Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

dachowka czy blacha odpowiedz jest raczej prosta jako ze przerabiam wlasnie ten temat (krycie dachu) "udziele sie" w tym temacie

ja wybrałbym dachówke... ale dobrą ! i co wazne ceramiczną np creaton niestety jest jedna z drozszych dachówek :(

betonowe mają to do siebie ze są mało estetyczne a wyglad takich dachowek po paru latach powoduje grymas na twarzy.

(zwracajcie uwagę na zamki) dotyczy wszystkich dachowek ceramika jak i beton

 

co do blachy ma swoje wady i zalety tych drugich jest mniej :)

do zalet zaliczę minimalnie nizszą cene i to ze blacha jest lekka.

mam pokryty dom blachą - stalowa powlekana (dachówkowa) kupiona jakies 7 lat temu i juz rdzewieje :( niestety

dach mojego obecnego domu miał być dachem creatona a bedzie chyba NIESTETY blacha :( (wyszly moje nieprzemyslane zmiany w projekcie)

Jak już ma być blacha to polecam odeskować dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam blachodachówke i przecze wszystkim opinią ze jest głośno dgy pada deszcz czy grad itp.

jest czysta po deszczu, w czasie opadów mozna słyszec blogi szum (i to tez dopiero po wsłuchaniu sie

za przemawia cena wgądtez niczego sobie, a i gwarancja na 20 lat - a przypuszczam że wytrzyma dłużej

co do ceramiki - droga tania - a jak gorszej jakosci bedzie sniedziała i dach bedzie zielonkawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anpi,

 

Moi dekarze odradzali betonowa mowiac ...

Panie ..jak kryc to albo porzadna ceramiczna dachowka ..albo blacha.

Cementowe ...jak nieraz przyjdzie okno polaciowe dolozyc na kilkuletnim dachu - w rekach sie rozpadaja.

 

Podzielam zdanie pokerzysty - ludzie majacza o jakims dudnieniu deszczu o blache ...jak sie ma okna polaciowe - pokrycie dachu nie ma znaczenia - deszcz najglosniej bebni o szyby. Moze przy stropodachach dudnienie jest bardzie dokuczliwe ...ale przy spadzistym dachu ze strychem - u mn ie tego deszczu nie slychac.

Drugi argument o tym, ze blacha cieplejsza/zimniejsza od dachowki ...pfff .... od izolacji termicznej jest welna ...a nie pokrycie dachowe. To tak jakby porownywac, ktora sciana cieplejsza ...z tynkiem krzemianowym czy mineralnym.

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betonowe mają to do siebie ze są mało estetyczne

 

Kwestia gustu - niech każdy wybiera taką dachówkę, jaka mu się podoba. Nie dyskutujmy o gustach tylko o względach praktycznych.

 

 

nie dyskutuje na temat gustu- jezeli bedziesz gdzies koło domku z dachowką cementową która lezy juz od paru lat przygladnij sie dokladnie jak ta dachowka wyglada... tyle w temacie

 

a z innej bajki kto z was blachowiczow deskował dach ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wiem, że na temat betonu komórkowego pisano na forum juz wiele razy. Ale przeważnie poruszany jest temat Ytonga. Niestety ze wzgledów finansowych nie jesteśmy w stanie z niego budować. Mam pytanie do forumowiczów, którzy budowali lub planują budować z betonu komórkowego 40 lub 42 cm. Wczoraj pojechaliśmy z mężem do Solca Kuj. zobaczyć budowę z betonu kom. Solbet o grubości 42 cm. Wygląda rewelacyjnie, bialutkie, gładkie,równiutkie, nie widać spoin...i juz byliśmy praktycznie zdecydowani, ale pojechaliśmy do rodziców, którzy dwa lata temu budowali z BK24+12 styropian...no i stwierdzili, że nie jest to dobry pomysł. Był tam również znajomy, który pracje w hurtowni budowlanej i on także odradzał ścianę 1-warstwową z BK twierdząc, że zawsze będą tworzyć się mostki cieplne, że współczynnik przenikania ciepła jest badany w laboratorium i nie jest adekwatny do tego jak jest w postawionej ścianie...że lepiej postawić ściane 24+12 styropian....jesteśmy w kropce..jutro mamy jechać do projektantki, która robi nam zmiany w projekcie i jego adaptację i nadal nie wiemy z czego mamy budować..w projekcie mamy przewidzianą blachodachówkę. Jest to dom z dachem 4-spadzistym , kopertowy, o nachyleniu 15stopni...zastanawiamy się nad dachówką cementową. Jak to wygląda cenowo? No i czy na naszym domu da radę to zrobić....działka jest piaszczysta.Podaję link do projektu domu http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=361&Id Kolekcji

