Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fantastyczne ceny

U mnie 300m2 dachu – dachówka ceglasty Syriusz 13- dach koperta + 2 spadowy – domek C126 Vis a Vis – i tak dachówka + gąsiory 15000 zł – rynny +pierdoły do dachówek (grzebienie, kliny, szczotki, uchwyty, drut miedziany, szpilki, blacha) ponad 13000!!!! papa na deskowanie pełne niecałe 2000 drewno 18000 – trochę musiałem wzmocnić konstrukcje – wydawała mi się za wiotka - robocizna nie wspomnę

Odpadów praktycznie 0 – kilka dachówek - przy blasze było by pół na pół

Efekt – wygląd niesamowity (porównuje z domem sąsiada – ten sam kryty blachodachówką)

Ale ta dziura w budżecie

:cry: :cry: :evil:

 

jeszcze raz bo coś nie można tego zliczyć w całość : ile kosztował Cie materiał na cały dach ? 15000 + 13 000 = 28 000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak z autami.Znajomy odebrał 2 miesiace temu nowe BMW 320 z salonu.Tydzień temy zatarł sie silnik :evil: :evil: .Ach te jakości.

 

:D :D :D Ale się uśmiałem. I pewnie jak zatarł silnik to wtedy otworzył instrukcję ? ;)

 

A co ma instrukcja do zatarcia??Nie kumam.Okazało sie że wada fabryczna.A miałbyc taki elegancki :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak z autami.Znajomy odebrał 2 miesiace temu nowe BMW 320 z salonu.Tydzień temy zatarł sie silnik :evil: :evil: .Ach te jakości.

 

:D :D :D Ale się uśmiałem. I pewnie jak zatarł silnik to wtedy otworzył instrukcję ? ;)

 

A co ma instrukcja do zatarcia??Nie kumam.Okazało sie że wada fabryczna.A miałbyc taki elegancki :lol: :lol:

 

instrukcja ma to do siebie, że czyta się ją przed pierwszym użyciem, ale jak wada fabryczna to, jak mawia moja szwagierka, RESPECT :) tak czy owak śmieję się nadal (ale już z Bardzo Małego Wozu) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz bo coś nie można tego zliczyć w całość : ile kosztował Cie materiał na cały dach ? 15000 + 13 000 = 28 000 ?

 

 

Mniej więcej tyle :cry: :cry: :cry:

Sama dachówka podstawowa to pikuś - znikomy koszt dodatków do niej, o czym niestety dowiedziałem się dość próżno

Grzebienie, kliny, uchwyty, szpilki, druciki miedziane, kilogramy wkrętów, pierdoły, które pierwszy raz w życiu widziałem – o nazwach nie wspomnę i te prawie 70mb okapu (uchwytów do rynien to ja już nie zliczę) dało taką właśnie wartość – o tym właśnie nikt na forum nie pisze

Podkreślę to jeszcze raz Koszt dachówki podstawowej to znikomy koszt pokrycia dachu dachówką!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dach około 220metrow dwuspadowy blacha i dachowka koszt baardzo zblizony, roznica jedynie w koszcie polozenia, oczywiscie na niekorzysc dachowki. 3tys.

Niestety to tylko dachowka betonowa ale wole ja niz blache, szczegolnie przy obecnych wiaterkach.

Poniewaz moge poczekac to planuje zamawiac material zima bo wtedy ceny z pewnoscia beda nizsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz bo coś nie można tego zliczyć w całość : ile kosztował Cie materiał na cały dach ? 15000 + 13 000 = 28 000 ?

 

 

Mniej więcej tyle :cry: :cry: :cry:

Sama dachówka podstawowa to pikuś - znikomy koszt dodatków do niej, o czym niestety dowiedziałem się dość próżno

Grzebienie, kliny, uchwyty, szpilki, druciki miedziane, kilogramy wkrętów, pierdoły, które pierwszy raz w życiu widziałem – o nazwach nie wspomnę i te prawie 70mb okapu (uchwytów do rynien to ja już nie zliczę) dało taką właśnie wartość – o tym właśnie nikt na forum nie pisze

Podkreślę to jeszcze raz Koszt dachówki podstawowej to znikomy koszt pokrycia dachu dachówką!!!!!!!!!!!!!!

