Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba żeby wyciął deskowanie i zrobiłe jakieś sprytne kapturki z papy - jak wymyślę i zrobię opstrykam dla potomności

mam nadzieję że niczego nie spitolę

...te kapturki też mają przetrwać dla potomnych....

po tej papie to chyba woda lać się nie będzie co?

No trochę na pewno będzie sie skraplać ale jeśli dach szczelny to nie powinno sie lać, więc i kapturek nie będzie musiał być jakiś szczególnie ......

tylko kto tam zajrzy za 10 lat...

Oj po blasze od spodu leje się woda... skrapla się na blachodachówce. Na dachówkach mniej ale też...

 

jestem ciekaw czy manieq82 coś wymysliłeś ?

p.s.

jestem ciekaw pod jaką nazwą w handlu występują te grzybki bo nijak się z nimi jeszcze nie spotkalem a wykonawca (najwieksza firma w mieście) jak o nich powiedzialem to omało wzrokiem nie zabił... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to "zwykły" wywietrznik...? Taki jak np tutaj... :wink:

http://www.allegro.pl/item730023668_wywietrznik_rolling_sara_kingas_bona.html

 

nie to nie to.... musiałbym ich dać u siebie 10szt pod kazdym oknem i nad oknem - wywiew i nawiew - widziałeś taki dach ? to byłby koszmar :)

 

chodzi o taki wywietrznik miedzy deskowaniem a pokryciem, ale chyba nikt go nie widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

chodzi o taki wywietrznik miedzy deskowaniem a pokryciem, ale chyba nikt go nie widział

Ja też oryginalnych nie widziałem ale można zrobić z kawałka blachy... takka osłonka by woda nie spływała do otworu...

 

jestem ciekaw jaki procent deskowanych dachów to ma, skoro nawet nikt tego nie probuje produkowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ROM, proszę pomóż bo mam mieszane odczucia co do szczeliny wentylacyjnej.

 

Czy jeśli mam krokwie o grub. 16 cm i planuje dać wełnę między krokwie 15 cm to ten 1 cm szczelny między wełną a folia wysokoparoprzepuszczalną wystarczy?

czy w ogóle konieczna jest szczelina w przypadku foli paroprzepuszczalnej?

czy pomiędzy jedna warstwa wełny- między krokwiamii i druga warstwa - tą co idzie pod krokwiami- konieczna jest szczelina wentylacyjna?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM, proszę pomóż bo mam mieszane odczucia co do szczeliny wentylacyjnej.

Czy jeśli mam krokwie o grub. 16 cm i planuje dać wełnę między krokwie 15 cm to ten 1 cm szczelny między wełną a folia wysokoparoprzepuszczalną wystarczy?

czy w ogóle konieczna jest szczelina w przypadku foli paroprzepuszczalnej?

czy pomiędzy jedna warstwa wełny- między krokwiamii i druga warstwa - tą co idzie pod krokwiami- konieczna jest szczelina wentylacyjna?

 

przyłączam się do pytania, ale w wariancie odeskowanej połaci, czy jest na to jakiś wzór czy robicie "na oko" ? bo jak do tej pory tylko z takim szacowaniem się spotkałem. Widziałem w necie jakiś tekst, że do wyliczenia tego potrzebna jest wysokość połaci, jej kąt i coś jeszcze, ale konkretów niestety nie napotkałem.

 

p.s. w moim przypadku ktoś na innym wątku oszacował 5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM, proszę pomóż bo mam mieszane odczucia co do szczeliny wentylacyjnej.

Czy jeśli mam krokwie o grub. 16 cm i planuje dać wełnę między krokwie 15 cm to ten 1 cm szczelny między wełną a folia wysokoparoprzepuszczalną wystarczy?

czy w ogóle konieczna jest szczelina w przypadku foli paroprzepuszczalnej?

czy pomiędzy jedna warstwa wełny- między krokwiamii i druga warstwa - tą co idzie pod krokwiami- konieczna jest szczelina wentylacyjna?

