Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

Witam

Mam w projekcie dach dwuspadowy o pow. ok. 170 mkw., z gankiem.

Dom parterowy. W projekcie pokryciem dachowym jest dachówka, ale wszyscy straszą kosztami wykończenia (kosze itp.).

 

Proszę o poradę lub o informację od kogoś kto krył ostatnio dachówką.

Ile zapłacił za samą dachówkę, a ile za dodatki ? Może być w procentach.

 

Teraz są niezłe promocje - oferty dachówki ceramicznej za 26 zł mkw.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam w projekcie dach dwuspadowy o pow. ok. 170 mkw., z gankiem.

Dom parterowy. W projekcie pokryciem dachowym jest dachówka, ale wszyscy straszą kosztami wykończenia (kosze itp.).

Nie słuchaj wszystkich , w dwuspadowym nie ma koszy, itp :).Są za to krawędziowe, ale mozna ich nie kupować tylko dać blachę, ale wg mnie to tak jakby do lexusa instalację gazową załozyć i tutaj od razu nadmieniam, że to tylko i wyłącznie moja opinia.

Niestety dwuspadowy będzie tańszy z blachy niż dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Wychodzi koszt dachówki i dodatków 50/50.

Napisz mi jeszcze jaka była cena samej dachówki, bo przy promocji może wyjść 40/60 lub jeszcze gorzej.

 

Przy okazji: ładny dom. Jaki to jest projekt ?

 

Jest to dachówka Robena - kasztanowa angobowana. Ceny za sztukę nie pamiętam - sprawdzę na fakturze i ci wieczorem napiszę.

 

Nasz dom to projekt typowy "Dom pod modrzewiem" Archonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najświeższe koszty dotyczące dachówki ceramicznej sirius miedziana angoba w promocyjnej cenie.

 

Dach 250m2, dwuspadowy z jedną lukarną. Sporo gąsiorów bo dodatkowy wykusz. 4 okna dachowe fakro (118/78), rynny planja siba, obróbki, wszystko 17 000zł.

 

Pewnie blacha wyszłaby taniej, ale efekt jakby nie ten..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie dach dwuspadowy o pow. ok. 170 mkw., z gankiem.

Dom parterowy. W projekcie pokryciem dachowym jest dachówka, ale wszyscy straszą kosztami wykończenia (kosze itp.).

Nie słuchaj wszystkich , w dwuspadowym nie ma koszy, itp :).Są za to krawędziowe, ale mozna ich nie kupować tylko dać blachę, ale wg mnie to tak jakby do lexusa instalację gazową załozyć i tutaj od razu nadmieniam, że to tylko i wyłącznie moja opinia.

Niestety dwuspadowy będzie tańszy z blachy niż dachówki.

 

Napisane jest ..."dach dwuspadowy o pow. 170 mkw., z gankiem"... czyli są dwa kosze!

Tylko że kosze robi się z blachy niezależnie od tego czy materiałem pokryciowym jest dachówka czy blachodachówka.

Przy pokryciu dachówką drogie są gąsiory i dachówki brzegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Wychodzi koszt dachówki i dodatków 50/50.

Napisz mi jeszcze jaka była cena samej dachówki, bo przy promocji może wyjść 40/60 lub jeszcze gorzej.

 

Przy okazji: ładny dom. Jaki to jest projekt ?

 

Jest to dachówka Robena - kasztanowa angobowana. Ceny za sztukę nie pamiętam - sprawdzę na fakturze i ci wieczorem napiszę.

 

Nasz dom to projekt typowy "Dom pod modrzewiem" Archonu.

 

Oto obiecane ceny:

dachówka podstawowa 3,2zł brutto za sztukę (2769szt)

gąsior z klamrą 13,01zł brutto za sztukę (93 szt)

dachówka skrajna 19,61zł brutto za sztukę (82 szt)

kosz dachowy aluminiowy 69,58zł brutto za sztukę (6 szt)

do tego inne "drobiazgi" (np. dachówka antenowa, dachówki wentylacyjne, gąsiory skrajne itd.itp.)

 

Ceny są z czerwca, więc teraz mogą być jeszcze niższe, bo dachówki (przynajmniej niektóra) tanieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest ..."dach dwuspadowy o pow. 170 mkw., z gankiem"... czyli są dwa kosze!

