Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

FlashBack

 

Wątek mam przeczytany cały (zaczynałem gby było jakieś 14 stron) i jak zapewne wiesz, są rózne techniki wykończenia tego detalu. Nie ma natomiast postu podsumowującego,

 

Ja znalazłem takie oto metody wykończenia:

- wkleić taśmę metalową i rozciąć na pół wzdóż szczeliny, na to akryl

- wklić szeroko taśmę i na środek akryl

- wklejam ślizg między płyty, zamaskować akrylem

- "wklejam narożnik"

Oczywiście wcześniej wzmosnić krawędzie fazowane.

 

ps. być może niektóre metody pochodza z wątku o spoinowaniu - już nie pamiętam.

 

Jak ty to robisz przy sufitach 3x2m, 3x3m, 4x5m?

 

Jesteś w stanie podzielić się wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o ile zrozumiesz to sie podziele.

robie to zaleznie od wymagan koncowych:

- tasma slizgowa i tasma papierowa

- tylko tasma papierowa - bez bzdurnych naciec

- tylko tasam flex lub ultraflex - bez bzdurnych naciec

- akryl owszem ale tylko w przypadku slizgu i to tuz przed malowaniem bo wczesniej wylacznie szpachlowanie.

jest jeszcze jeden patent ale z racji, ze to patent to sza :)

rada jak dla laika nie uzywaj do w/w czynnosci mas wiazacych np. uniflot, vario, start, cekol itp. a jedynie masy gotowej jak nabierzesz wprawy bedziesz mogl uzywac wiazacych ;)

upsss "rz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na 9 stronie tego tematu

 

qrde chyba za ciemny jestem bo nie doczytałem tam jak to zrobić.

plan mam taki że 1 warstwa w krokwiach 16cm będzie miała 15 cm.potem grzybki - i tu pytanie -CZY SĄ TAKIE DŁUGIE żeby dodać profil i zmieścić 15cm wełny?

 

mam Ktoś jakieś zdjęcie gdzieś? :lol: :lol:

to masz klopot "bracie" bo sa wieszaki ktore, umozliwiaja montaz nawet 25cm izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wieszak czy grzybek?pierwszy raz to robię.Żeby nie było - czytam ten temat ale powoli mi idzie i nie znalazłem do tej pory info.

wieszak do poddaszy, wieszka krokwiowy itp. itd. zwany potocznie grzybkiem

choc wieszaki 300mm bardziej przypominaja pewien organ meski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile zrozumiesz to sie podziele.

robie to zaleznie od wymagan koncowych:

- tasma slizgowa i tasma papierowa

- tylko tasma papierowa - bez bzdurnych naciec

- tylko tasam flex lub ultraflex - bez bzdurnych naciec

- akryl owszem ale tylko w przypadku slizgu i to tuz przed malowaniem bo wczesniej wylacznie szpachlowanie.

jest jeszcze jeden patent ale z racji, ze to patent to sza :)

rada jak dla laika nie uzywaj do w/w czynnosci mas wiarzacych np. uniflot, vario, start, cekol itp. a jedynie masy gotowej jak nabierzesz wprawy bedziesz mogl uzywac wiarzacych ;)

 

postaram się zrozumieć...

możesz tak swoją drogą doprecyzować "wymagania końcowe" i dlaczego mam nie używac uniflott'a do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poprawiłem profile na suficie i zrobiłme ścinke działową, zabieram się do spoinowania. Do rogów i połączeń ściana sufit zamierzam użyc taśmy papierowaej.

Rozmawiałem z jednym malarzem któym mówił mi żebym na połączenia ściana sufit nie dawał nic, sama masa do spoinowania - tylko później przy malowaniu akryl.

 

Do połączeń płyt z orginalnym sfazowaniem używam siatke.

 

Do płyt ciętych również - którą stroną kleić taśme papierową (tą stroną jak przy rogach?) - ma to znaczenie?

 

A jeszcze jedno: w przypadku skos ściana ukaładając płyty przykleić najpierw taśme papierową do końca płyty która jest na ściane a później dopiero przykręcić płyte na skosie. W sęsie ale dylatacja (taśma poślizgowa).???

 

Mam do zrobienia na poddaszu pod skosem schowek i nie wiem jak zbudować konstrukcje na skowie jak ułożyć profile w jednym miejscu. Poniżej przedstawiam schematy.

