Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

coz okladzina podlogowa ok.2cm, okladzina g/k pod jetkami ok. 3,5cm, masz szanse na 2,42-2,43m. nie jest zle o ile wstajac rano nie zaczniesz sie przeciagac ;)"

 

 

okladzina g/k pod jetkami ok. 3,5cm - czyli profil 2,5 +gk 12mm - ale co nie ocieplać tego - chyba nie ma wełny <5cm - no chyba ze styropian dać?

 

a takie rozwiązanie z OSB pod jętki to zły pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz okladzina podlogowa ok.2cm, okladzina g/k pod jetkami ok. 3,5cm, masz szanse na 2,42-2,43m. nie jest zle o ile wstajac rano nie zaczniesz sie przeciagac ;)"

 

 

okladzina g/k pod jetkami ok. 3,5cm - czyli profil 2,5 +gk 12mm - ale co nie ocieplać tego - chyba nie ma wełny <5cm - no chyba ze styropian dać?

 

a takie rozwiązanie z OSB pod jętki to zły pomysł?

izolacje cieplna wykonuje sie miedzy jetkami i na jetkach. pod jetkami wykonuje sie jedynie przepony akustyczne.

osb? hmm oczywiscie, ze mozna tylko jak duzy jest rozstaw jetek. plyty trzeba odpowiednio przygotowac do dalszych prac wykonczeniowych moze np cerplastem atlasa by staly sie bardziej przyjazne dla materialow wykonczeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

stawiam scianke dzialowa na poddaszu, ktora ma w najwyzszym miejscu 2,8m wysokosci (scianka ze skosem w ksztalcie trapezu). Plyty kg mam kupione 2,6m. Powinienem sztukowac paskiem od dolu czy od gory? Moze jakos inaczej nalezy to rozwiazac?

http://img115.imageshack.us/img115/4223/scianka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

stawiam scianke dzialowa na poddaszu, ktora ma w najwyzszym miejscu 2,8m wysokosci (scianka ze skosem w ksztalcie trapezu). Plyty kg mam kupione 2,6m. Powinienem sztukowac paskiem od dolu czy od gory? Moze jakos inaczej nalezy to rozwiazac?

http://img115.imageshack.us/img115/4223/scianka.png

na przemian.

czy rozszezyc: okreslic nosnosc sciany, rozplanowanie profili i plytowana?, kierunek profili?, max. wysokosc profila nosnego?, min. dopuszczalna wstawke?, min. szerokość wstawki pionowej?, min. przesuniecie wstawek?, kompensacje strzalki?, luz dolny i gorny plytowania wzgledem stropow?, wysokosc pierwszego i ostatniego wkreta? kolejnosc krecenia plyt?, sposob fazowania krawedzi?, sposob montazu paroizolacji, sposob wykonania izolacji akustycznej, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przemian.

czy rozszezyc: okreslic nosnosc sciany, rozplanowanie profili i plytowana?, kierunek profili?, max. wysokosc profila nosnego?, min. dopuszczalna wstawke?, min. szerokość wstawki pionowej?, min. przesuniecie wstawek?, kompensacje strzalki?, luz dolny i gorny plytowania wzgledem stropow?, wysokosc pierwszego i ostatniego wkreta? kolejnosc krecenia plyt?, sposob fazowania krawedzi?, sposob montazu paroizolacji, sposob wykonania izolacji akustycznej, itd.

 

kurcze dla takiego amatora jak ja to w sumie to pierwsze zdanie starcza :D

czy te wymagania ktore podales to ironia, czy faktycznie maja znaczenie? :)

 

dzieki za tak szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szanownych forumowiczów używał takie taśmy do łączenia narożników wewnętrznych?

 

 

http://img194.imageshack.us/img194/9008/28631161.jpg

 

http://img515.imageshack.us/img515/5143/61974585.jpg

a niby jaka role one maja spelniac? co zykamy?. do maskowania i zbrojenia spoiny w narozach 90st. stosuje wylacznie tasme papierowa.

mozna ja z powodzeniem stosowac na katach rozwartych np. skos-sufit, skos-scianka kol. z g/k. tyle, ze nie bedzie ona pelnic roli wmacniajacej a jedynie wizualnie poprawi jakosc krawedzi.

i jeszcze jedno osadzanie tasm wymaga znacznej wprawy. wczesniej nalezy sporo potrenowac na roznych dlugosciach tasmy i katach. sa specjalne jety do osadzania tych tasm ale kosztuuujaa hoho :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele czynnikow trzeba wziasc pod uwage. wszystko zalezy od warunkow miejsca i przeznaczenia jakie ma spelniac ta przegroda czyli sciana.

no to sprobuje napisac co wiem :D

scianka jest na betonie, konstrukcja z profili cw75 co 60cm. Plyty kg 12,5mm krawedz HRAK dl 2,6, ukladane jednowarstowo. W srodku ofc jakas welna zeby scianka wytlumiala dzwieki

