Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.Mam pytanie odnośnie wełny użytej do ocieplania . Chciałbym Użyć do tego wełne o nazwie Mata W z Rocwool-a o gr. 15cm. Jest obecnie w promocji i wychodzi sporo taniej. Czy ktoś ocieplał już tym materiałem?

pozdrawiam

produkt chyba dla casto. wroce z pracy poczytam na rockwoolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ze względów estetycznych chcę zostawić widoczne jętki (już je wyheblowałem).

Na tych jętkach planuję położyć płytę OSB 15 mm a od spodu przykręcę płytę GK.

Możliwe że w jętkach wyfrezuję rowek o głębokości 1 cm żeby w niego weszła płyta GK (rozwiąże to problem wykończenia styku jętki z płytą GK).

I tu mam pytanie jak zamocować ten gips-karton. Czy przykręcić go bezpośrednio do płyty OSB czy też powinienem od spodu OSB przykręcić profile i dopiero do nich gips-karton ? Nie chodzi mi o zejście z wysokością a raczej o pracę całej więźby.

Będę się starał mocno połączyć płyty OSB.

 

I drugie pytanie to czy paroizolację można dać na OSB z góry czy też między OSB a gips-karton.

 

A czy posiadają państwo zdjęcia jak obudować okno typu wole oko ?

 

Z góry dziękuję za podpowiedź.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzykos napisał:

Cytat:

bzykos napisał:

Witam! Ile może wynosić maksymalna odległość od ściany do pierwszej krokwi? Tak żeby płyty przypadkiem nie obwisły?

 

idealna to, bylaby odleglosc do 40cm.

 

 

 

Byłaby? Tzn. może być większa czy nie? Jeśli tak to ile może wynosić?

 

nie powinna zakladajac, ze max. sredni rozklad krowki to 90cm. mimo tego ludzie chodza po wypadkach wiec mowi sie trudno.

na marginesie, projekt/wykonanie wiezby powinien uwzgledniac rozklad scian dzialowych (i odwrotnie) tak by krowkie nie wypadaly w sasiedztwie i nad scianami. w ten sposob nie przeniosa one mostka cieplnego na sciany i dalej do wnetrza pomieszczenia bo, odzielac sciany od zewnatrz bedzie warstwa izolacji miedzykrokwiowej

 

Flashback,w dwóch miejscach mam odległość pierwszej krokwi do ściany jakieś 68cm. Trochę dużo... Co byś radził? Dołożyć dodatkową krokiew czy zostawić tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSB ma być po to żebym mógł chodzić po tym suficie na etapie jego montażu ( na nim rozłożę wełnę ). Ale może faktycznie nie trzeba ?

A z wolim okiem to miałem na myśli fakt że sufit będzie w kształcie półkola i jakoś po jego obwodzie trzeba zamocować prostopadle profile a do tego wyznaczyć położenie przecięcia tej półkolistej płaszczyzny ze ścianą.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSB ma być po to żebym mógł chodzić po tym suficie na etapie jego montażu ( na nim rozłożę wełnę ). Ale może faktycznie nie trzeba ?

A z wolim okiem to miałem na myśli fakt że sufit będzie w kształcie półkola i jakoś po jego obwodzie trzeba zamocować prostopadle profile a do tego wyznaczyć położenie przecięcia tej półkolistej płaszczyzny ze ścianą.

Andrzej

Pewnie potrzebna ta osb, nie znam się. Kasa na tych sufitach dobra bo łuki :D a nawet wymiarów nie znam. Nie wiem jak wstawione jest okno i czy dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie wełny użytej do ocieplania . Chciałbym Użyć do tego wełne o nazwie Mata W z Rocwool-a o gr. 15cm. Jest obecnie w promocji i wychodzi sporo taniej. Czy ktoś ocieplał już tym materiałem?

pozdrawiam

a podaj linka ze strony producenta bo jakos nie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnośnie wełny użytej do ocieplania . Chciałbym Użyć do tego wełne o nazwie Mata W z Rocwool-a o gr. 15cm. Jest obecnie w promocji i wychodzi sporo taniej. Czy ktoś ocieplał już tym materiałem?

pozdrawiam

 

Odpuść sobie mate W. to produkt wyłącznie do marketów, jest to najgorszy produkt Rockwoola sprzadawany tylko w marketach czyli taki ketchup z marchewki w Tesco po 0,90 zł. Popytaj na składach budowlanych o Megarocka i nie będzie dużo droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzykos napisał:

Cytat:

bzykos napisał:

Witam! Ile może wynosić maksymalna odległość od ściany do pierwszej krokwi? Tak żeby płyty przypadkiem nie obwisły?

