Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

Zastanawia mnie dlaczego my wszyscy nie przyjmujemy ludzi takimi jakimi są?

Jeżeli jednemu podoba się dachówka niech ma dachówkę , inny woli blachę niech dach kryje blachą, a ktoś wybrał gont...... proszę bardzo,

 

kropi

różnica w cenie między dobrą blachą a dachówką w przypadku prostych dachów jest bardzo cieniutka,

tylko

tylko są pewne różnice, sam napisałeś że w tej cenie mamy dobrą , powtarzam dobrą blachodachówkę a jaką mamy dachówkę? czy taka jaka nam sie podoba? czy taką którą akurat wysprzedaje skład budowlany, o takim a takim kolorze?

A co powiesz o cenie robocizny, czy też jest taka sama?

Co z tego że dachówka jest może i w podobnej cenie jak wykończenia kosztuja majątek?

i jeszcz jedno,

są takie miejsca gdzie blacha lepiej się sprawdza od dachówki, np działki leśne,

Tak więc

" nie ma się co się lubi,,, to się lubi co się ma"

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawia mnie dlaczego my wszyscy nie przyjmujemy ludzi takimi jakimi są?

Jakoś nie mam z tym problemu ;-)

Jeżeli jednemu podoba się dachówka niech ma dachówkę , inny woli blachę niech dach kryje blachą, a ktoś wybrał gont...... proszę bardzo,

Ale skoro pyta to znaczy, że oczekuje odpowiedzi, znaczy też że nie do końca jest pewien swojego wyboru, inaczej by nie pytał

 

kropi

różnica w cenie między dobrą blachą a dachówką w przypadku prostych dachów jest bardzo cieniutka,

tylko

tylko są pewne różnice, sam napisałeś że w tej cenie mamy dobrą , powtarzam dobrą blachodachówkę a jaką mamy dachówkę?

Jeśli chodzi o dachówki to różnica między przeciętną a dobrą jest głównie w sferze estetycznej, zaś różnica między najlepszą super-blachą a blachą marki blacha może mieć dosyć gwałtowne przełożenie na trwałość i konieczność szybkich i dużych inwestycji w niedługim czasie.

czy taka jaka nam sie podoba? czy taką którą akurat wysprzedaje skład budowlany, o takim a takim kolorze?

Czasem ta, którą wyprzedaje skład bądź jest na promocji, niczym nie ustępuje innej - może to być końcówka serii, albo nowy produkt, zawsze warto poszukać. Jeśli ktoś świadomie wybiera blachę to ok, ale niech ma świadomość wszystkich zalet i wad.

A co powiesz o cenie robocizny, czy też jest taka sama?

U moich dekarzy różnica wynosi bodaj 5 zł/m2

Co z tego że dachówka jest może i w podobnej cenie jak wykończenia kosztuja majątek?

Dlatego warto poprosić o wycenę konkretnego (swojego) dachu i samemu ocenić, czy różnica w ogóle jest a jeśli tak, czy jesteśmy gotowi ją ponieść.

i jeszcz jedno, są takie miejsca gdzie blacha lepiej się sprawdza od dachówki, np działki leśne

Osobiście wolę dach porośnięty glonem niż pordzewiały, ale to rzecz gustu :lol:

Tak więc "nie ma się co się lubi,,, to się lubi co się ma"

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Życie jest sztuką kompromisów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja żony rzecz święta !!! Ja nie mówię, że żona ma zawsze racje.... ale niemniej jej wymagania, potrzeby i wizualizacje są ważne.

A nie raz żona ma racje.... my też chcieliśmy blachę by móc np. zrbić sobie wannę z hydromasażem :lol: . ALe mąz znalazł tę blachodachówkę z posypką, która wygląda rewelacyjnie i jest trwała.

No i gwarancja jest na materiał 30 lat !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zonaty

dziecko jedno :wink:

zona zajmuje sie cieplem w domu oczywiscie nie tym energetycznym :roll:

Ja też pod tym względem nie narzekam, ale że zawodowo zajmuję się trochę terapią rodzin to wiem o jakie pierdoły potrafią ludzie niezłe batalie toczyć, dlatego jeśli z jakichś niezrozumiałych powodów komuś bardziej zależy na czymś, co jest tylko trochę gorsze z obiektywnego punktu widzenia, a nie jest sprawą życia lub śmierci :lol: to zawsze warto odpuścić, spokój w domu jest tego wart ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli fundamenty i więźbę masz pod dachówkę to nawet się nie zastanawiaj tylko kładź dachówkę. U nas z tym nie było proplemu od razu wiedzieliśmy że na naszym domku będzie dachówka i to ceramiczna a dlaczego?? :D Bo ja jestem kobietą racjonalną i buduję dom aby w nim mieszkać a nie go ciągle remontować , koszt jest porównywalny ale jaka wygoda chyba że Twoja żona lubi atrakcje typu: strzelanie blachy, gorąco w lecie na poddaszu, rdzewienia, remonty itp no to już nic nie poradzisz ale na serio tylko dachówka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiadanie o glosnosci to jakies wierutne bzdury (niestety dla mnie bo lubie dzwiek deszczu)

 

pzdr

 

Nie zgodzę się z Tobą. Przy blachodachówce komfort jest zupełnie inny niż przy zastosowaniu takich materiałow, jak dachówka ceramiczna, cementowa, czy chociażby gont bitumiczny (nie dyskutuję o właściwościach tychże).

Jeżeli rzeczywiście nie przeszkadza Ci szum, to Ok, dla Ciebie nie będzie różnicy. Dla mnie jest istotna.

Ale to kwestia progu wrażliwości na rózne odgłosy. Szum przy blachodachówce był dla mnie do wytrzymania przez pierwszy rok, ale teraz kiedy cały czas leje... :evil: .

:)

 

 

To powiedzcie teraz Panowie jak położyć blachodachówkę by maksymalnie zminimalizować odgłosy padającego deszczu, czy jest na to sposób. Może co jakiś odcinek warto pod blachę wsunąć szczelnie zapakowany kawałek, np. pół płata wełny mineralnej tak aby tłumiła dźwięk na danym odcinku, oczywiście w pewnych rozsądnych odstępach zapewnijhących dobrą wentylację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...