 

przyłączam się do pytania, ale w wariancie odeskowanej połaci, czy jest na to jakiś wzór czy robicie "na oko" ? bo jak do tej pory tylko z takim szacowaniem się spotkałem. Widziałem w necie jakiś tekst, że do wyliczenia tego potrzebna jest wysokość połaci, jej kąt i coś jeszcze, ale konkretów niestety nie napotkałem.

 

p.s. w moim przypadku ktoś na innym wątku oszacował 5cm

 

majac krycie wstepne z tzw. membrany nie ma potrzeby stosowania szczeliny, dla foli niskoparoprzepuszczalnych jest potrzebna.

 

obliczanie "typowanie" wysokosci szczeliny wentylacyjnej - tak jest na to wzor.

sam fakt posiadania owej szczeliny nie rokuje jeszcze szczescia. przyjda panowie od podbitki i caly misterny plan wykonania szczeliny bierze w lep.

kominki wentylacyjne sa produkowane. przy stawkaqh jakie sa w "budownictwie" trudno jest utrzymac rezim technologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM, proszę pomóż bo mam mieszane odczucia co do szczeliny wentylacyjnej.

Czy jeśli mam krokwie o grub. 16 cm i planuje dać wełnę między krokwie 15 cm to ten 1 cm szczelny między wełną a folia wysokoparoprzepuszczalną wystarczy?

czy w ogóle konieczna jest szczelina w przypadku foli paroprzepuszczalnej?

czy pomiędzy jedna warstwa wełny- między krokwiamii i druga warstwa - tą co idzie pod krokwiami- konieczna jest szczelina wentylacyjna?

przyłączam się do pytania, ale w wariancie odeskowanej połaci, czy jest na to jakiś wzór czy robicie "na oko" ? bo jak do tej pory tylko z takim szacowaniem się spotkałem. Widziałem w necie jakiś tekst, że do wyliczenia tego potrzebna jest wysokość połaci, jej kąt i coś jeszcze, ale konkretów niestety nie napotkałem.

 

p.s. w moim przypadku ktoś na innym wątku oszacował 5cm

majac krycie wstepne z tzw. membrany nie ma potrzeby stosowania szczeliny, dla foli niskoparoprzepuszczalnych jest potrzebna.

obliczanie "typowanie" wysokosci szczeliny wentylacyjnej - tak jest na to wzor.

sam fakt posiadania owej szczeliny nie rokuje jeszcze szczescia. przyjda panowie od podbitki i caly misterny plan wykonania szczeliny bierze w lep.

kominki wentylacyjne sa produkowane. przy stawkaqh jakie sa w "budownictwie" trudno jest utrzymac rezim technologiczny.

 

dzisiaj był u mnie kierbud, facet po 30-stce, mgr inż. (niezależny od wykonawcy, raczej konkurencja) na początek wspomniałem mu o "grzybkach - wywietrzakach" (mam tych stref dużo, pod i nad oknami, poza tym spore kosze dachowe) - powiedział, że nigdy się z czymś takim nie spotkał, mało tego, stwierdził, żebym tego nie zakładał, a tym bardziej żeźbił w krokwiach (-dopiero po chwili powiedziałem mu, że i tak za późno na te grzybki) powiedział, że tam jest tyle szpar w deskowaniu i na łączeniach papy, że spokojnie to wystarczy do tego, czemu ma to służyć w tych "kilku" miejscach :o Firma w której on pracuje jako etatowy kierownik, jest największą firmą budowlaną i hurtownią materiałów budowlanych w promieniu 50km więc hmm... wyszedłem na jakiegoś dziwaka pedanta...

 