Cala sciana ma dlugosc 5m, maxymalna wysokosc 2,8 cm - tak ze te wstawki na przemian bylby dosc waskie bo po 20cm

Pytanie ktore mi wlasnie przyszlo do glowy, te laczenie plyt (wstawki 20cm i plyty calej o dl 2,6m -to miejsce gdzie obie plyty sa fazowane przezemnie) trzbea jakos wzmocnic ? Jakis profil lub inne wzmocnienie na laczeniu od wewnatrz sciany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele czynnikow trzeba wziasc pod uwage. wszystko zalezy od warunkow miejsca i przeznaczenia jakie ma spelniac ta przegroda czyli sciana.

no to sprobuje napisac co wiem :D

scianka jest na betonie, konstrukcja z profili cw75 co 60cm. Plyty kg 12,5mm krawedz HRAK dl 2,6, ukladane jednowarstowo. W srodku ofc jakas welna zeby scianka wytlumiala dzwieki

Cala sciana ma dlugosc 5m, maxymalna wysokosc 2,8 cm - tak ze te wstawki na przemian bylby dosc waskie bo po 20cm

Pytanie ktore mi wlasnie przyszlo do glowy, te laczenie plyt (wstawki 20cm i plyty calej o dl 2,6m -to miejsce gdzie obie plyty sa fazowane przezemnie) trzbea jakos wzmocnic ? Jakis profil lub inne wzmocnienie na laczeniu od wewnatrz sciany?

hehehe he przepraszam ;)

nie ma potrzeby wstawiania "czegos tam" pod laczenie.

opis puszczam na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce wyraźnie widać że szczelina wentylacyjna jest zamknięta pianką. Szczelina wentylacyjna nad murłatą - pomiędzy styropianem a deskami powinna być otwarta na min 3cm a jest szczelnie zapiankowana. To jest błąd wykonawczy. Tak samo w kalennicy też powinno być rozszczelnienie by był wylot tej szczeliny wentylacyjnej. Jesli nie ma wlotu i wylotu to szczelina nie spełna swojego zadania.

 

Rom-Kon pomocy! Wlasnie szczelina wentylacyjna... w kalenicy jest otwarta (nie wyszlo za dobrze na zdjeciu, ale naprawde jest), natomiast w ogole jej nie widze nad murlata! Juz sprawdzalam z zewnatrz, od wewnatrz - moim zdaniem jej nie ma! :-? Chyba ze to ten styropian blokuje...

 

Co w takim ukladzie mozna zrobic? Przymierzamy sie do ocieplania i nie wiemy, jak to ugryzc.

 

Acha, jeszcze cos - polecono nam Isover Super Mate, jako ze ma najlepsze na rynku parametry. Mamy dobra oferte, ale chcialam ocieplac 15+10 a z Super Mata wystarczyloby na 10+10. Czy przy lepszych parametrach to wystarczy?

 

Z gory dzieki!

 

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/scianaszczytowa.jpg

 

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/podokapem.jpg

 

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/szczelinawentylacyjnawkalenicy.jpg

 

http://i251.photobucket.com/albums/gg311/ewakot/szczytsciany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

a niby jaka role one maja spelniac? co zykamy?. do maskowania i zbrojenia spoiny w narozach 90st. stosuje wylacznie tasme papierowa.

mozna ja z powodzeniem stosowac na katach rozwartych np. skos-sufit, skos-scianka kol. z g/k. tyle, ze nie bedzie ona pelnic roli wmacniajacej a jedynie wizualnie poprawi jakosc krawedzi.

i jeszcze jedno osadzanie tasm wymaga znacznej wprawy. wczesniej nalezy sporo potrenowac na roznych dlugosciach tasmy i katach. sa specjalne jety do osadzania tych tasm ale kosztuuujaa hoho :D

 

ja właśnie chciałem je zastosować na połączenia skos - sufit.

jeśli rzeczywiście one nie pełnia roli wzmacniającej to raczej zastosować ślizg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

a niby jaka role one maja spelniac? co zykamy?. do maskowania i zbrojenia spoiny w narozach 90st. stosuje wylacznie tasme papierowa.

mozna ja z powodzeniem stosowac na katach rozwartych np. skos-sufit, skos-scianka kol. z g/k. tyle, ze nie bedzie ona pelnic roli wmacniajacej a jedynie wizualnie poprawi jakosc krawedzi.

i jeszcze jedno osadzanie tasm wymaga znacznej wprawy. wczesniej nalezy sporo potrenowac na roznych dlugosciach tasmy i katach. sa specjalne jety do osadzania tych tasm ale kosztuuujaa hoho :D

 

ja właśnie chciałem je zastosować na połączenia skos - sufit.

jeśli rzeczywiście one nie pełnia roli wzmacniającej to raczej zastosować ślizg??

Ta tasma krawedz wyjdzie estetyczniej i mniej pracochlonnie.. chyba w watku o szpachlowaniu wkleilem fotki z uflexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...