wykonywania narozy w czterospadach itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra,dobra Flash bez podśmiewania sie , jesli nie potrafisz odpowiedzieć na zadane pytanie to po co zabierasz w ogóle głos

 

dorośnij chłopie w końcu ,bo jak narazie swoją osobą prezentujesz poziom przedszkolaka a nie doświadczonego wykonawcy

glos dla liczby postow o akrylowaniu wiem tyle, ze nie pomaga na pekajace laczenia.

dobre, dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam juz jasnosc :) najpierw nalezalo wykonac scianke kolankowa, sufit i dopiero skos (stelaze). juz chyba kiedys o tym rozmawialismy przy okazji wykonywania narozy w czterospadach itp.

 

Ja jeszcze nie mam plyt na skosach - dopiero stelaze, no i oczywiscie welna + folia paroizolacyjna:) I chce sie ze scianka kolankowa "wpiac" do profila CD ze skosu, ktory specjalnie sobie na tej wysokosci w kazdym pokoju przygotowalem.

 

No a oprocz tego chcialem pociagnac caly skos az do samego dolu, bo az do samego dolu idzie izolacja 15+10, ktora laczy sie z izolacja zewnetrzna. W powstalej przestrzeni beda instalowane kanaly wentylacji mechanicznej i instalacja elektryczna :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...