Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

dzięki wielkie za uwagi w sprawie skośnego sufitu. rzeczywiście nie pomyślałam o tym że pokoje na poddaszu nie są jakieś ogromne i ich wielkość musi korespondować z wysokością. wczoraj przyszła deckers team (dekarze :D ) więc jak zrobią dach to może wreszcie moja wyobraźnia zacznie poprawnie pracować :lol: . wątku nie zamykam, ale na chwilę odpuszczam 8) . dziękuję za uwagi i do usłyszenia jeszcze :D

żeby tak zrobić, jak uważasz, to w ogóle musisz nie mieć jętek ani płatwi - czy faktycznie tak jest, czy wypadły Ci one z pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja osobiście nie jestem za przepuszczniem pary wodnej przez warstwę wełny... preferuję szczelną paroizolację... szczelną oczywiście teoretycznie bo w praktyce zawsze coś przez nią przejdzie... nie ma ideału... dążymy tylko do doskonałości... czyli nawet dając szczelną folię niestety mam "aktywną" paroizolację :wink:

 

Jakie folie jako te z "tych lepszych" polecacie?

Nazwy/marki mile widziane?

Na jaki parametr szczególnie zwracać uwagę ?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale na tę stronkę by wejść trzeba się zarejestrować a mi się nie chce... więc nie obejrzę fotek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściankę od góry można przymocować do konstrukcji dachu lub do konstrukcji sufitu - są dwie szkoły i wybiera się rozwiązanie lepsze dla konkretnego przypadku... a jeśli podłoga pracuje to zrobić od dołu połączenie "teleskopowe - kompensator" czyli do profila UW wsunąć słupki (CW) i je delikatnie (1-1.5cm) unieść "wieszając" je do górnego UW. Oczywiście nie mocuje się z dolnym profilem UW! To ma być połączenie ruchome góra-dół. pod ustawione pionowo płyty podkłada się "coś" na grubość 1-2cm (np. kawałki płyty) i przykręca tylko do słupków i również (w tym tylko przypadku) do górnego profila UW. Taka ścianka praktycznie wisi nad podłogą i nie jest w żaden sposób z nią związana! Takie rozwiązanie jest dobre jeśli podłoga mocno pracuje... jeśli podłoga mocno nie pracuje to robi się tak samo tyle że część ruchoma jest na górnym profilu UW...

ok juz mam jasnosc a w jaki sposob mocuje sie scianki do jetek/krokwi? Jakich uzyc lacznikow? No i od czego zalezy czy najpierw robi sie sufit czy najpierw scianki?

;)

zakladajac, ze belki stropowe zostaly konstrukcyjnie wyliczone strop zaprojektowany i wykonany prawidlowy montaz to, w pierwszej kolejnosci nalezy wykonac przejscia techniczne (szachty), izolacje i podloge na stropie drewnianym. podloga powinna byc stabilna a jezeli nie zapewnia tego obecny rozstaw belek wykonac dodatkowo podklad z legarow lub lat.

mozemy wowczas porozmawiac sobie o dalszym etapie czyli wykonaniu scian dzialowych poddasza (ta druga wersja j/w).

bo jak sobie wyobrazasz uzytkowanie pomieszczenia z "latajaca" podloga? a o lazience w glazurze na takim stropie/poddaszu mozna zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

zakladajac, ze belki stropowe zostaly konstrukcyjnie wyliczone strop zaprojektowany i wykonany prawidlowy montaz to, w pierwszej kolejnosci nalezy wykonac przejscia techniczne (szachty), izolacje i podloge na stropie drewnianym. podloga powinna byc stabilna a jezeli nie zapewnia tego obecny rozstaw belek wykonac dodatkowo podklad z legarow lub lat.

mozemy wowczas porozmawiac sobie o dalszym etapie czyli wykonaniu scian dzialowych poddasza (ta druga wersja j/w).

bo jak sobie wyobrazasz uzytkowanie pomieszczenia z "latajaca" podloga? a o lazience w glazurze na takim stropie/poddaszu mozna zapomniec.

czyli najpierw podlogi a potem scianki? w sumie wolalbym zrobic na odwrot a co do belek to sa tak policzone ze nie sa latajace i w sumie sie nei ruszaja no ale zawszze jak np podskoczy sie na belce to troche drga

Zakladajac ze strop jest stabilny czyli wybiore wersje z kreceniem plyt do dolnego profilu to jak zamocowac gorny profil i do czego? Najpierw wyonac zabudowe miedzy krokwiami i do niej zamocowac profil czy najpierw profil ale co zrobic w przypadku kiedy scianka nie przychodzi pod jetka tylko miedzy krokwiami daje sie jakies profile miedzy krokwie czy jakos inaczej sie to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w sumie wolalbym zrobic na odwrot" oczywiscie masz do tego prawo to, wylacznie twoja piaskownica:D no chyba, ze masz kredycik na budowe.

