Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może mi ktoś poradzi - 2 warstwa ocieplenia (pod krokwiami ) ma mieć grubość 15 cm. I tu problem - ogólnie dostępne wieszaki grzybkowe mają maksymalną długość 17 cm co pozwala na maksymalnie 14 cm ocieplenia. Jak z tego wybrnąć?

Czy może jest jakiś proc]ducent wieszaków nieco dłuższych (19-20 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś poradzi - 2 warstwa ocieplenia (pod krokwiami ) ma mieć grubość 15 cm. I tu problem - ogólnie dostępne wieszaki grzybkowe mają maksymalną długość 17 cm co pozwala na maksymalnie 14 cm ocieplenia. Jak z tego wybrnąć?

Czy może jest jakiś proc]ducent wieszaków nieco dłuższych (19-20 cm ?

dla tej grubosci sa wlasnie wieszaki 17. oczywiscie sa wieszaki dluzsze dla cd to bedzie 27 czy nawet 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poddasze użytkowe ogrzewane. Kleszcze na wysokości od podłogi 2,9 m. ale powyżej kleszczy będzie malutki styszek nieużywany ani nie ogrzewany. Czy tam też należy kłaść wełnę i GK? czy tylko ocieplić do poziomu sufitu

no tak podobdnie jak z wieszakami temat ma 29stron latwo przebrnac.

na grzyba ci ten malutki stryszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Kładziemy folię paraizolacyjną na wełnę a póżniej dociskamy do niej płyty GK. A co z halogenami, które mocujemy w płyty GK, przecież nad płytą jest folia której nie można rozerwać? a halogeny mają do 10 cm wysokości?

ano z tym to, do tego co wymyslil by je tam montowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a c o ja z te go bede mia l ;)

to ma byc jak w kawale o niemcu, angliku i polaku co mieli skakac z samolotu bez spadochronow? to, ja sobie posiedze do konaca w fotelu.

:lol: w takim razie dupy nie zawracaj, albo pisz w wątku: "Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę"

dobre, dobre. racja, bo co maja moje 4lit do twojego dachu :D wiec zosytaje w fotelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak paroizolacji w pomieszceniach suchych

 

CZY WAS PONIZSZY KOMENTARZ NIE PRZEKONUJE ?

 

Dlaczego ROCKWOOL

 

cyt...

 

0.1 | Dlaczego w przypadku stosowania materiałów izolacyjnych firmy Rockwool, paroizolację należy stosować tylko w pomieszczeniach mokrych?

 

W pomieszczeniach mokrych takich jak kuchnia, łazienka, WC obowiązkowo należy stosować folię paroizolacyjną po to, aby zapobiec przenikaniu zwiększonej ilości pary wodnej do izolacji. W pozostałych pomieszczeniach takich jak pokoje, sypialnie zawartość wilgoci jest na tyle mała, że nie jest ona w stanie pogorszyć parametrów cieplnych wełny mineralnej, dlatego stosowanie folii paroizolacyjnej w takich pomieszczeniach jest zbędne. Dzięki temu przegrody wykonane z materiałów paroprzepuszczalnych "oddychają" znacznie lepiej. Najważniejszą korzyścią jest fakt, że stosując paroprzepuszczalne przegrody mamy zagwarantowane właściwe odprowadzenie wilgoci przez przegrody i brak strat cieplnych w momencie wentylacji pomieszczeń. Natomiast przy stosowaniu szczelnych okien w pomieszczeniach zaizolowanych materiałami nieprzepuszczającymi wilgoci, odprowadzenie pary wodnej wytworzonej przez mieszkańców musi nastąpić przez rozszczelnienie okien, a przy okazji ucieka ciepłe powietrze - ponosimy wówczas dodatkowe straty na kosztach ogrzewania.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak paroizolacji w pomieszceniach suchych

 

CZY WAS PONIZSZY KOMENTARZ NIE PRZEKONUJE ?

 

Dlaczego ROCKWOOL

 

cyt...

 

0.1 | Dlaczego w przypadku stosowania materiałów izolacyjnych firmy Rockwool, paroizolację należy stosować tylko w pomieszczeniach mokrych?

