Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ściągnąłem cennik ze strony brassa - dachówka celtycka w powłoką lumino kosztuje 30,40 zł ale czy to jest ceramiczna czy cementowa nie wiem , może się orientujesz? :)

To jest właśnie MOJA :) cementowa, celtycka, kolor ceglasty. Ja płaciłam w lutym 21zł/metr, obecnie faktycznie ok 31zł.

http://foto2.m.onet.pl/_m/39f76439fe62cb733066da2569ab92de,5,19,0.jpg

Dachówka jako pojedyncza sztuka nie prezentuje się może super-extra, ale gotowy dach wygląda lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dostałem wycenę bez okien dachowych:

BRAAS Cisar -14000

RuppCeramika- 18000

i teraz mam dylemat czy wybrać ruppa bo różnica nie jest wielka ale Pan w jednym ze sklepów powiedział , że jeśli chodzi o zachodzenie mchem(dom jest nad morzem w koło pełno lasów) to nie będzie różnicy jedynie taka , że mam świadomość iż mam na dachu ceramikę :) proszę o radę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sierpniu wyszło ok 34zl/metr. Z tym, że dach jest prosty -dwuspadowy. 3 okna dachowe i 2 kominy. Też była jedna ekipa od więźby i krycia. W sumie zapłaciłam tylko 5,5tys :) (ale umawialismy się już w lutym). A co do okien to radzę kupic na allegro -jest taka firma Extradach ze Szczecina -naprawdę taniej niż w sklepie (i szybko), mają wszystkie modele i kołnierze:

http://www.allegro.pl/item265877596_podwyzka_najtaniej_fakro_fts_78_x_118_kolnie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

 

Mamy taki projekt domu: http://www.dobredomy.pl/?id_project=21 z tym, że garaz powiększyliśmy na 2 samochody. wyszło ładne pomieszczenie nad nim. Ale do rzeczy :

 

Wczoraj byliśmy w Klinkierbudzie i daliśmy projekt dachu do wyceny. Nasz cel : dachówka w koloerze bazowym , półmat, chyba to średka falista, orynnowanie Marley. Powierzchnia dachu to ok. 300 m2. Dach nie jest prosty , są kukułki no i czterospadowy.

Zapytaliśmy o wstępną wycenę i Pan bardzo wstępnie powiedział ,że materiały wyjdą koło 30.000. Może zmieścimy się w tym z rynnami.

 

Troche nas to przybiło bo to sam materiał. :cry:

 

I teraz rodzi się pytanie a w zasadzie dwa :

 

1. Pomyśleliśmy o dachówce cementowej Braas , ale tak jak czytam to opinie są podzielone. Główny problem o po latach robi się zielona - mech.

Nie mam wiedzy w tym temacie ale chcicałbym wiedzieć ile za taką dachówke mógłbym zapłacić ?

 

2. No i blachodachówka : Pruszyński albo Plannja. Wiem,że to szkoda do takiego domku ale cóż, jak będzie trzeba to nie będzie innego wyjścia.

Ale tak jak czyam posty to , przewija się non stop kwestia ,że blacha wychodzi tyle co dachówka cementowa. Wiem,że jest dużo odpadu ale jak takpoliczyłem ,że 1m2 kosztuje ok. 25-30 pln to na 300m2 wychodzi koło max. 9000. Do tego obróbki , rynny to licze max. do 20.000.

 

 

No i pytanie : jak się ma kosztowo blachodachówka i ułożenie na takim projekcie (troszkę powiększony) do dachówki cementowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam obecnie taki dylemat. Mam równie pokopany dach: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=432&IdKolekcji=

Buduję również garaż wolnostojący, ale tutaj już dach prosty dwuspadowy. Razem 400m2 dachu.

 

Dawałem do wyceny i komplet materiałów na pokrycie obu budynków bez orynnowania kształtował się następująco:

- dachówka ceramiczna roben średzka falista - tu nie mam dokładnej wyceny ale na pewno co najmniej 27 tys.

- dachówka cementowa Brass/Euronit - 20 tys.

- blachodachówka ruukki połysk - 19 tys.

- blachodachówka ruukki pural mat - 24 tys.

- blachodachówka z Blachotrapezu mat - 15 tys.

 

Najbliżej mi do tej ostatniej pozycji (blacha Tyssen Krupp). Różnice w cenie dosyć duże a ponadto w moim przypadku położenie dachówki jest co najmniej 3 tys. droższe.

 

Skłaniam się ku tej ostatniej wersji bo dochodzę do wniosku, że jak bulić za dachówkę to już brać naprawdę dobrą - a taka jeszcze sporo przewyższa ceny wymienione powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...