Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

to wypowiedz sie co według ciebie jest lepszym rozwiązaniem

 

tylko mi kitu nie wciskaj ,że łączenie ściana-sufit można zrobić bez kontrolowanego pęknięcia

:D oczywiscie, ze mozna wszystko zalezy od roli jaka spelnia okladzina sufitu.

polaczenia kontrolowane kryje sie akrylem z puszki lub kartusza zaleznie od posiadanych narzedzi do nalozenia i wyrownania spoiny akrylowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

teraz mam juz jasnosc :) najpierw nalezalo wykonac scianke kolankowa, sufit i dopiero skos (stelaze). juz chyba kiedys o tym rozmawialismy przy okazji wykonywania narozy w czterospadach itp.

 

Ja jeszcze nie mam plyt na skosach - dopiero stelaze, no i oczywiscie welna + folia paroizolacyjna:) I chce sie ze scianka kolankowa "wpiac" do profila CD ze skosu, ktory specjalnie sobie na tej wysokosci w kazdym pokoju przygotowalem.

 

No a oprocz tego chcialem pociagnac caly skos az do samego dolu, bo az do samego dolu idzie izolacja 15+10, ktora laczy sie z izolacja zewnetrzna. W powstalej przestrzeni beda instalowane kanaly wentylacji mechanicznej i instalacja elektryczna :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flashback - a może podpowiesz, gdzie w Szczecinie lub okolicach można nabyć ten profil U. Wszędzie są UD i CD oraz te do ścianek działowych, ale nigdzie nie natrafiłam na profil U.

I jeszcze inne pytania do wszystkich - w gąszczu terminologii i materiałów do wykończenia płyt pojawiło się wiele pojęć. Podpowiedzcie co najlepiej na łączenia płyt - taśma papierowa, czy z włóknem szklanym.

Z wypowiedzi Flashback'a, wywnioskowałam, że stosuje gotową masę szpachlową Sheetrock (z zielonym, czy niebieskim wieczkiem?). Ron Kom pisał, że używa Rigips Vario lub Cekol 40. Pewnie zdecyduję się na Sheetrock, ale z którym wieczkiem?

Czy w naroża lepiej taśmę papierową z wkładką metalową, czy narożnik z siatką?

Czy może taśmę fizelinową?

W dwóch pomieszczeniach mam komin, jak tu zrobić dobrze konstrukcję do sufitu? Czy na kominie mogę mocować profil przyścienny?

Tak się zdarzyło, że "fachowcy" stawiając mi ścianki działowe na pietrze, postawili jedną tak jak idzie krokiew, no i oczywiście jest wymurowana aż do wysokości krokwi. Gdyby to nie była silka to pewnie bym przystąpiła do jej przycięcia, ale jest silka 12 i cholerstwo twarde. Dzisiaj próbowaliśmy ją przyciąć ale poszła nam tarcza już na pierwszej cegle. Nie da rady tam nawet wepchnąć 5 cm. Jutro sprobuję z cienkim styropianem, ale jeśli się nie uda, to co z tym fantem?Z góry dzięki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poddasza uzywam wylacznie masy VARIO plus tasma zawsze papierowa (polecam sheetrocka jako gladz lub mase finiszowa na g/k podobnie jak profin mixa), naroza zbroi sie tez tasma paierowa procz tych zewnetrznych te flexem, aluminiowym lub papierowym z wkladka alu lub metal.

jak scianka podchodzi do krokwi przynajmniej jest jak zamocowac profil U dla CD. Profili V nie stosuje bo sa zbyteczne. Omijaj jak ognia wszelkich siatek do zbrojenia laczen plyt. Profil U obwodowo na sufitach jest wymagany ze wzgledow na ochronnosc ogniowa dodatkowo utrzymuja profile nosne bo glowne nie musza byc tak dlugie by spoczywac na U obwodowym. Istotne jest odpowiednie dobranie wieszakow ich rozstawu, rodzaju stelaza ("musimy wiedziec do czego nam ten sufit")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poddasza uzywam wylacznie masy VARIO plus tasma zawsze papierowa (polecam sheetrocka jako gladz lub mase finiszowa na g/k podobnie jak profin mixa), naroza zbroi sie tez tasma paierowa procz tych zewnetrznych te flexem, aluminiowym lub papierowym z wkladka alu lub metal.

jak scianka podchodzi do krokwi przynajmniej jest jak zamocowac profil U dla CD. Profili V nie stosuje bo sa zbyteczne. Omijaj jak ognia wszelkich siatek do zbrojenia laczen plyt. Profil U obwodowo na sufitach jest wymagany ze wzgledow na ochronnosc ogniowa dodatkowo utrzymuja profile nosne bo glowne nie musza byc tak dlugie by spoczywac na U obwodowym. Istotne jest odpowiednie dobranie wieszakow ich rozstawu, rodzaju stelaza ("musimy wiedziec do czego nam ten sufit")

 

Dzięki za odpowiedź, naniosłam poprawki do moich notatek.