Bardzo proszę o rady...mamy mętlik w głowie i zupełnie nie wiemy co robić....mój nr gg 3436122...proszę o info w jakikolwiek sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

z doswiadczenia i tak sobie myśląc- a oddałem budowany przez siebie domek w listopadzie to:

rodzina odradzając ci sciane jednowarstwową chyba ma rację - chociaż współczynnik przenikalności dla betonu komórkowego 700 o grubości 42cm jest podobny jak sciany z porothermu 28cm + styropnia 12cm

co do mostków cieplnych na moja wiedze bedą na wysokości stropów czy tarasu - czego mozesz uniknąc ocieplając sciane styropniaem

reasunując musisz policzyc koszty budowy domu z jedej warstwy i dwuwarzstwowej - bo moze sie okazać ze dwuwarstwowa przy obecnej cenie styropanu i podwójnej robociznie bedzie to nieopłacalne

a co do mojego doswiadczenia to zaczynając sie budować bardzo gruntownie przebadałem sprawę współczynnika U i wg znalzionego w muratorze i rockwoolu kalkuklatorze wynikało że beton komórkowy o grubości 36cm (sc. jednowarstwowa) ma minimalnie lepsze parametry niż sciana z pustaka MAX 29cm+styropian 10 cm, a wybrałem styropian (0,00icośtam) dostałem pustaka max w okazjonalnej cenie - i po dwóch zimach nie żałuję

CO do dachu - ja mam blachodachówkę i to tez polecam - tańsza w kupnie i położeniu od cementówki poza tym bez względu na okolice w której mieszkasz po jakims czasie na cementówce pojawi sie zielonkawy nalot (takie sniadzenie) co np. przy czerwonej bedzie wygladało nieciekawie

jesli juz sie zasatanawiasz nad alternatywa blachy (wg mnie niepotrzebnie chyba ze kasa nie gra wiekszej roli) wybieraj ceramiczna w ciemnym kolorze ale tutaj juz konstrukcja dachu musi byc konkretan co tez sie wiąze z dodatkowymi kosztami - licz sie ze na cementówce przedrozysz w całości ok. 50% w ceramivce nawet 200%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO - każdą ścianę można sp....Jak się człowiek postara i będzie stosował rozwiązania systemowe to ściana 1W jest OK. Ja też na taką się zdecydowałem ale nie jest to powodem, że jej bronię. Scianę 2W odrzuciłem nie ze względów cieplnych ale jakość nie poboba mi się ta metoda - może jestem wybredny :)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO - każdą ścianę można sp....Jak się człowiek postara i będzie stosował rozwiązania systemowe to ściana 1W jest OK. Ja też na taką się zdecydowałem ale nie jest to powodem, że jej bronię. Scianę 2W odrzuciłem nie ze względów cieplnych ale jakość nie poboba mi się ta metoda - może jestem wybredny :)).

jestesmy z rodziny budowlańców i nie mamy zamiaru czegoś schrzanić...ale rodzice są raczej tradycjonalistami i jakos do nich nie dociera, że można pobudować dom bez ocieplenia styropianem...a czy przezyłeś juz zimę w takim domu ze ścian 1w?Jest chłodniej?chętnie pogadam na gg...chyba podawałm mój nr 3436122..dla przypomnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO - każdą ścianę można sp....Jak się człowiek postara i będzie stosował rozwiązania systemowe to ściana 1W jest OK. Ja też na taką się zdecydowałem ale nie jest to powodem, że jej bronię. Scianę 2W odrzuciłem nie ze względów cieplnych ale jakość nie poboba mi się ta metoda - może jestem wybredny :)).

jestesmy z rodziny budowlańców i nie mamy zamiaru czegoś schrzanić...ale rodzice są raczej tradycjonalistami i jakos do nich nie dociera, że można pobudować dom bez ocieplenia styropianem...a czy przezyłeś juz zimę w takim domu ze ścian 1w?Jest chłodniej?chętnie pogadam na gg...chyba podawałm mój nr 3436122..dla przypomnienia...

 

jeszcze nie przezylem :) jak narazie tylko doswiadczenia znajomych mieszkających w 1W BK400 gr 36cm - sa pozytywne. ściany zaczynam w tym miesiącu stawiać:) Bloczki mam 36 cm P+W, odm. 400 Solbet-Kolbuszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię Ci moje przemyślenia z przed kilku lat gdy byłem na Twoim etapie. Jeżeli ściany jednowarstwowe to BK na klej bo:

- szybko się stawia

- w miarę jednorodny współczynnik przenikania ciepła

- możliwość ocieplenia w przyszłości jak starczy kasy

- łatwość rozprowadzenia instalacji (miękkość materiału czasami jest wadą)

Z powyższych powodów wybrałem BK 36/500. Pod koniec budowy nastąpił przypływ gotówki i to ociepliłem 12 cm styropianu + akryl.

