Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Mam pytanko co do dachu jak wielka jest roznica cenowa miedzy dachowka a blachodachowka.Buduje ten dom systemem gospodarczym ,zadnych kredytow i sadze ze ta budowwa potrwa troszeczke .Ale wracajac do tematu ile moze kosztowac material na taki dach z B.dachowki i Dachowki z tego co sie orjetowalem to okolo 50 % wiecej dachowka czy to prawda.Jak myslicie w woj Lubelskim jaki moze byc koszt robocizny za datki dach z tych 2 systemow???

 

Projekt

http://img16.yfrog.com/img16/9498/27584539.jpg

http://img3.imageshack.us/img3/8295/42414021.jpg

 

Tu pelny projekt

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/muza_2/177/elewacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bardzo skomplikowany dach, z blachodachówki będzie więcej odpadów niż połaci dachowych, chyba że zastosujesz takie blachodachówki poziome (Planja ma coś takiego). Z kolei z dachówki wydasz fortunę na gąsiory, one średnio są 10x droższe niż dachówka typowa. Najtaniej to chyba gont by wyszedł, w tak skomplikowanym dachu, bo tam nie dokładasz praktycznie nic na kalenice i narożniki. I przypadkiem nie wydawaj kasy na te ławy kominiarskie, co są na projekcie, kominiarz sobie poradzi i bez nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po wycenie pokrycia dachowego ... dachówka cementowa, dachówka ceramiczna, blacha... (dach 200m2 jedna lukarna)

róźnicy pomiędzy blachą a cementową praktycznie nie ma... no może z tysiak

ceramika jest droższa od w/w ok 30 %

 

mówimy o "typowych" poszyciach... bez angoby... bez "extra" kolorów

widziałem dachówkę za 70zł/m2...nie o niej tu mowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za podpowiedzi!!!

 

Jeszcze mam pytanko dodatkowe co d tych ław kominiarskich co doklaniej to znaczy i do czego sluży !!

 

Ale gont mnie odstrasza nawet o tym nie mysle ,nikt mnie do tego jeszcze nie przekonal ,moze dla tego ze nikt nie probowal ;) Sadze ze zdecyduje sie na blachodachowke i mam na oku firme http://www.blachotrapez.eu/ moze ktos cos slyszal na jej temat i moze cos powiedziec lub polecic cos dobrego i sprawdzonego

 

Dziekuje pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ceramika to ceramika. Na blache bym się nigdy nie zdecydował. Moi sąsiedzi mają blache i podczas deszczu to jest tragedia:dzowni i dzwoni a u mnie cichutko.

Blacha jest to pokrycie na kilkanaście lat co najwyżej, a potem matowieje, płowieje, schodzi kolor. Nie jest to tylko moja opinia ale wielu dobrych i doświadczonych dekarzy.

Niestety coś za coś....czyli długowieczność, komfort za wyższą cenę.Dachówka także ma swoje wady , ale dobrze położona przeleży wieki.

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adas zgodze sie z Toba ale ja nie dostane kredytu i niemam tyle pieniedzy poprostu chyba mnie niestac,a dlaczego nie stac ?? Z rozmow ze znajomymi to koszt blachodachowki to wydatek rzedu 60 % dachowki .Jezlei moj dach z blachodachowi bedzie kosztowal okolo 40tys to trzeba mi prawie kolejne 35 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy to po kiego budujesz taki dom ?!!! Taki dach pod blachodachówkę wielkoformatową to nieporozumienie. Jedynym sensownym ekonomicznie rozwiązaniem jest dachówka cementowa. Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adas zgodze sie z Toba ale ja nie dostane kredytu i niemam tyle pieniedzy poprostu chyba mnie niestac,a dlaczego nie stac ?? Z rozmow ze znajomymi to koszt blachodachowki to wydatek rzedu 60 % dachowki .Jezlei moj dach z blachodachowi bedzie kosztowal okolo 40tys to trzeba mi prawie kolejne 35 tys

 