 

nie tyle podloge co wykonyjemy strop. do nazwijmy to posadzki - odeskowania lub pokrycia plyta OSB. wczesniej jednak wykonujemy przejscia techniczne dla mediow. wiec do rozmowy o sciankach mamy czasu, ze ho.

p.s.

"Zakladajac ze strop jest stabilny czyli wybiore wersje z kreceniem plyt do dolnego profilu " nie wystepuje taka wersja przy scianach dzialowych obojetnie gdzie stawianych.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w sumie wolalbym zrobic na odwrot" oczywiscie masz do tego prawo to, wylacznie twoja piaskownica:D no chyba, ze masz kredycik na budowe.

 

nie tyle podloge co wykonyjemy strop. do nazwijmy to posadzki - odeskowania lub pokrycia plyta OSB. wczesniej jednak wykonujemy przejscia techniczne dla mediow. wiec do rozmowy o sciankach mamy czasu, ze ho.

p.s.

"Zakladajac ze strop jest stabilny czyli wybiore wersje z kreceniem plyt do dolnego profilu " nie wystepuje taka wersja przy scianach dzialowych obojetnie gdzie stawianych.

powodzenia.

wlasnie jezeli chodzi o strop to mam taki plan zeby na belki stropowe nabic legary i do nich mocowac deski bez robienia tzw slepej podlogi no chyba ze nei mozna sie obyc bez tej podlogi to wtedy nabije deski lub osb na belki stropowe i potem na to niskie legary deski podlogowe

natomiast co do mocowania plyt do CW to Rom-Kom napisal ze mocuje sie plyty do dolnego profilu i do slupkow nie mocujac do gornego no chyba ze cos zle zrozumialem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lepiej "montować" wełnę w drugiej warstwie? Zrobić stelaż i "upychać" pod nim wełnę czy nabijać na grzybki i dopiero wtedy zakładać profile? Tylko czy na grzybkach wełna się utrzyma...?

mowisz o warstwie pod stropem? ;) rozwinac na grzybki "nabic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o warstwie pod stropem? rozwinac na grzybki "nabic".

 

Tak pod stropem. Tylko się zastanawiam czy na samych grzybkach się utrzyma,zanim zostaną zamontowane profile?

jednoczesnie wpinasz welne i zapinasz czesc profila/li, az do pelnego zapiecia calosci profila. identycznie przy skosach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o warstwie pod stropem? rozwinac na grzybki "nabic".

 

Tak pod stropem. Tylko się zastanawiam czy na samych grzybkach się utrzyma,zanim zostaną zamontowane profile?

jednoczesnie wpinasz welne i zapinasz czesc profila/li, az do pelnego zapiecia calosci profila. identycznie przy skosach

 

można nabić wełnę a w otworek grzybka wetknąć gwoździa ładnie trzyma a po zapięciu profili łatwo się wyjmuje już drugi sufit tak robię i zdaje egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertów od konstrukcji sufitów, przedścianek itd w GK

Otóż w projekcie wnętrz mam szereg podwieszonych sufitów i szereg przedścianek. Widziałem u użytkownika Elena 76 że kolega Flashback jej robił coś takiego. Zresztą sama Elena odpowiedziała, że nie wie, jak się je robi i zasugerowała, żebym poprosił ekspertów w rodzaju Flashbacka o wyjaśnienia.

Moja koncepcja:

sufity na dole: przykręcane do stropu ESdo nich profile CD krzyżowo (ruszt podwójny) albo na wieszakach (tylko jakich) - ponieważ wysokość podwieszeń na parterze waha się. od 8 do 18 cm (tam gdzie 18 cm chyba wieszaki, bo ES są za krótkie

sufity na poddaszu - podwieszenia na wysokość 10-14 cm - pomyślałem sobie,żeby do boku jętek kręcić grzybki króciutkie - tam, gdzie nie ma podwieszeń( normalny sufit poddasza), do nich profile Rigistil i płyta, a tam, gdzie są podwieszenia - te dłuższe grzybki 17 cm do boku jętek i ruszt podwójny krzyżowy

