Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Wełnę o niestandardowej grubości ciężko kupić więc przy krokwiach 14cm wełnę trzeba by o grubości 11cm (przy pełnym deskowaniu) i faktycznie 14cm przy membranie wysokoparoprzepuszczalnej. Jeśli pełne deskowanie to wełna w pierwszej warstwie 10cm i 4cm szczelina wentylacyjna reszta grubości pod krokwie (15 a nawet 20cm). Jeśli membrana to wełna 15cm i nadbitka z deski 2,5cm i to wszystko. Ale można nadbić 4-5cm (2x deska 2,5cm) i dać wełnę 15cm i reszta szczelina wentylacyjna.... w Twoim przypadku wydaje mi się to drugie rozwiązanie najrozsądniejsze... deska aż taka droga nie jest... parę gwoździ 4 roboczogodziny i zrobione...

 

I tak zrobie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja powtórzę swoją prośbę o napisanie mi przyczyn dlaczego daje się cieńszą wełne od krokwi??? w jednym zdaniu

Postaram się w jednym zdaniu więc nie będę używał znaków interpunkcyjnych wełnę daje się cieńszą od krokwi w przypadku gdy jest pełne deskowanie i musi być szczelina wentylacyjna jeśli jest membrana (folia dachowa) to wtedy szczelina jest zbędna i wełnę daje się w pełnej grubości krokwi.

dzieki za odpowiedz...

pelne deskowanie? czyli deski poprzybijane pod krokwie czy na???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli u mnie jest dach deskowany ale na tych deskach mam membranę (czyli folię wysokoparoprzepuszczalną), między deskami są szczeliny, to czy wymagana jest szczelina wentylacyjna między wełną a deskami czy nie ?

Raczej tak bo sumaryczna powierzchnia tych szczelin nie jest zbyt duża i może to być za mało. Deska też nie ma rewelacyjnych właściwości paroprzepuszczalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki mur? tam (za murlata) procz przyszlej izolacji nic innego znajdowac sie nie powinno, wiec.. prosze naprawic ten blad.

 

A czemu uważasz że to bład i że za murłatą nie powinno nic być?

owszem powinno cos byc, co o tym napisalem wszesniej.

teraz wybacz czepiam sie, zostaw to wszak szkoda niszczyc czyjas ciezka prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na tej fotce wyraźnie widać że szczelina wentylacyjna jest zamknięta pianką. Szczelina wentylacyjna nad murłatą - pomiędzy styropianem a deskami powinna być otwarta na min 3cm a jest szczelnie zapiankowana. To jest błąd wykonawczy. Tak samo w kalennicy też powinno być rozszczelnienie by był wylot tej szczeliny wentylacyjnej. Jesli nie ma wlotu i wylotu to szczelina nie spełna swojego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jam mam troche inny pronlem. Poddasze chcę mieć (przynajmniej częsciowo) w boazerii MBF. Jak zrobic do niej stelaż? Panele maja byc w poziomie, wiec steaż wychodzi jakby nie patrzył w pionie. Czy jestem skazany na kratownicę"? No i jeszcze dla urtudnienia panele sie przybija, więc, muszą być łaty drewniane. Ktoś rozpracowywał temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za te krzaczki ale pisze z komorki i zapomnialem ze nie przechodza polskie znaki. Mam nadzieje ze idzie zrozumiec o co chodzi. :wink:

Fajną masz komórke.

Ja po hajtnięciu, ma tak sporadyczny dostęp do netu, że się płakać chce, a tyle fajnych nowych (choć niestety starych-co najbardziej wkurza FlashBacka) problemów.

Mam nadzieję że niedługo sytuacja ulegnie relatywnej poprawie i się poprawię ze swoimi wpisami.

Rom Kon dzięki za pamięć na którejś z poprzednich stron.

A to zaszufladkowanie... hmmm należało Ci się!! w końcu pierwsza liga!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wysokość pomieszczeń na poddaszu jest do przyjęcia (w sensie minimum) - bedę ocieplał (wylewki i tynki zrobione) i nie wiem czy dać 5 cm wełny pod jętkami czy 10cm pod - czy zrobić oryginalnie i dać 10 cm nad jętkami a sufit zrobić z osb mocowany do jętek?

wysokosc pomieszczen poddasza to, rzecz gustu i "wielkosc co miesiecznego portfela na ogrzewanie pomieszczen w dzien praktycznie niezamieszkalych". raz mam klienta ktory mimo sporej roznicy miedzy stropem a jetkami (np. 3,3m) sufit chce na wysokosci 2,55m inny co ma do jetek 2,6m sufit chce na 2,8m :D i dogodzic takiemu.

pytanie wiec jaka jest roznica wysokosci strop/jetki i jaka jest wysokosc scian dzialowych?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokosc pomieszczen poddasza to, rzecz gustu i "wielkosc co miesiecznego portfela na ogrzewanie pomieszczen w dzien praktycznie niezamieszkalych". raz mam klienta ktory mimo sporej roznicy miedzy stropem a jetkami (np. 3,3m) sufit chce na wysokosci 2,55m inny co ma do jetek 2,6m sufit chce na 2,8m :D i dogodzic takiemu.

pytanie wiec jaka jest roznica wysokosci strop/jetki i jaka jest wysokosc scian dzialowych?.

 

wysokość od wylewki do dołu jetki to 2,5m

wysokość scianek działowych to również 2,5m (wymurowane do samych jętek) - tak że nie ma się "czym rządzić :("

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokosc pomieszczen poddasza to, rzecz gustu i "wielkosc co miesiecznego portfela na ogrzewanie pomieszczen w dzien praktycznie niezamieszkalych". raz mam klienta ktory mimo sporej roznicy miedzy stropem a jetkami (np. 3,3m) sufit chce na wysokosci 2,55m inny co ma do jetek 2,6m sufit chce na 2,8m :D i dogodzic takiemu.

pytanie wiec jaka jest roznica wysokosci strop/jetki i jaka jest wysokosc scian dzialowych?.

 

wysokość od wylewki do dołu jetki to 2,5m

wysokość scianek działowych to również 2,5m (wymurowane do samych jętek) - tak że nie ma się "czym rządzić :("

coz okladzina podlogowa ok.2cm, okladzina g/k pod jetkami ok. 3,5cm, masz szanse na 2,42-2,43m. nie jest zle o ile wstajac rano nie zaczniesz sie przeciagac ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja nie mam pytań bo dokładnie przeczytałem pierwsze 6 stron tego forum po tym materiale bez problemu ocieplam swoje poddasze.

Życze wszystkim aby przed zadaniem pytania na forum trochę poczytali (zwłaszcza odpowiedzi Rom-Kon'a (szacuneczek) na pytania denes'a) a ich życie na pewno będzie łatwiejsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...