Rzeczywiście nie zauważyłem tego ganku, sorry :oops:

Tutaj już mozna pomedytować nad dachówką, ponieważ kosz , nie krawędź tylko właśnie kosz nie podraża dachu dachówkowego tak bardzo jak blaszanego z blachy dachówkowej.

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oprócz kalkulacji kosztów proponuję jeszcze podejrzeć gdzieś wykonanie podobnego dachu w obu technologiach i zdecydować według gustu własnego co się nam bardziej podoba. Moim zdaniem kosze odbierają dużo uroku dachom krytym dachówką. Wydaje mi się, że najlepiej w dachówce wyglądać mogą te dachy w których koszy nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Mam do zrobienia remont dużego domu w Dąbrowie Górniczej woj śląskie podstawa 10x20 powierzchnia użytkowa ok 600m2 zdjęcia domu na stronie adp.org.pl/pogoria Mam kilka pytań, liczę że tutaj znajdę dobrych ludzi którzy pomogą:

 

1.Co na dach blachodachówka czy dachówka?

 

2. Poszukuję dobrych fachowców dekarzy

 

3.Gdzie można kupić tanio pokrycie dachowe, jakieś ciekawe promocje?

 

4. Myślę nad blachodachówką przypominającą kształt karpiówki np Plannja Regola czy blachodachówka SEGMENT może ktoś zna jakieś podobne, co sądzicie o tych blachodachówkach, w jakich cenach można je kupić?

 

5. Czy robić deskowanie? czy tylko blacha oraz folia?

 

6. Jaki jest średnio koszt zrobienia dachu na gotowo?

 

Proszę o kontakt dekarzy zainteresowanych zrobieniem takiego dachu oraz handlowców którzy mają ciekawe oferty cenowe na pokrycia.

Moje gg 3134193

Pozdrawiam serdecznie Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Co na dach blachodachówka czy dachówka?

Dachówka. Będzie to pokrycie adekwatne do wieku i charakteru domu, i generalnie lepsze od blachodachówki. Ze zdjęć wynika, że dom jest częścią osiedla o uporządkowanej, jednolitej zabudowie i wymiana/remont jednego z obiektów w takim kompleksie może być potem niejako wzorcem przy remoncie pozostałych. Jeśli remont dotyczy domu, gdzie brak więźby, to oczywiście konieczny jest projekt i przejście procedury administracyjnej. Może się też okazać, że to osiedle jest objęte ochroną konserwatorską i informacje dotyczące możliwości zastosowania pokrycia będą zawarte w wytycznych konserwatorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiedle składa się z 15 kamienic, wszystkie pochodzą z 1932 roku i nie są jak narazie obięte ochrona konserwatorską. Dlatego mam zamiar docieplić ten dom i myslę nad zielonym tynkiem akrylowym do tego ceglasty dach i piekne drewniane okiennice, mam nadzieję, że ten dom faktycznie będzie wzorcowy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja dla mojego przedmówcy, jednak ten dom musi być ocieplony gdyż to wielki dom ma ok 560m2 i ogrzanie go będzie duuuzo kosztowało, myslałem nad dociepleniem od wewnetrz jednak to nie sprawdzone tematy i przy ociepleniu wewnatrz powstaja problemy z wilgocią i mostkami termicznymi. Trzeba ocieplić duzo wiecej powierzchni.

 

Mnie równiez bardzo podoba się ta elewacja z cegły myslałem aby ją wypiaskowac i wtedy była by przepiękna i ten jasny kamień. Jednak jak narazie ocieplenie wygrywa w przemysleniach no chyba, że ktoś zna ciekawy temat aby ocieplić dom wewnatrz?

 

Ja nawet myslałem o wstawieniu wełny wewnatrz i obmurowaniu całosci wewnatrz domu jednak to podobno zły pomysł własnie z uwagi na mostki termiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dach jest prosty dwuspadowy, cena z metra na dzień dobry w składzie podobna - ok. 21 zł netto/m2. Więźbę mam teoretycznie przygotowaną pod ceramiczną, więc pod względem obciążenia powinno być ok. Pan w skłądnie zachwalał (obawiam się, że nie do końca bezinteresownie) te cementową (akuratnie miał Braasa) jako trwalszą i przyjemniejszą w użytkowaniu.

 

I teraz nie wiem gdzie leży pies pogrzebany, bo jakby cena faktycznie była ta sama, to chętnie wezmę tę cementową.

 

PS. jeśli BYŁO to sorki, ale jakoś w SZUKAJu nie znalazłem takiego porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...