 

Widok z przodu

http://images37.fotosik.pl/184/a96627188161d6e5med.jpg

Z przodu drzwi

 

Widok z boku

http://images40.fotosik.pl/184/4b40362cba453113med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack,

 

W wątku o samym spoinowaniu piszesz o stosowaniu ślizgów

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium

tasma slizgowa spelnia role dylatacji utrzymujac stala rowna szczeline miedzy spoina a sciana/tynkiem (pekniecie dylatacyjne, przed malowaniem mozna zakryc to miejsce szpachla akrylowa, kitem elastycznym), nie stosujac tasmy slizgowej pekniecie pojawia sie samoczynnie w wyniku naprezen konstrukcyjnych lecz jej powstanie i ksztalt nie jest rowny a raczej przypadkowy, peka polaczenie spoiny z plyta gk na przemian z polaczeniem spoiny ze sciana. w miejsce spoiny na plyty g/k wszpachlowywuje sie dodatkowo tasme z wlokna lub papierowa tak by nie zachodzila na sciane.

ww zastosowanie ma sie rowniez do wszystkich stykow plyt gk montowanych na oddzielnych konstrukcjach - sufit scina z plyty g/k, sufit skosy poddasza, skosy - scianka kolankowa itp.

 

 

Ponawiam pytanie, możesz doprecyzować jakie warunki muszą zachodzić, gdy przy przejściu skos-sufit stosujesz dylatację a kiedy łączysz "na sztywno"? Jest to zapewne związane z wielkośćą sufitu, ale czy możesz podać jakieś warunki brzegowe (długość lini na złaczeniu sufit-skos, wielkość sufitu vs wielkośc skosu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osob ktore sie znaja !!!

 

Mamy spore skosy na poddaszu i fachwiec ktory ma ocieplac poddasze mowi zebysmy sie zastanowili czy nie lepiej zamiast profili uzyc łat drewnianych 4/6cm-wtedy w/g niego wystarczy jedna warstwa waty 20cm +folia i nie spowoduje to znacznego obniczenia skosow jak przy profilach .

Co o tym sadzicie - czy tak tez mozna zrobic i czy ma to sens ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejne krotkie pytanie odemnie

Czy na poddaszu stosowac sufit podwieszany (mocowany do jetek) w systemie krzyzowo? Jakie sa jego zalety (albo wady) w porownaniu z pojedyncza warstwa tych profili?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osob ktore sie znaja !!!

 

Mamy spore skosy na poddaszu i fachwiec ktory ma ocieplac poddasze mowi zebysmy sie zastanowili czy nie lepiej zamiast profili uzyc łat drewnianych 4/6cm-wtedy w/g niego wystarczy jedna warstwa waty 20cm +folia i nie spowoduje to znacznego obniczenia skosow jak przy profilach .

Co o tym sadzicie - czy tak tez mozna zrobic i czy ma to sens ????

Panu od poddaszy tzw. fachowcowi podziękuj za "poradę" i również podziękuj za pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack,

 

W wątku o samym spoinowaniu piszesz o stosowaniu ślizgów

Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium

tasma slizgowa spelnia role dylatacji utrzymujac stala rowna szczeline miedzy spoina a sciana/tynkiem (pekniecie dylatacyjne, przed malowaniem mozna zakryc to miejsce szpachla akrylowa, kitem elastycznym), nie stosujac tasmy slizgowej pekniecie pojawia sie samoczynnie w wyniku naprezen konstrukcyjnych lecz jej powstanie i ksztalt nie jest rowny a raczej przypadkowy, peka polaczenie spoiny z plyta gk na przemian z polaczeniem spoiny ze sciana. w miejsce spoiny na plyty g/k wszpachlowywuje sie dodatkowo tasme z wlokna lub papierowa tak by nie zachodzila na sciane.

ww zastosowanie ma sie rowniez do wszystkich stykow plyt gk montowanych na oddzielnych konstrukcjach - sufit scina z plyty g/k, sufit skosy poddasza, skosy - scianka kolankowa itp.

 

 

Ponawiam pytanie, możesz doprecyzować jakie warunki muszą zachodzić, gdy przy przejściu skos-sufit stosujesz dylatację a kiedy łączysz "na sztywno"? Jest to zapewne związane z wielkośćą sufitu, ale czy możesz podać jakieś warunki brzegowe (długość lini na złaczeniu sufit-skos, wielkość sufitu vs wielkośc skosu?)

wojeju :o co łączę na sztywno?. Płytowania są oddzielne sufity, skosy i ścianki kolankowe, nawet w koszach nie wolno przykręcać płyt do profili brzegowych jakimi są UD.

Każdy sposób wyprowadzenia narożnika czy to ślizgiem, czy flexem daje zawsze równą linię jedynie przy flexach nie pokrywa się szczeliny bo jej już nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osob ktore sie znaja !!!

 

Mamy spore skosy na poddaszu i fachwiec ktory ma ocieplac poddasze mowi zebysmy sie zastanowili czy nie lepiej zamiast profili uzyc łat drewnianych 4/6cm-wtedy w/g niego wystarczy jedna warstwa waty 20cm +folia i nie spowoduje to znacznego obniczenia skosow jak przy profilach .

Co o tym sadzicie - czy tak tez mozna zrobic i czy ma to sens ????

jak ja to kocham bold:D

Krótko, nie. płyta g/k na profilach obniży ok. 7cm przy zastosowaniu dodatkowego ocieplenia o grubości 5cm. Tylko czy to przypadkiem nie wasz pomysł? co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...