Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Początkowo myślałam o blachodachówce ale ze względów finansowych myślę,że wybiorę blachodachówkę. Ale tak jak piszecie najpierw zorientuję się w cenach i porównam.

 

dokładnie - popros o wyceny PEŁNEGO systemu - w wersji blacha i cement

 

bo może się okazać że kosztuje tyle samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
Pozostaje jeszcze kwestia odgłosu przy padającym deszczu. Nie wiem jak w środku, ale jak już zaczyna padać to najpierw słyszę dach sąsiada, potem długo nic, a potem szum deszczu ogólnie.

To tak na początek

 

E tam, śmiem twierdzić, że ktoś sasiadowi spartaczył to pokrycie, ew kąt nachylenia dachu jest baaaardzo duzy.Rezonans blachy jest na pewno dużo większy niż dachówki, ale wg mnie taki argument to czepianie się "na siłę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałam o blachodachówce

Ja tez zaczynalem od blachodachowki. Wyceniono mi Pannje Royal i Regent. Kompleksowo: z folia, oknami dachowymi, orynnowaniem. Wyszlo dziwnie drogo. Poszedlem w betonowa IBF - wyszlo taniej, ale jak zobaczylem z bliska probke dachowki ...

Postanowilem wycenic w ceramicznej. Mialem chyba z 6 wycen (i z Warszawy, i z lubelskiego i z podkarpackiego). Jedna z wycen byla drozsza od Palnnji o 3 tys. Postanowilem drazyc, negocjowac - i skonczylo sie na Rupp'ie :)

W praktyce wyszlo wiecej niz 3 tys roznicy, bo wyceniono mi za malo dachowki i musialem dokupic ( +1400 zl :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, śmiem twierdzić, że ktoś sasiadowi spartaczył to pokrycie, ew kąt nachylenia dachu jest baaaardzo duzy.Rezonans blachy jest na pewno dużo większy niż dachówki, ale wg mnie taki argument to czepianie się "na siłę".

 

Jak można spartaczyć żeby dzwoniło. Blacha jaka by nie byłą zawsze będzie dzwonić. Połuż blachę i płytkę betonową. Blacha wyda odgłos na deszczu i tyle. Co do kątu to im większy tym powinno być ciszej - sąsiad ma około 33 stopni czyli płasko.

 

Co do czepiania się - ja się nie czepiam, ja stwierdzam co słyszę i tyle. Proszono o opinie więc przedstawiam swoją. Podejrzewam, że Ty masz blachę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
Jak można spartaczyć żeby dzwoniło. Blacha jaka by nie byłą zawsze będzie dzwonić. Połuż blachę i płytkę betonową. Blacha wyda odgłos na deszczu i tyle. Co do kątu to im większy tym powinno być ciszej - sąsiad ma około 33 stopni czyli płasko.

Co do czepiania się - ja się nie czepiam, ja stwierdzam co słyszę i tyle. Proszono o opinie więc przedstawiam swoją. Podejrzewam, że Ty masz blachę :D .

 

Z tym kątem to nie zawsze jest tak jak mówisz. Zauwaz, że niezbyt często deszcz pada tak, jakby go ktoś lał z konewki, prostopadle do powierzchni dachu ;) najczęściej deszcz pada pod pewnym kątem do powierzchni dachu, im im bardziej te kąty się zgrywają tym ciszej dzwoni blacha ;) Zrób testy, połóż kawał blachy na 2 kawałkach drewna i zrób na niego "sik prosty" ;) później oprzyj ją pod pewnym kątem i znowu polej, porównaj odgłosy i gotowe.

Co prawda jest takie powiedzenie "Leje jak koń na blachę" ale odnosi się to do inych warunków ;) Sąsiadowi poleć solidniejsze dokręcenie blachy na dachu, powinno być lepiej.