Siatki wyrzucilam z listy zakupowej. Martwi mnie jednak ten mostek termiczny krokiew - ścianka dzialowa. Racja mam gdzie zamocować profil przyścienny, ale nie mam jak włożyć choć 5 cm wełny.

A naroża zewnętrzne to które. Mój dach jest dwuspadowy, nie mam żadnych koszy. Proste połacie, więc i zabudowa w miarę prosta. Profile nośne mają jakiś zalecany rozstaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile grubosc ocieplenia nakrokwiowo bedzie wieksza od 5cm, bierzemy wiertarke (mlotowiertarke z wiertlem sds o dlugosci wiekszej niz grubosc sciany i jedziemy otworek przy otworku w gore lub dol skosu :) nastepnie podkujemy a zadry lekko przeciagniemy chocby zaprawa klejowa.

naroza wewnetrzne to nie koniecznie kosze to, rowniez laczenia sasiadujacych ze soba plytowan np. scian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile grubosc ocieplenia nakrokwiowo bedzie wieksza od 5cm, bierzemy wiertarke (mlotowiertarke z wiertlem sds o dlugosci wiekszej niz grubosc sciany i jedziemy otworek przy otworku w gore lub dol skosu :) nastepnie podkujemy a zadry lekko przeciagniemy chocby zaprawa klejowa.

naroza wewnetrzne to nie koniecznie kosze to, rowniez laczenia sasiadujacych ze soba plytowan np. scian.

 

No większa nie będzie, bo mamy krokwie 20 cm i bez deskowania, więc w krokwie idzie 20 cm, a ponad krokwie idzie 5 cm. To jedyne taki miejsce na całym poddaszu. Czy będzie wielkim błędem, gdy go zostawimy?

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić tych naroży wewnętrznym przy dachu dwuspadowym. Kazdy pokój ma tylko jedną ścianę skosową. Dam jednak spokój, bo to mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to akryl z puszki ? co za narzędzia potrzeba

jak wyrobia sie takie łączenie, palcem , czy sie szlifuje jak wyschnie

 

Sylikon akrylowy.

Bardzo popularny i dobry soudal.

 

instrukcja obsługi:

ścinasz końcówkę aplikatora pod kątem, ważnę by pistolet trzymać w jednej ręce - nie dwóch - dojdziesz do wprawy.

trzeba mieć przy sobie wiaderko z najlepiej letnią wodą (dla wygody) i jakąś szmatkę w nim

 

i po kolei

Przeciągasz pistoletem nakładając akryl w narożniku, moczysz palec w wiaderku, przelatujesz po akrylu w narożniku(ważne by go nie było za dużo, żeby się nie babrało - musi być wystarczająco dużo, aby wypełnił narożnik, ale nie tyle, aby wyłaził spod palców bokami)

potem palec wycieramy w szmatkę (w wiaderku)

w razie potrzeby przelatujemy to pędzelkiem (mokrym od wody)

 

z doświadczenia:

ja akryluje po świeżo zagruntowanych ścianach - sufitach, jeszcze zanim wyschną, wtenczas akryl ładnie wiąże z podłożem.

 

wprawna ręka, w miarę szybkie ruchy od nałożenia do przetarcia pacem, oraz odpowiednio zmoczony palec i nie trzeba używać pędzelka. (sam go używam tylko w bardzo upierdliwych miejscach gdzie ręką trudno dojść).

 

jak wyschnie to już się tylko maluje.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możlliwe, aby przy ocieplaniu poddasza uszkodzić membranę paroprzepuszczalna (lub nawet obróbkę komina), tak że komin zaczyna zaciekać wodą w czasie deszczu.

Muszę ustalić czy to dekarz, czy panowie od wełny.

Na zdjęciu zacieki na kominie, te na cegle klinkierowej zobaczylem dopiero po wyjęciu wcześniej włożonej wełny.

http://images46.fotosik.pl/178/2dd1c614f4cd8937med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...