Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ekspertów, może i mnie pomożecie. w temacie poddasza nieużytkowego.

Otóż moj ukochany deweloper poleciał moim zdaniem troszkę na łatwiznę i zrobił mi tak, że pomiędzy podłogą poddasza, a sufitem z płyt g-k na piętrze jest ok, 60cm tzw. przestrzeni technicznej. Wełna/wata jest położona na sznurkach rozciągnietych między jętkami, potem jest przerwa i na profilach podwieszone płyty stanowiąc sufit np. mojej sypialni. Efekt jest taki, że na górze w sypialni mam 17stC!! :evil: , podczas gdy na dole ok, 20.

Deweloper potwierdził, że jest to prawidłowe w przypadku pddasza nieużytkowego i tyle, tylko że po prostu piz..dzi! :evil: Po rozmowie z sasiadami, oni po prostu poprzecinali te sznurki na których jest wełna i po prsotu połozyli ją bezpośrednio na tych podwieszancyh płytach g-k stanowiacych ich sufity... :o

Czy to jest dobry sposób, czy może tak być, nie grozi to niczym np. zerwaniem sufitu czy jakąs zwiększoną wilgotnoscia? NIE wiem co z tym zrobić, dew. leci w głąba, a mi po prostu zimno... Dzięki z góry za cenne uwagi, mogę oczywiście załączyć zdjęcia gdyby trzeba było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ekspertów, może i mnie pomożecie. w temacie poddasza nieużytkowego.

Otóż moj ukochany deweloper poleciał moim zdaniem troszkę na łatwiznę i zrobił mi tak, że pomiędzy podłogą poddasza, a sufitem z płyt g-k na piętrze jest ok, 60cm tzw. przestrzeni technicznej. Wełna/wata jest położona na sznurkach rozciągnietych między jętkami, potem jest przerwa i na profilach podwieszone płyty stanowiąc sufit np. mojej sypialni. Efekt jest taki, że na górze w sypialni mam 17stC!! :evil: , podczas gdy na dole ok, 20.

Deweloper potwierdził, że jest to prawidłowe w przypadku pddasza nieużytkowego i tyle, tylko że po prostu piz..dzi! :evil: Po rozmowie z sasiadami, oni po prostu poprzecinali te sznurki na których jest wełna i po prsotu połozyli ją bezpośrednio na tych podwieszancyh płytach g-k stanowiacych ich sufity... :o

Czy to jest dobry sposób, czy może tak być, nie grozi to niczym np. zerwaniem sufitu czy jakąs zwiększoną wilgotnoscia? NIE wiem co z tym zrobić, dew. leci w głąba, a mi po prostu zimno... Dzięki z góry za cenne uwagi, mogę oczywiście załączyć zdjęcia gdyby trzeba było...

Pod plytami lub welna powinna byc jeszcze paroizolacje. Jezeli jest pod plytami to, przenies te izolacje wprost na plyty. Jezeli jest pod welna ratuj sie wdmuchem granulatu nad plyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie otworu drzwiowego w ściance działowej z płyt g-k na poddaszu. Zrobiłem go na 90,5 cm, z profili UA, wysokość 207. Pytanie - czy przykręcać płyty do profili UA wcześniej je nawiercając czy też wstawić obok UA profil CD i przykręcać do niego.

Czy najpierw płytować ścianki działowe a później wstawiać ościeżnice (drewniane, stałe)? Czy jednak wcześniej ościeżnice (i przykręcać je od wewnątrz do UA). A jeśli najpierw płytowanie to dokąd mają być przycinane płyty - równo z otworem na ościeżnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie otworu drzwiowego w ściance działowej z płyt g-k na poddaszu. Zrobiłem go na 90,5 cm, z profili UA, wysokość 207. Pytanie - czy przykręcać płyty do profili UA wcześniej je nawiercając czy też wstawić obok UA profil CD i przykręcać do niego.