 

A ja nie mam blachy na dachu. Mam betonowa płytę i to powinno być chyba najlepsze bo WOGÓLE nie słuchać kropel deszczu kiedy pada, ale czy to najlepszy argument swiadczący o wyższości betony nad innym pokryciem dachu?

 

No własnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mu da dokręcenie? Blacha leży na więźbie, przykręcona zgodnie z instrukcjami, sąsiad jest zadowolony. Ja stojąc z boku mam porównanie. Dachy mamy o podobnych nachyleniach, ja nawet bardziej stromy więc zgodnie z Twoimi teoriami powinien być głośniejszy a nie jest. Pozostaje jeszcze sobiektywne odczucie dzwonienia. To nie hałas, ale jego dach jest głośniejszy. Wczoraj byłem u hydraulika i w czasie deszczu chodziliśmy po poddaszu - było głośniej niż u mie - czy on też ma sknocony dach?

Myślę, że jak by nie robić i jaki by nie był kąt to i tak blach pozostanie blachą i będzie głośniejsza. Nie twierdzę, że będzie przez to bardziej uciążliwa. Odgłos to najmniejszy problem w tym wątku.

 

Skupił bym się raczej na tym, że pod blachą wykrapla się więcej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
Odgłos to najmniejszy problem w tym wątku.

 

I o to mi własnie chodziło, dokładnie o to ;)

Ktoś kto decyduje się na dlachę musi mieć na uwadze, ze blacha ma większy rezonans od dachówki ale CENĘ ma zdecydowanie mniejszą ;)

 

Co do pogłosu na poddaszu. Z tym bywa różnie, wełna powinna tłumić odgłosy więc poddasze powinno byc ciche. Nie ma Rafale sensu spieranie się o natężenie odgłosów bo róznie ludzie wyciszają poddasza, ja spotkałem się raz z tym, że było 5cm wełny, sprasowane w tafle drewniane trociny i na to następna warstwa 5 cm wełny a wszystko zakryte KG i inwestor był zadowolony ;), więc i wrażenia słuchowe moga być różne.

 

A że pod blachą wykrapla się więcej pary to nieaprzeczalny fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgłos to najmniejszy problem w tym wątku.

 

I o to mi własnie chodziło, dokładnie o to ;)

Ktoś kto decyduje się na dlachę musi mieć na uwadze, ze blacha ma większy rezonans od dachówki ale CENĘ ma zdecydowanie mniejszą ;)

 

W tym sęk, że z tą ceną to różnie bywa i wcale nie dokłądnie tak jak piszesz. Ktoś powyżej podał taki przykłąd, ktoś podał odwrtony. U mnie na niecałe 340 m2 i 2 koperty dachówka cementowa kosztowała 12 tys ( z dodatkami - gąsiory, krawędziowe nad daszkami, wentylacyjne itp). Czy uważasz, że znajdę blachę która będzie miała podobną żywotność i podobną cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powyżej podał taki przykłąd, ktoś podał odwrtony...

Ja rozumie to tak, ze podajac swoje przyklady nie chcemy przekonac do swego. Na etapie gdy nie podjeta jest jeszcze decyzja w co isc, nasze przyklady mowia tylko tyle, jak to jest/bylo u nas.

Mysle, ze (i to nie tylko w tym watku) pytajacy czytajac odpowiedzi doznaje na przemian olsnien, zamroczen, zwatpien, fasynacji, ...

Po pewnej dozie informacji przychodzi zmeczenie czy nawet zobrzydzenie tematem i czas na "przespanie sie z problemem. A potem jest sie madrzejszym i latwiej podejmuje sie decyzje.

Tak ja widze role Forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Forumowiczów!

Jestem na etapie projektu i biurokracji. Ale decyzje o materiale na dach trzeba podjac przy projekcie. Mysle o blachodachówce, ale prosze, spróbujcie mnie przekonac do dachówki. Wszystkie za i przeciw mile widziane. Kto ma blachodachówe i jest niezadowolony?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...