Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Na forum kilka razy toczyły się dyskusje na temat tego gdzie dawać folię paroizolacyjną i są dwie szkoły jedna że wszędzie druga że tylko w łazienkach i kuchni w pozostałych pomieszczeniach bez foli paroizolacyjnej.

 

Ja byłem za drugim rozwiązaniem czyli folia tylko w łazienkach i kuchni.

 

Zresztą takie zalecania podaję też Rockwoll.

 

Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz otóż mój kierownik budowy miał taki problem podczas pierwszej zimy po zamieszkaniu w swoim domu. W jednym pokoju w przy jednej ścianie strasznie wiało zimnem. Postanowił zerwać płyty K-G i okazało się że fachowcy w tym miejscu zapomnieli dać folię paroizolacyjną zapomnieli o wełnie.

 

Po założeniu foli paroizolacyjnej problem jakoby minął.

 

Czy rzeczywiście brak foli paroizolacyjnej może powodować jakieś przedmuchy i wianie zimnego powietrza.

 

....

 

No i co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na forum kilka razy toczyły się dyskusje na temat tego gdzie dawać folię paroizolacyjną i są dwie szkoły jedna że wszędzie druga że tylko w łazienkach i kuchni w pozostałych pomieszczeniach bez foli paroizolacyjnej.

 

Ja byłem za drugim rozwiązaniem czyli folia tylko w łazienkach i kuchni.

 

Zresztą takie zalecania podaję też Rockwoll.

 

Zastanawiam mnie tylko jedna rzecz otóż mój kierownik budowy miał taki problem podczas pierwszej zimy po zamieszkaniu w swoim domu. W jednym pokoju w przy jednej ścianie strasznie wiało zimnem. Postanowił zerwać płyty K-G i okazało się że fachowcy w tym miejscu zapomnieli dać folię paroizolacyjną zapomnieli o wełnie.

 

Po założeniu foli paroizolacyjnej problem jakoby minął.

 

Czy rzeczywiście brak foli paroizolacyjnej może powodować jakieś przedmuchy i wianie zimnego powietrza.

 

....

 

No i co dalej...

zyli dlugo i szczesliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i co dalej...

zyli dlugo i szczesliwie

Po raz kolejny nic nie wnoszące popisy słowne.

 

Musisz mieć strasznie wysokie mniemanie o Sobie.

 

P.S Mam prośbę nie odpowiadaj nigdy więcej na moje posty. Nie interesują mnie Twoje popisy.

nie wiedzialem, ze pobieralismy razem plecaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Hmmm ....

W lazienkach fakt oczywisty zielona.

...tak samo w kuchniach, pralniach i przy oknach też... Okna są to miejsca gdzie jest podwyższona wilgotność... A to nie jest jakiś niebotyczny koszt by nie można sobie pozwolić na zieloną płytę...

kondensat na oknach czyli pomieszczenia/e ma/ja podwyzszona wilgotnosc (wymienione lazienki, pralnie, kuchnie), niewydolna lub brak wentylacji (naprawic/poprawic/usprawnic).

jezeli jest inaczej nalezy zlikwidowac przyczyne np. ocieplic okno wykonac paroizolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Hmmm ....

W lazienkach fakt oczywisty zielona.

...tak samo w kuchniach, pralniach i przy oknach też... Okna są to miejsca gdzie jest podwyższona wilgotność... A to nie jest jakiś niebotyczny koszt by nie można sobie pozwolić na zieloną płytę...

kondensat na oknach czyli pomieszczenia/e ma/ja podwyzszona wilgotnosc (wymienione lazienki, pralnie, kuchnie), niewydolna lub brak wentylacji (naprawic/poprawic/usprawnic).

jezeli jest inaczej nalezy zlikwidowac przyczyne np. ocieplic okno wykonac paroizolacje.

sorry kolego ale nie powiem inwestorowi że ma wymienić okna na mniejsze bo te co ma to tylko 2cm wełny wchodzi albo w gotowej konstrukcji ma robić wymiany... wtedy niestety kompromis i słabe docieplenie... miałem już przypadek że krokiew "strugałem" piłą łańcuchową bo niestety nawet płyta nie wchodziła(krokiew po skosie) więc lepiej zawsze dać zieloną i mieć święty spokój... jeśli inwestor przerobi sypialnię na suszarnię to już nie musi się obawiać o okna... jednej z forumowiczek woda ciekła po płytach i oknie... nie wiem jak sobiue z tym poradziła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Hmmm ....

W lazienkach fakt oczywisty zielona.

...tak samo w kuchniach, pralniach i przy oknach też... Okna są to miejsca gdzie jest podwyższona wilgotność... A to nie jest jakiś niebotyczny koszt by nie można sobie pozwolić na zieloną płytę...

kondensat na oknach czyli pomieszczenia/e ma/ja podwyzszona wilgotnosc (wymienione lazienki, pralnie, kuchnie), niewydolna lub brak wentylacji (naprawic/poprawic/usprawnic).

jezeli jest inaczej nalezy zlikwidowac przyczyne np. ocieplic okno wykonac paroizolacje.

sorry kolego ale nie powiem inwestorowi że ma wymienić okna na mniejsze bo te co ma to tylko 2cm wełny wchodzi albo w gotowej konstrukcji ma robić wymiany... wtedy niestety kompromis i słabe docieplenie... miałem już przypadek że krokiew "strugałem" piłą łańcuchową bo niestety nawet płyta nie wchodziła(krokiew po skosie) więc lepiej zawsze dać zieloną i mieć święty spokój... jeśli inwestor przerobi sypialnię na suszarnię to już nie musi się obawiać o okna... jednej z forumowiczek woda ciekła po płytach i oknie... nie wiem jak sobiue z tym poradziła...

docieplila?

zielona plyta w glifie nic nie zmieni, woda bedzie ciec plyta spuchnie wszak to tylko gips na kilka godzin dobowego zwiekszenia wilgotnosci powietrza. no damy plyte c/w woda bedzie ciec plyta przezyje lata a zgnije okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dawać folię paroizolacyjną ...wszędzie.....

