Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

Też mam obecnie taki dylemat. Mam równie pokopany dach: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=432&IdKolekcji=

Buduję również garaż wolnostojący, ale tutaj już dach prosty dwuspadowy. Razem 400m2 dachu.

 

Dawałem do wyceny i komplet materiałów na pokrycie obu budynków bez orynnowania kształtował się następująco:

- dachówka ceramiczna roben średzka falista - tu nie mam dokładnej wyceny ale na pewno co najmniej 27 tys.

- dachówka cementowa Brass/Euronit - 20 tys.

- blachodachówka ruukki połysk - 19 tys.

- blachodachówka ruukki pural mat - 24 tys.

- blachodachówka z Blachotrapezu mat - 15 tys.

 

Najbliżej mi do tej ostatniej pozycji (blacha Tyssen Krupp). Różnice w cenie dosyć duże a ponadto w moim przypadku położenie dachówki jest co najmniej 3 tys. droższe.

 

Skłaniam się ku tej ostatniej wersji bo dochodzę do wniosku, że jak bulić za dachówkę to już brać naprawdę dobrą - a taka jeszcze sporo przewyższa ceny wymienione powyżej.

 

 

Ja mam garaż w obrysie budynku.

Czyli skłaniasz się ku blachodachówce z Blachotrapezu ?

 

A dowiadywałeś się u Pruszyńskiego i Plannji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam garaż w obrysie budynku.

Czyli skłaniasz się ku blachodachówce z Blachotrapezu ?

 

A dowiadywałeś się u Pruszyńskiego i Plannji ?

 

Skłaniam się własnie ku Blachotrapezowi albo innej podobnej jakości i podobnej cenie. Pruszyński to taki rząd wielkości jak Blachotrapez. A Plannje odpuściłem, bo interesowała mnie Plannja Royal a w tych składach gdzie pytałem wychodziła podobnie albo drożej od Ruukki Pural Mat.

 

Mam burzę w mózgu od paru tygodni i ostatecznie nie zdecydowałem. Ale dochodzę do wniosku że na więcej mnie nie stać. Może teraz jeszcze się wydaje, że stać, ale jak ktoś na forum powiedział - to się okaże dopiero po wybudowaniu domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy dachu prawie 300m2, wycena na Bud-Mat, Plannja (regola i rapid), dachówka Braasa - z oknami , rynnami bardzo zbliżone (ok. 25000 +-1000 pln). Schody zaczynają się przy koszcie robocizny - blacha (Plannja rapid, Bud-Mat) ok. 8000 pln, Braas - ok. 16000 pln, Plannja regola - ok. 12000pln. Także zostanie chyba rapid.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy dachu prawie 300m2, wycena na Bud-Mat, Plannja (regola i rapid), dachówka Braasa - z oknami , rynnami bardzo zbliżone (ok. 25000 +-1000 pln). Schody zaczynają się przy koszcie robocizny - blacha (Plannja rapid, Bud-Mat) ok. 8000 pln, Braas - ok. 16000 pln, Plannja regola - ok. 12000pln. Także zostanie chyba rapid.

 

 

Mówisz o tym : http://www.budmat.pl/

 

Ja tu nie widziałem dachówki chyba ,że maja coś w ofercie.

 

Swoja drogą masz bardzo skomplikowany dach ? Ja mam 3 kukułki , kopertowy i też cięzko myśle.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to ten budmat - tu miałem na myśli wycenę blacha sara, wenus.

dach - najprostszy to on chyba nie jest, ale super skomplikowany chyba też nie:

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=106&unset=2

 

 

Wygląda na troszke prostrzy niż mój ale może się mylę. Wcześniej dałem linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jeśli komuś to pomorze to właśnie zakończyliśmy dwa tygodnie temu dach. Położyliśmy Braasa w powłoce cisar podwójne S. Dach czterospadowy o powierzchni 205 m2 , koszt dachówki obróbek i orynnowania wyniósł 21 tys zł. pozdrawiam

 

Jak rozumiem kwota którą podajesz jest z robocizną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Do draven

Ja również mam wycenę na dachówkę Braas Cisar tylko się zastanawiam czy wiąść podwójne S czy Romańską ( co u Ciebie przeważyło szale ). Po położeniu jej na dachu jak oceniasz jej wygląd ? . Nie mogę również zdecydować się na kolor choć są tylko 2. Który Ty wybrałeś .

Z góry dziekuję za odpowiedź.

pozdrawiam

 

w.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...