 

idealna to, bylaby odleglosc do 40cm.

 

 

 

Byłaby? Tzn. może być większa czy nie? Jeśli tak to ile może wynosić?

 

nie powinna zakladajac, ze max. sredni rozklad krowki to 90cm. mimo tego ludzie chodza po wypadkach wiec mowi sie trudno.

na marginesie, projekt/wykonanie wiezby powinien uwzgledniac rozklad scian dzialowych (i odwrotnie) tak by krowkie nie wypadaly w sasiedztwie i nad scianami. w ten sposob nie przeniosa one mostka cieplnego na sciany i dalej do wnetrza pomieszczenia bo, odzielac sciany od zewnatrz bedzie warstwa izolacji miedzykrokwiowej

 

Flashback,w dwóch miejscach mam odległość pierwszej krokwi do ściany jakieś 68cm. Trochę dużo... Co byś radził? Dołożyć dodatkową krokiew czy zostawić tak?

pozostaw jak jest, wymiany nie koniecznie dadza sie umiescic (sciana miedzy krokwiami), a wstawianie krokwi to tylko dodatkowy mostek w polaci. w tym miejscu max szeroka plyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę

zakupiłem wełnę rockwola 15cm pierwsza warstwa + 15 cm druga warstwa w poprzek. Dopiero teraz się zoriętowałem że wieszak ma 125mm. A może są większe wieszaki. Co zrobić ? czy przejdzie opcja żeby do krokwi dobić listy 25mm drewniane i dopiero wieszak? a może coś innego ???

 

Z góry dzięki za pomoc....dodam że wełny juz zamienić na mniejszy wymiar nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę

zakupiłem wełnę rockwola 15cm pierwsza warstwa + 15 cm druga warstwa w poprzek. Dopiero teraz się zoriętowałem że wieszak ma 125mm. A może są większe wieszaki. Co zrobić ? czy przejdzie opcja żeby do krokwi dobić listy 25mm drewniane i dopiero wieszak? a może coś innego ???

 

Z góry dzięki za pomoc....dodam że wełny juz zamienić na mniejszy wymiar nie mogę

sa tylko, ze beda to inne wieszaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj Kolego linka jakiegoś do tych innych wieszaków, podpowiedz jakie rozwiązanie najbardziej sensowne dla mnie jest...z góry wielkie dzięki, wełnę będę robił w zimie więc jest chwilkę jeszcze na przemyślenie sprawy :)

mozna rozwiazac mozna tez zawiazac. pomijajac dlugosc to, jaki rodzaj wieszaka chciales zastosowac.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zasosować wieszak es 60/125 ale to przecież 125 mm a mi potrzeba 150 ???. Chodzi o skosy do z sufitem problemu nie będzie..
Zamiast ES-y zastosuj wieszaki kotwowe do poddaszy. Mają długosc 270mm i mozna zastosowac nawet do wełny 20cm. Cofni się pare stron a znajdziesz fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

jak wykonać połączenie ślizgowe napiszę póżniej..... obowiązki rodzinne :wink:

możemy liczyć na połączenia ślizgowe? ;)

będę wdzięczny

Mozecie liczyc ale dopiero jak bede mial kompa- czyli za pare dni. Komorka nie nadaje sie do pisania dlugich postow. Teraz jestem na robocie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheetrock w zielonym wiaderku. Ponieważ był polecany, również w tym wątku - kupiłem i dziś pół wiaderka we dwóch zużyliśmy.

Fajnie się kładło, początki były trudne, jak zwykle, ale generalnie jestem zadowolony. Efekt trudno mi jeszcze określić, może jak wyschnie, pewnie konieczne będą poprawki... W każdym razie to wiadro nie starczy na wszystkie prace. Będe musiał dokupić jeszcze coś - i nie wiem, to samo, czy coś innego. Chodzi o relację jakość/cena. Nie próbowałem niczego innego...

Nie chciałbym wyjść na ignoranta, ale może ktoś w dwóch słowach napisze czym TO się różni od innych mas finish`owych tj. dlaczego jest lepsze (jeśli jest)? Flashback, Rom-Kon - mogę prosić o Waszą opinię? Może ktoś jeszcze pracuje przy tym stale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...