Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytannie do ekspertow:)). Musze zamknac szczeline pomiedzy murlata a dachem na zime (dom w stanie surowym zamknietym), bo zakladam alarm i nie chcialbym zeby jakies ptaki czy inne zwierzaki mi tam wchodzily i mam dwie metody do wyboru. Pierwsza to plyta OSB polozona pod katem pomiedzy sciana a dachem - tani sposob (material okolo 1000zl i mozna wykonac samemu) ale nie jestem pewien czy jest to dobre rozwiazanie w koncu to tylko plyta drewniana i boje sie ze nie bedzie dobra na dluzsza mete po za tym nie bedzie tak ciepla jak styropian i to miejsce bedzie najchlodniejszym z calego ocieplenia domu.

Druga metoda to styropian klejony do sciany wysoki az do dachu zakrywajacy cala szczeline, no i to rozwiazanie kosztuje z robocina okolo 4000zl ale wiadomo ze jest stosowane i pewne. Ktos moze cos doradzic?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można dodać styropian między profile CD po wykonaniu ocieplenia wełną a przed przyklejeniem paroizolacji?

unikaj takich dociepleń bo to raz ze jest niebezpieczne bo całe poddasze moze pojsc z dymem jak i ciezko jest wsadzić styropian w kazdą szczelinke. Kup wełnę i nie świruj :)

no bez przesady, samo zastosowanie styropianu nie powoduje samozapłonu przecież :o może folii paroizolacyjnej i drewna konstrukcyjnego też nie można bo całe poddasze pójdzie z dymem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za szeroki odzew (instalacja elektryczna jest zrobiona dobrze) temat mi się urodził gdyż zaobserwowałem, że po zamontowaniu drugiej warstwy ocieplenia i dociśnięciu jej profilami powstała wolna przestrzeń (na wysokość profila CD) pomiedzy wełną a płytą gips-karton. więc pomyślałem, że można ją czymś wypełnić (nie śmieciami) i to tyle (być może jest to przerost formy nad treścią)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do znawców.

Układam i warstwę ocieplenia między krokwiami (wasze posty były dla mnie nieocenione) i zastanawiam się jak wybrnąć z sytuacji, gdy pod skosem klatki schodowej (zatem wysoko), mam ukryć rury spiro z instalacji wentylacyjnej.

Wiem, wiem, że mam zrobić sufit podwieszany. Nurtuje mnie pytanie - Gdzie położyć drugą warstwę wełny? Zaraz pod pierwszą na stelażu, a pod nim budować kolejny stelaż dla sufitu podwieszanego?

Czy od razu zrobić niższy stelaż (ok. 50 cm niżej), rozłożyć rury spiro i na tym niższym stelażu położyć wełnę?

Była już kiedyś rozmowa na ten temat, ale przyznam, że nie "złapałam" o co chodzi.

 

Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dajcie Prosze znac ile byscie powiedzieli za wymierzenie i przykrecenie samych profili CD60 i sciennych

za m2

skosy

+ okna połaciowe

 

tylko to mi ekipa robila i niewiem za bardzo jak to policzyc za m2

 

Bardzo Prosze o sensowna odpowiedz jak to policzyc - sprawe mam pilna

 

aha i Dzieki za cenne porady w temacie ;o)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest właśnie problem... więźba krzywa a poddasze ma być proste! najpierw wyznacz sufit... ma być prostokąt ...później jeden skos... i ten skos trzeba w sposób "matematyczny" przenieść na drugą stronę... no i czasem kicha... owszem sufit prostokątny ale skos trapez :wink: albo i jedno i drugie prostokąt ale ścianka kolankowa w trapezie :lol: a wtedy wybierasz co ma być krzywe... można zresztą wszystko wyprostować... oczywiście kosztem powierzchni... :wink:

 

 

...i za to nam płacicie Szanowni Inwestorzy by takich dylematów nie mieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...