Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak jest dużo zależy od stopnia skomplikowania dachu, są dachy gdzie blachodachówka wychodzi dużo drożej niż dach. cem. a nawet ceramiczna, są też takie blachodachówki których cena mkw. oscyluje w granicach ceny dach. ceramicznej glazurowanej klasowej firmy, znajdą się też gonty bitumiczne których mkw, kosztuje dwa razy więcej niż porządna dachówka glazurowana renomowanej firmy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Właśnie zastanawiałem się nad gontami bitumicznymi - m2 kosztuje 23 - 27 zł. Czy to drożej od blachodachówki? Wykończenia i dodatki też nie są drogie, a montaż banalnie prosty. Dochodzi tylko deskowanie, a przy pochyleniu dachu 45st. nie potrzeba papy podkładowej. Jeżeli się mylę to proszę o opinię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

witam

budujemy właśnie następujący dom

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41c958c633a7a

jest trochę zmieniony i pomniejszony ale bryła dachu jest identyczna a jego powierzchnia zmniejszyła sie do 170 m2. Stoimy teraz przed wyborem dachówka czy blachodachówka , czy różnica w cenie będzie duża? Z tego co wyczytałem na takich dachach dachówka wychodzi czasami nawet taniej czy to prawda? Najbliżej nam do założenia Brassa z powłoką Lumino , może macie jakieś inne sugestie dotyczące modelu dachówki i czy ten nad którym myślimy jest dobry? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

budujemy właśnie następujący dom

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41c958c633a7a

jest trochę zmieniony i pomniejszony ale bryła dachu jest identyczna a jego powierzchnia zmniejszyła sie do 170 m2. Stoimy teraz przed wyborem dachówka czy blachodachówka , czy różnica w cenie będzie duża? Z tego co wyczytałem na takich dachach dachówka wychodzi czasami nawet taniej czy to prawda? Najbliżej nam do założenia Brassa z powłoką Lumino , może macie jakieś inne sugestie dotyczące modelu dachówki i czy ten nad którym myślimy jest dobry? pozdrawiam

 

 

Dla takiego dachu to jeśli blacha to tylko blachodachówka z posypką ceramiczną, ale dachówka może wtydy wyjść taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Agnieszki. Bylismy zdecydowani na blachę -bo panuje przekonanie, że tańsza. W hurtowni okazało się, że blacha, którą mieliśmy upatrzoną jest o 4zł za metr droższa od dachówki Braasa (celtycka kolor ceglasty). Bez wahania wzięliśmy więc dachówkę. Myślę że w ostatecznym rozrachunku wyszłoby mniej więcej tak samo -nawet nie pytaliśmy o wycenę z blachy jak zobaczyliśmy tego Braasa. Mnie przekonuje także trwałośc dachówki. Mimo, że to cementowa a nie ceramiczna -ma 30lat gwarancji. na blachę dostaniesz max15lat. Zresztą na sąsiednich domach jest blacha -nawet jakaś "WYPASIONA" szwedzka -i po 12latach od położenia ma kolor srebrno-różowa-biało-łaciaty -a była kładziona czerwona :wink: A co do Braasa -to sąsiedzi są nim zachwtyceni -i ja też :)

http://foto0.m.onet.pl/_m/36c95abb73d39fd71616e910abefee8c,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się -pewnie że tak :) . Wystarczy pogrubic krokwie, łaty i kontrłaty też -i dac je gęściej. U nas niby w projekcie już była dachówka betonowa, ale dla pewności jeszcze pogrubilismy krokwie (z 16cm na 18cm) i łaty (też o ok 2cm). Bierz betonową -nie będziesz sobie potem pluł w brodę :wink: Szczerze mówiąc to ja zanim zaczęłam budowę nawet nie wiedziałam, że jest dachówka betonowa :oops: Myślałam że jedyny mój wybór to blacha (za ok25zl) lub dwa razy droższa dachówka ceramiczna :( -wizyta w hurtowni wiele mi rozjaśniła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kachna28 tego co teraz widzę różnica między dachówką ceramiczną a blachodachówką nie jest wielka więc raczej bierzemy ceramiczną brassa , jutro jadę do hurtowni zapytać o wycenę całego dachu ... pozdrawiam :)

Chyba chciałeś napisac CEMENTOWĄ BRAASA? :) Ceramiczna jest niestety droższa -a już akcesoria dachowe do ceramicznej to hoho! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...