Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

Witam wszystkich !!

Mam pytanie - czy ktoś wie ile (prpcentowo) jest odpadów przy układaniu blachodachówki na dachu czterospadowym (kopertowy) - 250 m2.

W hurtowniach dowiedziałam się że : 15 %, 20 %, 25 % i 30 %. To ile w końcu ??

dlaczego interesujesz sie odpadem? ja dalem rysunek dachu do wyceny i dostalem gotowa cene blachy (wynika ona z wielkosci arkuszy dlatego przy roznej wielkosci arkuszach sa roznej wielkosci odpady, najmniejsze przy blasze w paskach ale okazyjna cena to zludzenie). poza tym moj dekarz tak rozplanowal arkusze aby to co sie odcielo w jednym arkuszu wykorzystac w innym miejscu dachu. dekarz pojechal takze ze mna do dostawcy i urywal na kazdym gwozdziu kilka groszy - oni wiedza najlepiej gdzie co i za ile mozna kupic.

I jeszcze jedno : jeżeli mój dach ma 20 stopni nachylenia, to czy to nie za mało na układanie dachówki ??

20°-dach mozech przykryc prawie kazdym "materialem". blachodachowka podobno od 12° ale to tez zalezy od jej ksztaltu.

Wykonawca zażyczył sobie 26 zł/m2 za wykonanie więźby dachowej wraz z położeniem blachodachówki. Czy to dobra cena ?

Pozdrawiam . :o

ja place 20PLN/m˛ dachu za polozenie blachodachowki na kopertowym dachu i montaz rynien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tom soyer ! dzięki za informacje.

Pytam o te odpady blachy, bo myślałam, że np mając dach o pow. 250 m2 - trzeba kupić o 20 czy 25 % blachy więcej, ale z tego co piszesz wynika, że najpierw lepiej zrobić konstrukcję dachu a potem kupować blachę.

Poza tym w moim mieście jest tylko jedna hurtownia, gdzie mają blahodachówkę szwedzką w kolorze jaki chciałabym mieć i jakoś nie zaproponowano mi takiej wyceny jak Tobie, a ja też o to nie zapytałam.

 

A mnie chodziło po głowie żeby tę blachę kupić wcześniej i złożyć na budowie żeby sobie czekała ( boję się dużego wzrostu cen) - ale to chyba nie dobry pomysł, bo może się też zniszczyć.

 

Pytałam też o pokrycie dachowką przy kącie nachylania 20 stopni bo w projekcie mam dachówkę a gdzieś wyczytałam, że dachówkę można kłaść właśnie od 20 stopni nachylenia - to dlatego też m.in. zmieniłam ją na blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Snowdwarf

Mowisz ze abstrakcja, ja to obserwowaem u siebie i gwarantuje ci ze to nie abstrakcja. Ja mialem konstrukcje dachu samonosna , projekt wb, cos tam, i co, musialem podeprzec krokwie slupami, bo dach siadal, i co powiesz na to. Druga sprawa, to mozesz to zostawic na rok,dwa i nic sie nie stanie

Lord Vader

 

 

chłopie o czym ty gadasz....

ja o tym że deskowanie nie usztywnia konstrukcji, a ty mi o podpieraniu krokwi słupami...

najpierw przeczytaj o czym jest mowa a potem gadaj... :evil:

------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jeżeli masz skomplikowany dach , to odradzam blachodachówkę, jak ktoś już wcześniej wspomniał jest dużo odpadów.

Kryjąc swój dach czterospadowy w kształcie litery L miałam wycenianą dachówkę firmy Brass i blachodachówkę . Ceny obu wyszły niemal identycznie. Ze względu na wygląd zdecydowałam się na Brassa w kolorze brązowym z serii Celtycka.

 

 

Pozdrawiam Paty.

 

Im prostszy dach np.dwuspadowy to położenie blachy na pewno wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...