Oczywiście rozumiem Twoje położenie i podpowiem tak jak szanowny Andrzej Wilhelmi czy nie warto zastanowić się nad dachówką cementową. Przelicz to jeszcze raz i zastanów się. U mnie np. po przeliczeniu , a dach mam porąbany wyszło ,że musze kupić 450 m2 blachy na dach ok. 310 m2 faktycznego krycia wiec od razu odpuściłem blachę pomijając inne kwestie zwiazane z estetyką, komfortem, trwałością.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez adam2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najlepiej sprawdziłoby się takie coś

http://www.plannja.com/templates/PageW____2859.aspx

nie masz za dużo odpadów, nie musisz nawet łat kupować. Materiał sporo droższy niż blachodachówki z promocji po 17,50 ale za to praktycznie zero odpadów no i firma znana od wielu lat, żadna chałupnicza produkcja.

Albo gont bitumiczny - ciemny udaje łupek, co akurat pasuje do takiego dachu. A w ogóle u mnie na wsi się mawiało "tak krawiec kraje jak mu staje" i jak masz budżet ograniczony, to się wybiera prosty dom z dachem dwa max cztery spadki, bez lukarn wieżyczek wykuszy i innych duperszwanców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gont mnie odstrasza nawet o tym nie mysle ,nikt mnie do tego jeszcze nie przekonal ,moze dla tego ze nikt nie probowal ;)

Mamy na domu gont bitumiczny od 15 lat, dom stoi w terenie górzystym, gdzie wiatry porwały już niejedną blachodachówke ;)

Dach jest ws pełni deskowany deskami z szalunków, na to ułożony gont.

Jedyne problemy jakie się pojawiły w tym czasie to przecieki przy kominach (kiepska obróbka kominów).

W tym czasie zero konserwacji.... blachodachówke będziesz malował co 5-7 lat, jeśli zrobisz to kiepsko to nawet i co 3-4 lata.

Blachodachówka jest głośna w czasie deszczu i trzeszczy przy nagrzewaniu od słońca/ochładzaniu pod wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gont mnie odstrasza nawet o tym nie mysle ,nikt mnie do tego jeszcze nie przekonal ,moze dla tego ze nikt nie probowal ;)

 

proszę o to próba:

powierzchnia dachu ok 230m koszt całości dachu to 30k

 

http://img256.imageshack.us/img256/5679/11871039.jpg

 

http://img375.imageshack.us/img375/8696/22587120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikeuje bardzo za pomoc kazdy cos od siebie mile !!! dzieki;)

 

Wyszedlem z zalozenia gume to sie naklada na ....... a nie na dach blacha trzeszczy jak gnaty starej babki ,dlatego zdecydowalem sie na dachowke !!Jeszcze niewiem jaka (cementowa czy ceramiczna ) jakiej firmy , ale stawiam na sprawdzone rozwiazanie !!!

 

Bez urazy panowie za te gonty i blache :hug:

 

 

Moze ma ktos cos do polecenia z dachowek w rosadnej cenie ??

Edytowane przez kany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam , Jeszcze niestety nie jestem w trakcie budowy- szukamy włąsnie firmy budowlanej i mamy nadzieje ze uda sie ruszyc z budowa w przyszlym roku. Wlasnie sie zastanawiamy co wybrac na dach balchodachwoke czy dachowke - prosilabym o opinie osobe mieszkające pod owymi pokryciami dachow:) co polecacie, dziekuje z gory za wszelkie opinie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy poleca to, co ma, bo innego nie zna ;)

Kochana, popatrz na dach, ile gąsiorów, ile ścinek blachy i na stan swojej kasy.

Mnie tam najbardziej podoba się łupek. Druga w kolejce jest karpiówka w koronkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superelmirka najpierw poczytaj o zaletach, wadach obu rozwiązań, następnie koniecznie pogadaj z budowlańcami, osobami co budowali, budują - jest wiele czynników decydujących o wyborze różnych technologii. I na koniec. Nie zawsze to co reklamują tak natrętnie (wszędzie!) jest najlepsze dla konsumenta :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...