co do przerwy między deskowaniem a wełną, po moich informacjach zdobytych na forum, powiedział mi, że w moim przypadku wystarczy drożna 3cm szpara, a połać ocieplaną będę miał długą bo aż od podłogi pod kalenicę, tu się zaniepokoiłem bo sam gdzieś w jakichś materiałach (producenta wełny zdaje się) takie informacje wynalazłem, że szparka ta powinna być szersza, ale konkretów czy wzorów znów nie było, hmm może ten producent chciał coś sprzedać, cholerka, same teorie spiskowe... W każdym razie płacę kierbudowi niemało aby mi doradzał i nie jest powiązany z wykonawcą. ehh Im człowiek więcej wie, tym mniej spać może :) a może czas samemu założyć firme developerską ? :) Z drugiej strony dziwie się, taki jakiś plastikowy grzybek (na razie nikt go na oczy nie widział:) ) kosztowałby pewnie 75 groszy i firma która by go montowała od razu by się zgodnie z prawdą przechwalała "prosze państwa my jako jedyni robimy zgodnie ze sztuką, reszta to papudraki" - ludzie by to kupili, a nawet płacili po 100zł za coś co jest warte 75gr a tak ani widu ani słychu, no chyba, że to jakaś nowość i robią to tylko u Was w Warszawie... ;)

 

p.s. jaki to wzór na tę szparę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=728266611

 

czy to faktycznie koniec wełny, czy dobry marketing ?

W moim przypadku pełne deskowanie z papą, czyli "szczelne". Czy gdybym sobie dał tym napryskać między krokwie, to czy drewno by mi nie zgniło ? a może skoro to szczelnie oblepia, to już nie potrzebna szpara wenylacyjna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbę - czy mogłby ktos zamiescic fotki takiego wieszaka krzyzowego 2 poziomowego ?

(Obecnie mam pierwszą warstwę wełny między jętkami , planuje drugą warstwę umiescić tuz pod tą pierwszą , nastepnie bedzie jeszcze jakies 15 cm wolnej przestrzeni i pozijej konstrukcja do ktorej będą przykrecane płyty.

Czy tak to powinno sie zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbę - czy mogłby ktos zamiescic fotki takiego wieszaka krzyzowego 2 poziomowego ?

(Obecnie mam pierwszą warstwę wełny między jętkami , planuje drugą warstwę umiescić tuz pod tą pierwszą , nastepnie bedzie jeszcze jakies 15 cm wolnej przestrzeni i pozijej konstrukcja do ktorej będą przykrecane płyty.

Czy tak to powinno sie zrobić ?

masz izolacje miedzy jetkami.

mocujesz wieszaki rozprezne lub kotwowe na drutach badz noniuszach o dlugosci opowiadajacej opuszczeniu sufitu (rozprezny czy kotwa zaleznie od masy calkowitej calego sufitu z izolacja i lepiej z ew. obiazeniem typu lampy),

mocujesz profile glowne,

ukladasz na profilach glownych warstwe izolacji,

zakladasz laczniki krzyzowe,

zapinasz profile nosne na lacznikac.

o profilach obwodowych nie pisze bo to chyba oczywiste.

w sumie to powinienem wczesniej zapytac jakie wymagania stawiane sa tej przegrodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzor? wejdz do zrodla np. isover, paroc itp..

masz tam klarownie podane jak na tacy i juz szamani ani szarlatani nie potrzebni.

zbedna bedzie dywagacja o koniecznosciach, wyzszosciach itp.

 

isover:

"CZĘSTE PYTANIA

 

3. Czy w dachu skośnym musi być szczelina?

 

Nad warstwą folii wiatroizolacji (Draftex Plus, Membrana Dachowa Isover) zawsze należy wykonać szczelinę wentylacyjną (2-5 cm w zależności od długości krokwi – im dłuższe krokwie tym większa szczelina wentylacyjna). Aby zapewnić prawidłową wentylację przestrzeni nad membraną należy wykonać otwory wlotowe w okapie o łącznym przekroju min. 2% pow. dachu i otwory wylotowe w kalenicy o łącznym przekroju min. 1 ‰ pow. dachu."

 

- czeski film, czyli miedzy 2-5 bedzie dobrze

 

paroc:

http://www.paroc.com/SPPS/Poland/BI_attachments/Foldery_marzec_2007/Dachy_skosne_2007.pdf

Strona 18, tu jest tabelka gdzie są tylko tylko informacje na temat szpar w okapie i w kalenicy, przyjmując dane dla szpary okapu 2,4cm starcza na 10 metrową, wentylowaną krokiew.

Na schematach gdzie tylko występuje szpara wentylacyjna dają 5cm.

 

- czeski film

 

oprócz tych klarownych informacji, innych sprecyzowanych nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...