Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Wykonawca zabudowy poddasza chce mi wyciąć po tych czerwonych liniach kawałki więźby dachowej, pozwolić mu ?

Dach mi się nie poskłada ?

 

[...]

ruszt krzyzowy na "grzybkach" :D minimalna ilość "grzybka" na 1m^2 okladziny to 3szt.

chciec to moc tylko po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Należało by to skonsultować z wykonawcą więźby dachowej.

 

Według mnie jedyne co mógłby obciąć to fragment krokwi poniżej jętki, oraz troche skrócić jętkę (kilka cm za gwoździem patrząc od środka budynku)

 

Przydało by też skręcić to jakąś śrubą

 

Niestety trzeba będzie wejść kawałkiem płaskiego sufitu w tą lukarnę

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Należało by to skonsultować z wykonawcą więźby dachowej.

 

Według mnie jedyne co mógłby obciąć to fragment krokwi poniżej jętki, oraz troche skrócić jętkę (kilka cm za gwoździem patrząc od środka budynku)

 

Przydało by też skręcić to jakąś śrubą

 

Niestety trzeba będzie wejść kawałkiem płaskiego sufitu w tą lukarnę

 

Pozdrawiam Michał

 

 

Tutaj miałem sytuację, co wszedłem kawałkiem płaskiego sufitu w lukarnę, klient zażyczył sobie na okrągło (pod wzór okna).

Choć w moim przypadku nie była to żadna konieczność, tylko czysta fanaberia klienta, to jest to jedno z rozwiązań.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15c823e16ed01a51.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f23dfdfc5ffd09ca.html

 

Też pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca zabudowy poddasza chce mi wyciąć po tych czerwonych liniach kawałki więźby dachowej, pozwolić mu ?

Dach mi się nie poskłada ?

 

(...)

A to wycięcie tych płatwi (kleszczy) to czemu ma to służyć?

 

...czasem trzeba ingerować w konstrukcję więźby ale to trzeba robić z "głową"... nie można tak sobie wycinać co się chce! Czasem trzeba wyciąć nawet krokiew ale wtedy trzeba zrobić wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, wyciąć nie pozwoliłem. Jak się ich przyciśnie to i pomyśleć potrafią.

Jutro wkleję zdjęcie jak to zrobili, myślę że będzie dobrze.

To się ciesz że myślących dostałeś! Poddasze z lukarnami, koszami, narożami wymaga myślenia... oj wymaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję podobną taśmę tej samej firmy do łączenia (jeśli jest to połączenie sztywne) skosu i sufitu.

 

http://images45.fotosik.pl/185/8edc4119092db935med.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/180/195e14e11bb472ffmed.jpg

 

Jest to szeroka taśma ze sztywną wkładką z PCV... zresztą te taśmy są w całości z jakiegoś plastiku... Pięknie "trzyma" linię narożnika.

czy dajesz jeszcze jakieś "wzmocnienie" pod tę taśmę np. flizelinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało czy warto kupić droższe profile.

(...)

 

Jeśli masz w planie mocno obciążoną konstrukcje sufitu z wymogami p.poż to MUSISZ zastosować odpowiedni system oparty na systemowych (0,6) profilach. Tylko system gwarantuje deklarowane wytrzymałości na obciążenie czy na ogień.

 

Jeśli nie zależy ci na wytrzymałości ogniowej i możesz albo nawet musisz zagęścić wieszaki, nie obciążasz sufitów nadmiernie wełną czy leżącymi instalacjami, dajesz jedną warstwę płyt to spokojnie możesz zastosować tańsze odpowiedniki (blacha 0,5 a nawet zdarza się 0.45). Ale już wieszaki i łączniki zalecam dobrych firm... te tanie np. łącznik-wieszak krzyżowy są tak słabe że potrafią się wypiąć (z profili i pośrednio na Inwestora :wink: ). Wytrzymałość profili tańszych prezentuje ta fotka... nie pamiętam czy to profile 0.5 czy nawet 0,45...

 

http://images24.fotosik.pl/237/747ff54d18cb91e5med.jpg

 

...ważę ciut więcej niż cztery worki cementu :wink:

 

OOOOoooooh Dzizus! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało czy warto kupić droższe profile.

Temat tego forum to "ocieplam poddasze-krótkie pytania"

nie "złośliwe odpowiedzi fashback"

 

bez komentarza

 

Skoro uważasz się za takiego fachowca bo dość często zabierasz tu głos powinieneś mieć wyrobione zdanie na ten temat.

 

bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w planie mocno obciążoną konstrukcje sufitu z wymogami p.poż to MUSISZ zastosować odpowiedni system oparty na systemowych (0,6) profilach. Tylko system gwarantuje deklarowane wytrzymałości na obciążenie czy na ogień.

 

Jeśli nie zależy ci na wytrzymałości ogniowej i możesz albo nawet musisz zagęścić wieszaki, nie obciążasz sufitów nadmiernie wełną czy leżącymi instalacjami, dajesz jedną warstwę płyt to spokojnie możesz zastosować tańsze odpowiedniki (blacha 0,5 a nawet zdarza się 0.45). Ale już wieszaki i łączniki zalecam dobrych firm... te tanie np. łącznik-wieszak krzyżowy są tak słabe że potrafią się wypiąć (z profili i pośrednio na Inwestora ). Wytrzymałość profili tańszych prezentuje ta fotka... nie pamiętam czy to profile 0.5 czy nawet 0,45...

 

Rom-Kon dziękuję za fachową i wyczerpującą odpowiedź.

Zastanawiam się nad wykonaniem ścianek na poddaszu na podwójnej konstrukcji - pozwoli mi to ukryć słupy 16x16 i polepszy parametry akustyczne. Na ściany będzie chyba raczej wskazany sztywniejszy profil?

Czy stosujesz specjalne profile ościeżnicowe (chyba tak je można nazwać - te przy drzwiach)

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład grubej ścianki (na 52cm) zamieszczę jak na Fotosiku przejdzie mi opłata za abonament (cholery zmienili zasady darmowego zamieszczania fotek - taki suprajsik) ...ale to pewnie będzie dopiero za 10 dni... jutro jadę na robotę...

 

...ale ogólnie to do takich ścianek stosuję zwykłe profile UW50 i CW50 ale stężane pośrodku paskami płyty. Profile UA stosuję do ościeżnic i to nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...