Co do dachu to na początku nie wiedziałem czym będę krył dlatego kazałem zaprojektować więźbę pod największe obciążenia. Wyszło troszeczkę drożej ale w ogólnych kosztach tego zupełnie nie widać. Teraz jak wspomniałem mam trochę oddechu finansowego dlatego mogę sobie pozwolić na dachówkę cementową błogosławiąc decyzję o mocnej więźbie.

Dlaczego dachówka? Bo jakoś może irracjonalnie mam obiekcje do blachy, cena sqm. blachy i dachówki jest porównywalna tylko różnica w robociźnie i dodatkach.

Teraz zostawiam Ciebie z tymi dylematami i pamiętaj że tego typu rozterki będą na każdym kroku dlatego trzeba podejmować decyzje przemyślane na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toomas...a gdzie budujesz?My chcemy bk 42 cm...najgrubszy z mozliwych. Mam stracha czy to zda egzamin ale tak sobie myslę, że przecież nie można do końca swiata budować ścian ocieplanych styropianem....

 

ja buduje prawie w Tarnowie :) dokładnie ok 10 km od centrum Tarnowa. Ja robiłem analizy czy 36 czy może 40 i jednak zdecydowałem się na 36. Różnica w kosztach ogrzewania nie będzie duża a cenowo bloczki wychodzą drożej (razem z akcesoriami systemowymi). Róznica w U jest rzędu 0,03 o ile dobrze pamiętam...to jest narawdę baardzo mało i IMHO niewarto kupować droższy materiał dla tak małego zysku na wsp. U. Ale decyzja należy do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp.j zdecydowanie odradzam ci cementówke - popatrz sobie na dacy pokryte tym badziewiem jak wygladaja juz po 3,4 latach zamiast powiedzmy ładnego ceglastego koloru w momencie położenia masz brudna zieleń koloru mchu po w/w okresie - i to bez róznicy jakiej firmy cementówka - jak juz rozwazacz alternatywe dla blachy(niepotrzebnie9 dołóz jeszcze i połóż ceramikę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stać nas na ceramiczną....poza tym działka jest przy lesie..podobno na taki teren najlepsza jest blacha, nie zachodzi tak szybko, ale czy nie jest głośna. Jest tyle opini na ten temat,...to jest niski dach, bez stropu tylko z podwieszanym sufitem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoścnie dachu to my dędziemy mieli gont bitumiczny. Jakoś to pokrycie nam się podoba :))

Nam też się podoba, ale w naszym domu nie wyglądałby chyba ładnie....dach jest niski, dom niski...taki spłaszczony naleśnik/....akurat tutaj pasuje blachodachówka lub dachówka...tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppp.j zdecydowanie odradzam ci cementówke - popatrz sobie na dacy pokryte tym badziewiem jak wygladaja juz po 3,4 latach zamiast powiedzmy ładnego ceglastego koloru w momencie położenia masz brudna zieleń koloru mchu po w/w okresie - i to bez róznicy jakiej firmy cementówka - jak juz rozwazacz alternatywe dla blachy(niepotrzebnie9 dołóz jeszcze i połóż ceramikę

Dziękuję Ci za sugestie ale i tu kwestia jest głęboko przemyślana. Buduję właściwie w lesie a więc niezależnie od jakości i gładkości dachówki po kilku latach pokryje się ona mchem i z tym walczyć nie zamierzam. Przy okazji właśnie chcę uzyskać szybko efekt starości dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to nie mam zaufania do ścian jednowarstowych. Po co stawiać ścianę o grubości 42 cm, skoro ściana o 8 cm cieńsza (BK+Styropian) jest tak samo ciepła, albo nawet cieplejsza (nie znam dokładnego współczynnika U dla ściany 42 cm, ale z tego co pamiętam 1-warstwowa z BK 36 ma U=0,32, a 2-warstwowa - U=0,25. Czyż to nie wystarczający argument za dwuwarstwową?

Jeżeli chodzi o pokrycie dachu, wybrałem dachówkę betonową, bo dobra blacha kosztuje tyle samo, a jak pada deszcz to bębni po dachu, jakby stado koni przebiegało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to nie mam zaufania do ścian jednowarstowych. Po co stawiać ścianę o grubości 42 cm, skoro ściana o 8 cm cieńsza (BK+Styropian) jest tak samo ciepła, albo nawet cieplejsza (nie znam dokładnego współczynnika U dla ściany 42 cm, ale z tego co pamiętam 1-warstwowa z BK 36 ma U=0,32, a 2-warstwowa - U=0,25. Czyż to nie wystarczający argument za dwuwarstwową?

Jeżeli chodzi o pokrycie dachu, wybrałem dachówkę betonową, bo dobra blacha kosztuje tyle samo, a jak pada deszcz to bębni po dachu, jakby stado koni przebiegało.

 

jak dla mnie styropian na zewnątrz odpada więc dlatego bedzie 1W....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...