Co do przedścianek - typowo są na 18-20 cm od ściany nośnej - plan żeby zrobić je na profilach CW+UW 100+75 mm skręconych ze sobą. Podobnie ma byc w łazienkach - tam przedscianka zakrywa rury kanalizacyjne, geberity itd. Oto kilka wizualizacji docelowych wnętrz:

 

Łazienka - widać przedściankę dość płytką ukrywająca geberit łazienkowy, dodatkowo dająca wnękę na lustro i przybory (wnęka obok)

http://images6.fotosik.pl/507/95939d8881abccd5med.jpg

 

hall na dole - widać sufit podwieszony

http://images8.fotosik.pl/66/0c58bbeb585817d1med.jpg

 

hall - to samo, ale na górze - sufit podwieszony do normalnego sufitu oraz dodatkowo przedscianka ozdobna (taki bajer)

http://images6.fotosik.pl/416/c0d463a7bfe2c4ebmed.jpg

 

to sypialnia córki - widać i sufity podwieszone pod "normalnym" sufitem i przedściankę

http://images8.fotosik.pl/120/ab09c7462b9a2dbdmed.jpg

 

bardzo proszę o ustosunkowanie się do moich "koncepcji" i ewentualne porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które wykańczały już poddasze, tzn. 2 pytania:

 

1. Do samego wykończenia poddasza fachowcy prosili bym kupił Super Finish (gładź) firmy Megaron. Nigdzie cholerstwa nie mogę znaleźć.

Czy jak im kupię np. Nida Finish to efekt będzie gorszy? Czy produkt Nida Finish jest ok?

 

2. Poczytałem bardzo dużo w temacie o ułożeniu profili pod płyty G-K pod zabudowę skosów. Zetknąłem się z twierdzeniem, że jak się zastosuje złe profile to będzie pękać na złączach płyt. U mnie po kilku miesiącach pękło w 3 miejscach i moi wykonawcy twierdzą, że to przez to iż za blisko styknęli płyty zamiast dać większą przerwę pomiędzy płytami. Poprawili to i jest ok. Moje pytanie brzmi czy oni na pewno mają rację? Zastosowali profile CD i UD (na ścianach) - bez wieszaków (ES ?), czy to błąd? Pomiędzy płyty była wkładana siatka i gips do łączenia spoin (jakiś Cekol, nie pamiętam, ale na pewno było na nim napisane, że łączy spoiny między płytami GK).

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabial wizualizacje ladne.

kasetony sufitow typ stelazy dowolny. wieszaki obnizenie 15-900cm moga byc najprostrze rozprezne obrotowe. obnizenia 3,5-15cm na uchwytach ES.

zabudowy scienne i zabudowa kolankowej na CW/UW.

precyzyjniej mozna strzelic majac przekroje z wymiarami.

hmm dosc ciekawe? czy w sypialni poddasza na scianie z polkami (wezglowie lozka) jest planie przyklejona plyta g/k na szerokosc pasa kasetonu sufitu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które wykańczały już poddasze, tzn. 2 pytania:

 

1. Do samego wykończenia poddasza fachowcy prosili bym kupił Super Finish (gładź) firmy Megaron. Nigdzie cholerstwa nie mogę znaleźć.

Czy jak im kupię np. Nida Finish to efekt będzie gorszy? Czy produkt Nida Finish jest ok?

 

2. Poczytałem bardzo dużo w temacie o ułożeniu profili pod płyty G-K pod zabudowę skosów. Zetknąłem się z twierdzeniem, że jak się zastosuje złe profile to będzie pękać na złączach płyt. U mnie po kilku miesiącach pękło w 3 miejscach i moi wykonawcy twierdzą, że to przez to iż za blisko styknęli płyty zamiast dać większą przerwę pomiędzy płytami. Poprawili to i jest ok. Moje pytanie brzmi czy oni na pewno mają rację? Zastosowali profile CD i UD (na ścianach) - bez wieszaków (ES ?), czy to błąd? Pomiędzy płyty była wkładana siatka i gips do łączenia spoin (jakiś Cekol, nie pamiętam, ale na pewno było na nim napisane, że łączy spoiny między płytami GK).

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje wątpliwości.

ad1. pytanie do wlasciwego Tobie wykonawcy.

ad2. no owszem zdazy sie gdzies tam szpary walic bo to muss jak np. sufit-skos-scianka kolankowa. no ale inne to naprawde z przypadku bo jakbym mial robic szpary miedzy plytami to bym te robote ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...