.... zapomnieli o wełnie.: może powodować ... wianie zimnego powietrza.

....

 

No i co dalej...

 

Toż Ci napisał .... jasno i wyraźnie, i zamiast pajacować byś podziękował.

Ja dałem wszędzie a podczas dawania czułem jak wieje w szczelinkach których i tak nie zamknę, po porządnym przylepieniu folii - ZERO dmuchania. A wręcz od tego momentu można mówić o echu jak w nowym, pustym mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docieplila?

zielona plyta w glifie nic nie zmieni, woda bedzie ciec plyta spuchnie wszak to tylko gips na kilka godzin dobowego zwiekszenia wilgotnosci powietrza. no damy plyte c/w woda bedzie ciec plyta przezyje lata a zgnije okno.

 

Zielona płyta może zadziałać jeśli będzie to na granicy wytrzymałości... a jeśli nie zdzała to wtedy jeśli dam zieloną to mam podstawę by powiedzieć że zrobiłem wszystko by było nawet lepiej niż dobrze... a jeśli nawet to nie pomoże to Inwestor nie może mi zarzucić że coś pomiąłem czy miałem jakieś odstępstwa od technologi. Zawsze mogę powiedziec że ja zrobiłem najlepiej jak sie dało... takie asekuranctwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przebrnąłem przez dwa tematy:

ocieplenie poddasza użytkowego oraz

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...

ale dręczą mnie pytania,

ociepliłem wełną wzdłuż krokwi aż do kalenicy jedna warstwa, druga warstwę chcę dać prostopadle aby zasłonić krokwie i między jętki. Teraz nasuwają mi się pytania:

1.Czy pod jętki na stelaż kłaść jeszcze 5cm wełny?

2.Folia paroizolacyjna oczywiście na stelaż ale czy mogę również położyć na krokwie na stryszku?

3.Stryszek nie ogrzewany ale czasem może być wykorzystywany czy jeżeli położę na jętki płyty OSB3 to nie będzie mi sie na nich skraplać woda?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przebrnąłem przez dwa tematy:

ocieplenie poddasza użytkowego oraz

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...

ale dręczą mnie pytania,

ociepliłem wełną wzdłuż krokwi aż do kalenicy jedna warstwa, druga warstwę chcę dać prostopadle aby zasłonić krokwie i między jętki. Teraz nasuwają mi się pytania:

1.Czy pod jętki na stelaż kłaść jeszcze 5cm wełny?

2.Folia paroizolacyjna oczywiście na stelaż ale czy mogę również położyć na krokwie na stryszku?

3.Stryszek nie ogrzewany ale czasem może być wykorzystywany czy jeżeli położę na jętki płyty OSB3 to nie będzie mi sie na nich skraplać woda?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

plan jest dobry. plyte osb na jetki i stryszek uzbroic w wentylacje np. kratki wentylacyjne w scianach szczytowych lub kominki przy czterospadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plan jest dobry. plyte osb na jetki i stryszek uzbroic w wentylacje np. kratki wentylacyjne w scianach szczytowych lub kominki przy czterospadzie.

 

kurcze ale nie po to ocieplałem pod kalenice żeby teraz to wietrzyć :(

 

a co z folią na tym stryszku i wełną pod jętki?

wentylacja wskazana.

druga warstwa welny hmm nic nie wniesie a zmniejszy przestrzen.

paroizolacja nie jest tam potrzebna.

mozesz wykorzystac siatke taka jak do zbrojenia styropianu na elewacjach. zamocowac ja zszywkami do krokwi by welny nie szarpac przy lazeniu po stryszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pomieszczenie gdzie bedzie stal 'delikatny' sprzet elektroniczny.

dla takiego pomieszczenia wskazane bedzie wykonanie dodatkowej izolacji oraz paroizolacji.

nie bedzie to juz stryszek a pomieszczenie uzytkowe wymagajace ogrzewania niestety wykonania wentylacji nie unikniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dawać folię paroizolacyjną ...wszędzie.....

.... zapomnieli o wełnie.: może powodować ... wianie zimnego powietrza.

....

 

No i co dalej...

 

Toż Ci napisał .... jasno i wyraźnie, i zamiast pajacować byś podziękował.

 

 

Owszem odpowiedział Rom-Kon na którego zawsze można liczyć.

 

A Ty nauczyć się czytać ze zrozumieniem i nie próbuj łączyć odpowiedzi dwóch osób dla z góry zaplanowanego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga warstwa welny hmm nic nie wniesie a zmniejszy przestrzen.

 

no ale miedzy jętkami będzie tylko 15cm, fakt ze na stryszku miedzy krokwiami będzie tez 15, ale stryszek ogrzewany hmmm.... może jednak dać te 5cm pod jętki?

jak na pomieszczenie gdzie bedzie stal 'delikatny' sprzet elektroniczny.

dla takiego pomieszczenia wskazane bedzie wykonanie dodatkowej izolacji oraz paroizolacji.

nie bedzie to juz stryszek a pomieszczenie uzytkowe wymagajace ogrzewania niestety wykonania wentylacji nie unikniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...