 

myślisz ,że jak blachą kryjesz to nie masz dodatków ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej napisałem przy blasze zjadły by mnie odpady - dodatki przy blasze też występują co prawda w mniejszej ilości ale cenowo … nie będę przeklinał - suma sumarum nikogo do niczego nie namawiam ani nie odradzam tylko ostrzegam

ups przepraszam mieszkam obecnie pod blachą na szczęście jeszcze tylko parę miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ.....porownujesz złoto do tombaku...,

Ja poznałem kiedys system kontroli w Koncernie SSAB i powiem, ze czegos podobnego nie widiząłem nigdzie na swiecie, to naprawde robi wrazenie

 

Tak na marginesie Budmat też produkuje blachodachówkę ze szwedzkiej blachy SSAB,wiec moze Planja ma jakąś alternatywę w postaci Budmatu ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mniej więcej tyle :cry: :cry: :cry:

Sama dachówka podstawowa to pikuś - znikomy koszt dodatków do niej, o czym niestety dowiedziałem się dość próżno

 

Podkreślę to jeszcze raz Koszt dachówki podstawowej to znikomy koszt pokrycia dachu dachówką!!!!!!!!!!!!!!

 

To też zależy od dachu. Ja dostałam wycenę kompletną. na prawdę. Nic nie musiałam potem dokupować... dach dwuspadowy, prosty, bez lukarn itd, Ale przy moim dachu tych wszystkich tekstylii nie było dużo. Co innego dach połamany, wielospadowy. Ale w końcu każdy wybierając projekt powinien przewidzieć, że taki kształt dachu jest drogi właśnie przez dodatki. Trąbią o tym i na forum i w muratorze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem tak patrzę jak jeżdżę śmierdochodem (a w mojej okolicy to na każdym kroku plac budowy) i widzę, ze ludzie walą metrarze, skomplikowane połamańce zarówno ścian jak i dachów a potem jak już wbiją szpadel w ziemię to "obcinają koszta". Drugi motyw jaki obserwuję to "marmurowe parapety" parkiety drewniane, komandory w korytarzu a w szafce elektrycznej jedna przeciwporażeniówka a w kotłowni wisi to, na co starczyło.

Każdy dobiera wg swoich potrzeb, wg tego co mu się podoba iwg priorytetów jakie sobie ustalił

Dla jednego ważny jest dobry kocioł, dla drugiego marmur w łazience. NIc mi do tego jeśli nie wydaje na to moich pieniędzy :)

Chciałem dachówkę i mam dachówkę - nawet nie porównywałem kosztów położenia z blachą. A dachówkę wybrałem taką, na jaką było mnie stać, czyli najlepszą na jaką było mnie stać z tych, które mi się podobały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się

Od początku miała być porterówka – (koszt dach, co prawda większy, ale za to wygoda) kryta dachówką – i tak też się stało – a jedyną oszczędnością, jaką do tej pory na budowie udało mi się uzyskać to nie zatrudnianie fachowców – wszystko poza więźbą zrobiłem sam (lub z pomocą rodziny) przynajmniej jest równo czysto i poprawnie

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam mieć blachodachówkę wstępny koszt do dachu 180 m2 z dwoma lukarnami to wycena z Wołomina na jakieś 16tys wszystko,-przeanalizowaliśmy i poszukalismy i padło na Euronit i dołożylismy deskowanie .

Koszt dachu w dachówce z rynnami to jakieś 12 tys materiał i 12 tys robocizna w więźbą i kominami . Uważam że to była najlepsza zmiana decyzji !

Jak się naprawdę poszuka to można kupić dachóweczkę w cenie blachy z gwarancją na 15-20 lat !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam mieć blachodachówkę wstępny koszt do dachu 180 m2 z dwoma lukarnami to wycena z Wołomina na jakieś 16tys wszystko,-przeanalizowaliśmy i poszukalismy i padło na Euronit i dołożylismy deskowanie .

Koszt dachu w dachówce z rynnami to jakieś 12 tys materiał i 12 tys robocizna w więźbą i kominami . Uważam że to była najlepsza zmiana decyzji !

Jak się naprawdę poszuka to można kupić dachóweczkę w cenie blachy z gwarancją na 15-20 lat !.

 

albo źle piszesz albo wcale ni wyszło "w cenie blachy", blacha 16tys za wszystko, dachówka - 12+12+deskowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...