Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

Wszyscy przeciwnicy piszą o niskiej jakości blach użwyanych do tłoczenia blachodachówki. A o jakości dachówki cementowej nie pisze nikt. Mam na działce taką jedną dachówkę brass podwójne SS - lacurowana, poleżeła sobie u mnie niespełna 2 lata lezała na ławce, a nie na dachu. Mech rośnie aż miło, lazura spękana w milionie miejsc. Aż strach mysleć że kiedyś planowałem to na dach.

 

Przeciwnikiem dachówki nie jestem. Tylko że to raczej dachówka cementowa jest tanią imitacją dachówjki ceramicznej. Mam balachodachówkę Plannja Royal i powiem że nie jest ona wcale tańsza od dachówki ceramicznej Brass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Mamy taki projekt domu: http://www.dobredomy.pl/?id_project=21

 

Wczoraj byliśmy w Klinkierbudzie i daliśmy projekt dachu do wyceny.. Powierzchnia dachu to ok. 300 m2......,że materiały wyjdą koło 30.000. Może zmieścimy się w tym z rynnami.

 

No i pytanie : jak się ma kosztowo blachodachówka i ułożenie na takim projekcie (troszkę powiększony) do dachówki cementowej ?

 

Blachy bym nie zakładał bo szkoda domku w sensie stylistyki.

 

Taki dach 300m2 to wyjdzie spokojnie 30tyś za materiały, samej blachy płaskiej (obróbki) Ci pójdzie ze 35 arkuszy, zasmucę Cię iż klinkierbud często zaniża koszty (np. często wpisują iż pójdzie blachy płaskiej 15 arkuszy, itd..), a potem musisz ze 2 razy dokupywać towaru, to rynna to rynajza, to wekaflex, itd...

 

Jeśli już blacha bo kasy brakuje, to da się zaoszczędzić na więźbie parę groszy (jakieś 3tyś zł). Dodatkowo blacha wyjdzie taniej na takim domku z 5tyś zł. od dachówki. Robocizna na blachę od dachówki też tańsza z 10zł m2. Więc na całości zaoszczędzisz w przypadku blachy z 10-12tyś zł. Dachówkę układa się za jakieś 45zł/m2 z tańszych dachówek ceramicznych i w miarę dostępnych to masz Wienerbergera L15 lub Creatona Miendl MZ3. Pruszyński po wpadkach podniósł się z jakością...... solidna firma

 

 

Dzięki za informację. Z tego co wiem to klinkierbud chyba nie sprzedaj blachy ?

To prawda ,ze szkoda stylistyki na blachodachówkę i chyba jednak zdecyduje sie na dachówkę ale cementową. Jest sporo tańsza od ceramicznej a wcale niegorsza. Będę wysyłał dalej oferty i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Z tego co wiem to klinkierbud chyba nie sprzedaj blachy ?

To prawda ,ze szkoda stylistyki na blachodachówkę i chyba jednak zdecyduje sie na dachówkę ale cementową. Jest sporo tańsza od ceramicznej a wcale niegorsza. Będę wysyłał dalej oferty i zobaczymy.

 

sprzedaje, bo z czego zrobisz obróbki pod dachówkę, może nie sprzedaje blachodachówki, ale blachę raczej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze powiedzcie ,jesli ktoś już rozważał ten temat ,o ile droższe jest położenie dachu dachówka od blachodachówki ??

Bardzo liczymy się z kosztami.

Co prawda ,rozpoczynamy dopiero w maju ,ale cały czas zastanawiamy się nad tym pokryciem.

Wszyscy juz omawiają dachówki ,a o blachodachówkach malo co sie pisze.

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

projekt APS 130

Z góry dziękuje[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze powiedzcie ,jesli ktoś już rozważał ten temat ,o ile droższe jest położenie dachu dachówka od blachodachówki ??

Bardzo liczymy się z kosztami.

Co prawda ,rozpoczynamy dopiero w maju ,ale cały czas zastanawiamy się nad tym pokryciem.

Wszyscy juz omawiają dachówki ,a o blachodachówkach malo co sie pisze.

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

projekt APS 130

Z góry dziękuje[/img]

 

O blachodachówce też sporo się pisze.