 

W pomieszczeniach mokrych takich jak kuchnia, łazienka, WC obowiązkowo należy stosować folię paroizolacyjną po to, aby zapobiec przenikaniu zwiększonej ilości pary wodnej do izolacji. W pozostałych pomieszczeniach takich jak pokoje, sypialnie zawartość wilgoci jest na tyle mała, że nie jest ona w stanie pogorszyć parametrów cieplnych wełny mineralnej, dlatego stosowanie folii paroizolacyjnej w takich pomieszczeniach jest zbędne. Dzięki temu przegrody wykonane z materiałów paroprzepuszczalnych "oddychają" znacznie lepiej. Najważniejszą korzyścią jest fakt, że stosując paroprzepuszczalne przegrody mamy zagwarantowane właściwe odprowadzenie wilgoci przez przegrody i brak strat cieplnych w momencie wentylacji pomieszczeń. Natomiast przy stosowaniu szczelnych okien w pomieszczeniach zaizolowanych materiałami nieprzepuszczającymi wilgoci, odprowadzenie pary wodnej wytworzonej przez mieszkańców musi nastąpić przez rozszczelnienie okien, a przy okazji ucieka ciepłe powietrze - ponosimy wówczas dodatkowe straty na kosztach ogrzewania.

 

pzdr.

i co proponujesz? wykonasza sobie izolacje w ten sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga warstwa wełny to Rockwool Rocmin 10 cm (1000mm x 600 mm).

Jaki odstęp powinny mieć profile CD?

ekonomiczniej i skuteczniejsze ocieplenie bedzie przy stosowaniu welny z rolki.

rozstaw zalezny jest od "rodzaju" uzytej plyty jak i stelaza.

 

To mamy Rockwoola z szerokością 1000 mm i tniemy go na 2 x 500 mm i Isovera z szerokością 1200 mm i tniemy go na 3 x 400 mm?

Wszyscy radzą rozstaw profili co 40 cm,wtedy bardziej pasowałby Isover.Czy dawać Rockwoola i rozstaw profili co 50 cm?

Czy trzeba jeszcze brać pod uwagę płyty GK?

Co byłoby najrozsądniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga warstwa wełny to Rockwool Rocmin 10 cm (1000mm x 600 mm).

Jaki odstęp powinny mieć profile CD?

ekonomiczniej i skuteczniejsze ocieplenie bedzie przy stosowaniu welny z rolki.

rozstaw zalezny jest od "rodzaju" uzytej plyty jak i stelaza.

 

To mamy Rockwoola z szerokością 1000 mm i tniemy go na 2 x 500 mm i Isovera z szerokością 1200 mm i tniemy go na 3 x 400 mm?

Wszyscy radzą rozstaw profili co 40 cm,wtedy bardziej pasowałby Isover.Czy dawać Rockwoola i rozstaw profili co 50 cm?

Czy trzeba jeszcze brać pod uwagę płyty GK?

Co byłoby najrozsądniejsze?

sa dwa typy rusztu poddasza.

1. montaż poprzeczny plyt

co 50cm dla kazdego rodzaju plyt odstep od czola krokwi do czola profilu rowny grubosci izolacji na krokwiach.

 

2. montaz poprzeczny i wzdłóżny plyt, ale do poddaszy jak i sufitów nie zalecam wzdloznego.

co 40cm dla przegrody ognioochronnej z zastosowaniem płyt odpowiednich do tego celu płyt, reszta j/w.

przy stosowaniu profili niesystemowych rozstawy wyliczy konstruktor po uprzednim dobraniu wag płyt i izolacji cieplnej.

ideą warstwy nakrokwiowej jest jej ciągłość gdyż służy ona usunięciu mostków cieplnych pozostających po elementach konstrukcyjnych więźby. czyli jak najbardziej duże formaty izolacji ("arkusze"). rozwijamy wełne i układamy ją z całej jej szerokości, pamiętając o mijankowym układzie względem warstwy w krokwiach jak i samych krokwi. następnie montujemy profile. wełne wzdłóż profilli/krawędzi lekko nacinamy by profil "zagłębił" sie w izolacji.

tyle, ze ten temat to akurat srodek gory lodowej a moze tylko jego wierzcholek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ideą warstwy nakrokwiowej jest jej ciągłość gdyż służy ona usunięciu mostków cieplnych pozostających po elementach konstrukcyjnych więźby. czyli jak najbardziej duże formaty izolacji ("arkusze"). rozwijamy wełne i układamy ją z całej jej szerokości, pamiętając o mijankowym układzie względem warstwy w krokwiach jak i samych krokwi. następnie montujemy profile. wełne wzdłóż profilli/krawędzi lekko nacinamy by profil "zagłębił" sie w izolacji.

tyle, ze ten temat to akurat srodek gory lodowej a moze tylko jego wierzcholek.

