Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

lzejsze pokrycie dachu to takze latwy i szybki montaz, mniejsze obciazenie konstrukcji dachu (nawet jesli jest ona mniejsza niz przy dachowce) oraz mniejsze obciazenie scian i law fundamentow co przy niektorych rodzajach gruntu to bardzo istotna sprawa. Poza tym kolorystyka blach jest na pewno bogatsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam blachodachowke, ocieplalem poddasze, ulozona byla juz welna mineralna 150 i ukladalem 2 warstwe 10 cm, dzialo sie to w pokoju, gdzie nie ma okien, nawet polaciowych, kiedys bedzie tam kino domowe, wychodzac z domku zobaczylem, ze pada deszcz ..... wiec nie przesadzajmy z efektami akustycznymi :smile: no chyba, ze u mnie to juz gluchota pachnie, ze starosci, .... mam chyba ze 33 lata :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rokiem miałem takie same dylematy. Po wnikliwym przeliczeniu wybrałem blachę. Ceglasty mat. Linbada. Jest OK.

Podoba się nie tylko mojej rodzinie. W koło postawiono dachy z dachówki. Uwaga ta tania może być różnej jakości. Faktem jest, że blacha trocę "szczęka" podczas nagrzewania lub stygnięcia. Mój fachowiec nie umiał wskazać sensownych preferencji dla konkretnego poszycia. Jeżeli w bryla dach jest dużo małych załamnych powierzczni ( wieżyczki, lukarny ) to ładniej wygląda dachówka ze względu na kształ gąsiorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na KOLOR ???

Nie jestem zwolennikiem blachodachówek, ale wymarzyłam sobie mój domek z Ciemnozielonym dachem.

A taka ciemnozielona dachówka kosztuje od standartowej nawet o 70% więcej za m2(karpiówka).

Czyli jeśli komuś marzy się "inny" kolor niż czerwienie to powinien dach pokryć blachą ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka.

 

Moim *skromnym* zdaniem blacha wygląda dosć brzydko. Fajnie tylko w katałogach producentów. A posypana blacha, kosztuje tyle samo jak dachówka. Do tego mam szczęście patrzyć na zwykłą blachę w biurze przez cały dzień. Paskudstwo jednym słowem.

 

Jednak, jak nie masz kasy, to nie masz wyboru. Może i Ja nie będę miał - wtedy blacha...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-05-07 19:14, Olinka wrote:

A co powiecie na KOLOR ???

Nie jestem zwolennikiem blachodachówek, ale wymarzyłam sobie mój domek z Ciemnozielonym dachem.

A taka ciemnozielona dachówka kosztuje od standartowej nawet o 70% więcej za m2(karpiówka).

Czyli jeśli komuś marzy się "inny" kolor niż czerwienie to powinien dach pokryć blachą ?

Pozdrawiam.

nie widze zwiazku chyba ze podoba ci sie odcien, ktory wystepuje tylko w blachodachowce. dla mnie dachowka oznacza tylko karpiowke wiec nie rezygnuj z niej. inna sprawa to kasa. ja jestem skazany na blache ale przy nastepnej budowie nie podaruje ... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radex: ja prawdopodobnie będę brała właśnie taka dachówkę od przedstawiciela więc go w przyszłym tygodniu zapytam. Jest też strona http://www.jungmeier.de i tam chyba tez są adresy polskich przedstawicieli. Jak będę coś wiedziała od mojego to dam znać :smile:. Ja buduję w Warszawie więc może to będzie ten sam :grin:.

Pozdrawiam

Magda

a i ta dachówka chyba nie jest aż tak droga bo oni dopiero wchodzą na rynek...

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: mkk33 dnia 2003-05-08 09:09 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość JARZABEK

Wprawdzie jeszcze jestem przed ale uważam, że blach-ki nie należy się bać, różnica w cenie do cementowej w sumie niewielka, do ceramicznej już znaczna. Masz kasę kładź ceramiczną, w innym przypadku blach-kę.

Jarząbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od kształtu dachu, jak w miarę skomplikowany to blacha przestaje się opłacać (dużo odpadów), przy prostym zaś cena pokrycia dachówką również spada bo odpada duża ilość dachówek "specjalnych". Czyli tak, czy tak w/g mnie lepiej brać dachówkę. Ja wybrałem cementową, taniej niż ceramiczna i technologia produkcji łatwiejsza więc trudniej coś zepsuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam nie wiem...

Mam podobnie jak Jezier, prosty dach dwupsadowy bez okien z kominem w kalenicy. Więc pare arkuszy blachy i dach przykryty. Myślę, żeby nawet położyć po prostu na łatach przybitych do więźby prefabrykowanej (bez folii i innych takich. Wtedy cena pokrycia jest prawie równa cenie blachy za m2.

Przy dachówce musi być więcej łat i pewnie trzeba dać jakąś folię, bo wiatr pewnie wdmucha deszcz pod dachówkę...

 

Jest jeszcze aspekt ekologiczny. Blachę po jakimś czasie można oddać na złom i przerobić na "żyletki" :) a dachówkę to tylko jako gruz ...

 

A przy poddaszu nieużytkowym nieocieplonym czy blacha czy dachówka to chyba będzie tak samo gorąco (pamiętam strych u babci nieocieplony z dachówką ceramiczną - w lecie sauna !) więc i tak będę musiał uważać co tam będę przechowywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja przy budowie staram się oszczędzać, nawet w projekcie miałam blachodachówkę. Ale nie zdecydowałam się, kupiłam już dachówkę cementową.

Byłam u znajomych, którszy wybudowali dom z nieużtkowym poddaszem i położyli blachę. Twierdzą że do stukotu deszczu idzie się przyzwyczaić, ale słychać mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie o kosztach w perspektywie kilku miesiecy.

Zauwazcie jednak, ze farba z blachy zlezie po 10 latach i doliczcie sobie koszty renowacji.

Przerabiam ten temat u rodzicow, koszty niemale.

 

U siebie polozyle dlatego dachowke ceramiczna, stoi w poblizy nieduzy domek, kryty dachowka poniemiecka, wyglada czaem coraz ladniej, naprawde :lol:

 

Jasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...