Jeżeli liczycie się z pieniędzmi to raczej wybierzcie prosty projekt dachu dwuspadowego. Przy tym projekcie podejrzewam, że koszt dachu niewiele będzie się różnił przy taniej dachówce i normalnej blachodachówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie blachodachówki napewno ze trzy razy tańsze od dachówki i to zalezy jakiej.np karpiówka najdrosza.Blachodachówka nie porasta mchem, jest lżejsza a więć wieśba pod nią tańsza.Dachówka dobrej klasy na 100 lat, blacha na 20-30 lat.Przy wymianie dachówka na wysypisko, blachodachówka do punktu zbioru złomu.Pare ladnych groszy dadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dachówka na pewno wyjdzie trochę drożej ale za 2-3 lata nawet nie będziesz o tym pamiętał a będziesz miał ładny dach na całe życie , pozdrawiam :)

 

Zapomni jeśli go zbuduje i stać go będzie na raty. Jeśli każdy element domu będzie droższy od planowanego o 20% to zamiast 300 000zł na dom można wydać 390 000zł, a to jest zauważalna różnica.

Podsumowując - niech każdy oceni swoje możliwości i buduje tak jak się mu podoba.

Mi się podoba bardziej dachówka, dach mam z blachodachówki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dachówka na pewno wyjdzie trochę drożej ale za 2-3 lata nawet nie będziesz o tym pamiętał a będziesz miał ładny dach na całe życie , pozdrawiam :)

 

Zapomni jeśli go zbuduje i stać go będzie na raty. Jeśli każdy element domu będzie droższy od planowanego o 20% to zamiast 300 000zł na dom można wydać 390 000zł, a to jest zauważalna różnica.

Podsumowując - niech każdy oceni swoje możliwości i buduje tak jak się mu podoba.

Mi się podoba bardziej dachówka, dach mam z blachodachówki. :)

 

według mnie dach to ne jest "każdy" element domu a najważniejszy na którym nie ma co oszczędzać , zaoszczędzić można na wykończeniu. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dachówka na pewno wyjdzie trochę drożej ale za 2-3 lata nawet nie będziesz o tym pamiętał a będziesz miał ładny dach na całe życie , pozdrawiam :)

 

Zapomni jeśli go zbuduje i stać go będzie na raty. Jeśli każdy element domu będzie droższy od planowanego o 20% to zamiast 300 000zł na dom można wydać 390 000zł, a to jest zauważalna różnica.

Podsumowując - niech każdy oceni swoje możliwości i buduje tak jak się mu podoba.

Mi się podoba bardziej dachówka, dach mam z blachodachówki. :)

 

według mnie dach to ne jest "każdy" element domu a najważniejszy na którym nie ma co oszczędzać , zaoszczędzić można na wykończeniu. pozdrawiam :)

 

Jest najważniejszym tak samo jak fundament, ściany, konstrukcja dachu, okna, koler płytek ceramicznych, rodzaj podłogi itp. Wszytsko zależy dla kogo. I żeby nie było wątpliwości zakładam, że i blacha i dachówka i wszystko inne jest wykonane prawidłowo.

Skąd bierzecie takie informacje, że na czymś nie warto oszczędzać, a później i tak większość wydaje je na zbędne rzeczy (dla nich oczywiście niezbędne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

draven napisał

według mnie dach to ne jest "każdy" element domu a najważniejszy na którym nie ma co oszczędzać , zaoszczędzić można na wykończeniu.
:o

e tam

najważniejszy jest fundament

potem stropy

a dach tak jak wszystkie inne powinien być porządnie zrobiony żeby nie trzeba było naprawiać

 

Ja na dachu oszczędziłem :lol:

co prawda dałem mocniejszą więźbę (pod dachówkę beton. lub ceram.)

deskowanie (deski ze stropów), do tego grubsze ocieplenie ale blachodachówkę .

taniej, szybciej (w moim przypadku), też ładnie a za 20 lub 30 lat (jak spłacę kredyty i się zagospodaruję) to się pomyśli o ceramicznej albo innym cudzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze powiedzcie ,jesli ktoś już rozważał ten temat ,o ile droższe jest położenie dachu dachówka od blachodachówki ??

Bardzo liczymy się z kosztami.

Co prawda ,rozpoczynamy dopiero w maju ,ale cały czas zastanawiamy się nad tym pokryciem.

Wszyscy juz omawiają dachówki ,a o blachodachówkach malo co sie pisze.

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

projekt APS 130

Z góry dziękuje[/img]

 

 

Witam,

 

My także zastanawiamy się nad opcją. Mamy projekt indywidualny na bazie libry więc dosyć skomplikowany. Z tego co otrzymałem wyceny to najdrożej wychodzi dachówka ceramiczna Robena. Cementowa wychodzi z robocizną ok. 40 .000 , blachodachówka 36.000. Dach ok.310 m2. Z blachy jest duzo odpadu więc kompensuje to droższą robociznę. My dalej myślimy i czekamy jeszcze na wyceny... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...