 

Czyli żadnego cięcia.Druga warstwa (Rocwool Toprock 10 cm) idzie z wałka w całości w poprzek krokwi.

Grzybka wypuszczamy na 10 cm i nacinamy wełne a nie na 13 cm.Przedtem w profil CD wkładamy paski wełny na całym odcinku.Nie będzie problemu żeby grzybek "wkliknął" się w profil CD ?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnęłam przez większą część wątku, ale jakoś nie do końca wiem, co robić. Nie mamy jeszcze okien (będa za tydzień), nie mamy instalacji, ani tynków i posadzek. Jednak mamy zakupiona wełnę (trafiła się okazja cenowa). Wiem też, że zgodnie ze sztuka wełnę kłaść się powinno prawie na końcu. Dlatego dylemat. Ocieplać teraz, a za jakiś czas robić tynki i wylewki, czy poczekać z ocieplaniem. A jeśli czekać, to jak długo taka wełna w rolkach może sobie leżeć w nieogrzewanym domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w regipsowej przedściance puścić rurę kanalizacyjną równolegle do ścianki. W założeniu ta przedścianka miałaby mieć grubość rury kanalizacyjnej. później wypełniłbym przestrzeń wełną.

Tylko ze jak sobie rozrysowałem ten pomysł to mi wyszło, że musiałbym poprzecinać wszystkie profile CD.... Można je tak sobie ciąć? Jak zatem to zrobić żeby było dobrze?

 

 

Generalnie chodzi mi o to żeby PRZED murowaną ścianą położyć rurę kanalizacyjną, a później zrobić pionową ściankę z jakiegoś dowolnego materiału (wydawało mi sie że regips najprostszy), tak aby jej nie było widać. Wysokość ścianki to ok 1m. Później ta ścianka będzie sie łączyć ze skosem poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w regipsowej przedściance puścić rurę kanalizacyjną równolegle do ścianki. W założeniu ta przedścianka miałaby mieć grubość rury kanalizacyjnej. później wypełniłbym przestrzeń wełną.

Tylko ze jak sobie rozrysowałem ten pomysł to mi wyszło, że musiałbym poprzecinać wszystkie profile CD.... Można je tak sobie ciąć? Jak zatem to zrobić żeby było dobrze?

 

 

Generalnie chodzi mi o to żeby PRZED murowaną ścianą położyć rurę kanalizacyjną, a później zrobić pionową ściankę z jakiegoś dowolnego materiału (wydawało mi sie że regips najprostszy), tak aby jej nie było widać. Wysokość ścianki to ok 1m. Później ta ścianka będzie sie łączyć ze skosem poddasza.

pomijajac kolejnosci zabudowy to stelaz kolakowej dla rury

zamocowac rure kanalizacyjna do sciany badz stropu/podlogi (pamietajac o spadku).

wyznaczyc scianke i postawic ja z calego pionowego profilu CD, jezeli uchyty es (standard 125mm dl. wasa) nie siegnie za obrys rury to, zamocowac do sciany poziomo late drewniana 6x6cm z przekladka izolacyjna od sciany i do niej mocowac es lub scianke wykonac na profilach CW i UW 50mm o wiele latwiej bedzie wygluszyc taka przedscianke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnęłam przez większą część wątku, ale jakoś nie do końca wiem, co robić. Nie mamy jeszcze okien (będa za tydzień), nie mamy instalacji, ani tynków i posadzek. Jednak mamy zakupiona wełnę (trafiła się okazja cenowa). Wiem też, że zgodnie ze sztuka wełnę kłaść się powinno prawie na końcu. Dlatego dylemat. Ocieplać teraz, a za jakiś czas robić tynki i wylewki, czy poczekać z ocieplaniem. A jeśli czekać, to jak długo taka wełna w rolkach może sobie leżeć w nieogrzewanym domu?

welna w paczkach lezec moze oj moze. a okazji cenowych bedzie teraz co raz wiecej.

odpowiedzi sa dwie i tak i nie.

lecz siegajac pamiecia w stecz "na opowiesci z przygod sindbada" radze poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...