Czy najpierw płytować ścianki działowe a później wstawiać ościeżnice (drewniane, stałe)? Czy jednak wcześniej ościeżnice (i przykręcać je od wewnątrz do UA). A jeśli najpierw płytowanie to dokąd mają być przycinane płyty - równo z otworem na ościeżnice?

 

Jak juz masz UA to chyba nie ma co kombinować z dodatkowymi CD. Płyty do UA przykręca się wkretami samogwintującymi (oznaczanie TB chyba) - idzie łatwo, bez żadnego nawiercania. Ja robiłem najpierw płytowanie, ościeżnice na samym końcu (po podłogach i malowaniu).

Płyty przycinałem równo z ościeżnicami, należy uważać aby łączenia płyt wokół otworu drzwiowego nie wypadały w głupim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak juz masz UA to chyba nie ma co kombinować z dodatkowymi CD. Płyty do UA przykręca się wkretami samogwintującymi (oznaczanie TB chyba) - idzie łatwo, bez żadnego nawiercania. Ja robiłem najpierw płytowanie, ościeżnice na samym końcu (po podłogach i malowaniu).

Płyty przycinałem równo z ościeżnicami, należy uważać aby łączenia płyt wokół otworu drzwiowego nie wypadały w głupim miejscu

 

To wkrętarka chyba się będzie mocno musiała "zakręcić", żeby przewiercić UA wkrętami :-)

Dzęki za info. Jeszcze jedno - jakie miałeś ściany? 10cm? Jeśli tak to jak maskowałeś te 2,5 cm które pozostało między ościeżnicą a płaszczyzną ściany? Ościeżnica ma grubość 10 cm, moja ściana 10 + 1,25+ 1,25 czyli 12,5cm. A może miałeś regulowane ościeżnice?

Osadzałeś tak jak radzą inni - tylko na piance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

To wkrętarka chyba się będzie mocno musiała "zakręcić", żeby przewiercić UA wkrętami :-)

Dzęki za info. Jeszcze jedno - jakie miałeś ściany? 10cm? Jeśli tak to jak maskowałeś te 2,5 cm które pozostało między ościeżnicą a płaszczyzną ściany? Ościeżnica ma grubość 10 cm, moja ściana 10 + 1,25+ 1,25 czyli 12,5cm. A może miałeś regulowane ościeżnice?

Osadzałeś tak jak radzą inni - tylko na piance?

 

Uwierz, wkręty TB potrafia sporo :D wkręć kilka na próbę w sam UA i się przekonasz. Wkretarka akumulatorowa no-name daje radę.

Ściany mam 10, ale tu Ci nie pomogę - oscieżnice regulowane. Montowane punktowo na piance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem - chodzi mianowice o to czy można zostawić wełnę ktora jest miedzy jętkami zabezpieczoną tylko sznurkami - czy to kiedyś nie spadnie ? (ewentualnie czym to stalibnie zabezpieczyć ), czy mozna drugą warstwę wełny położyć na opuszczonym około 30 cm stelażu ?

Bedzie miedzy warstwami około 20 cm przestrzeni - czy to nie będzie przeszkadzać ?

Myslałem o stelażu krzyżowym 2 poziomowym , ale:

pierwszy poziom rusztu musi być umieszczony prostopadle do jętek (zeby przytrzymywać wełnę musi się praktycznie opierać o jętki (chyba ze 2 warstwa wełny bedzie tam umieszczona ) , a drugi poziom rownolegle do jętek poznizej o jakies 30 cm - jak ten drugi poziom stelaża krzyżowego 2 poziomego połaczyć poźniej ze profilami ktore będą umieszczone na skosie? (od scianki kolankowej w górę )

 

 

 

Nie powinno się zostawiać żadnej pustej przerwy pomiędzy sufitem a wełną bo jest to przestrzeń którą trzeba grzać... taki akumulator ciepła ale działający tylko w jedną stronę - naładować ale już nie rozładować... ciepło już nie zejdzie w dól...

 

Stelaż jednopoziomowy można zamontować nawet 20cm poniżej jętek jeśli więcej trzeba to lepiej 2-poziomowy krzyżowy i wełnę układać bezpośrednio na profilach a brakującą grubość pomiędzy jętki ale też opuszczoną na pierwszą warstwę bez szczeliny.

 

No i popełniłem bład z którym nie wiem co teraz zrobić. Ociepliłem strop drewniany wełna między belkami stropowymi, podem dałem folię i 12 cm poniżej zrobiłem ruszt 2- poziomowy krzyżowy. Czyli mam eleganckie pudło rezonansowe i dodatkową przestrzeń do ogrzania. :( Dodatkową przestrzeń do ogrzewania jeszcze przeżyję, ale pudła rezonansowego chyba nie.Można coś z tym jeszcze zrobić czy odpuścic temat?

 

Jeśli już są płyty to można zrobić "dziurę" w suficie i wdmuchnąć materiał izolacyjny np. ekofiber czy wełnę granulowaną... niestety nie jest to dostępne dla amatora... trzeba mieć maszynę do wdmuchiwania (taki odkurzacz)... otwór później załatać zgodnie ze sztuką....

 

Zrywanie płyt nie wchodzi w grę. Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego też raczej nie.

Czy to pudło rezonansowe będzie na tyle uciążliwe, że nie da się z tym żyć?Czy zaizolowanie ścian działowych(tych 12 cm) pomiędzy płytą a wełną, sąsiedujących pomieszczeń wyeliminują przenikanie dźwięków między pokojami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

(...)

 

(...)

 

(...)

 

Zrywanie płyt nie wchodzi w grę. Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego też raczej nie.

Czy to pudło rezonansowe będzie na tyle uciążliwe, że nie da się z tym żyć?Czy zaizolowanie ścian działowych(tych 12 cm) pomiędzy płytą a wełną, sąsiedujących pomieszczeń wyeliminują przenikanie dźwięków między pokojami?

Tego nikt nie wie prócz Ciebie samego.

 

Jeżeli ścianki działowe kończą się tuż nad obniżonym sufitem a nie stykają się z izolacją w jętkach, to mówimy o prznikaniu bo same plyty marnie wypadaja na tym tle. dlatego w takich przypadkach wykonuje sie przepony.

 

Oczywiście umieszczenie izolacji nad okladzina zwiekszy 1. ochrone ogniowa (nie wliczajac granulatu jako materialu izolacyjnego) konstrukcji wiezby i 2. dzwiekoszczelnosc. izolacje cieplna juz pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nauczyć się czytać ze zrozumieniem i nie próbuj łączyć odpowiedzi dwóch osób dla z góry zaplanowanego celu.

 

Po co ta wstawka? Chcesz udowodnić wszystkim na siłę, że jesteś obrażalska paniusia która nie trawi inteligentnie udzielonych odpowiedzi?

 

Ale się uśmiałem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: z Twojej inteligencji.

 

Sam pewnie na to nie wpadniesz to muszę to napisać nie jestem paniusią tylko prostym mężczyzną.

 

I na tym kończę dyskusję z Tobą bo nie chce zaśmiecać tego wątku dyskusją na poziomie który proponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pewnie na to nie wpadniesz to muszę to napisać nie jestem paniusią tylko prostym mężczyzną.

I na tym kończę dyskusję z Tobą bo nie chce zaśmiecać tego wątku dyskusją na poziomie który proponujesz.

Mogłem się spodziewać, że i tego nie zrozumiesz.

P.S Mam prośbę nie odpowiadaj nigdy więcej na moje posty. Nie interesują mnie Twoje popisy.

Natłucz jeszcze z 5 postów...

Netetykieta nakazuje ładnie podziękować za odpowiedzi a Ty poprostu obrażasz ludzi. Prosty mężczyzna się tak nie zachowuje ale mały chłopczyk skoro paniusi nie pojąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...