Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Dachówka czy blachodachówka?  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Dachówka czy blachodachówka?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Czytalem tu rozne opinie na temat dachowki i blachy wiec musze cos napisac :D . Jutro wchodzi mi ciesla i kladzie wiezbe, w projekcie mam dachowke ale okazalo sie ze nie tylko wiezba ma tu cos do powiedzenia ale takze kata dachu. No i dachowka szybko odpadla. (nie chce miec zadnych podpor na poddaszu). Jesli chodzi o koszty to wszystko zalezy co sie wybierze blacha ktora wybralem jest drozsza od dachowki (duzej czesci) (blacha firmy RAUTARUUKI MAXI ELITE) przetloczenia 63mm wiec wyglada jak dachowka (przynajmniej z daleka) oczywiscie wykonczenie dachowki jest drozsze. Nie moge sie zgodzic z opiniami ze pod blacha jest glosno badz goraco, jesli dach wydeskujemy i pokryjemy papa to na poddaszu jest cichutko (droga metoda no ale dach jest dachem nie na chwilke).Czytalem tez ze dachy przeciekjaja juz po krotkim czasie, ja juz zapowiedzialem ekipie ze nie dostanie kasy jak nie zrobie testu, bede stal pol dnia z wezem i lal na dach ile sie da jak tylko jedna krople zobacze w domu to poprawka (i przystali na moja propozycje). Owocnej dyskusji.

 

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A na co masz obliczoną (przekroje) więdźbę dachową. Blachodachówkę możesz dać zawsze, ale jeżeli więdźbę masz właśnie pod blachodachówkę w projekcie to dachówki nigdy bym nie położył. A zalety i wady to bardziej kwestia upodobań niż wyboru między lepszym i dobrym. Ja u siebie położyłem blachodachówkę Pruszyńskiego choć mogłem i dachówkę, zdecydowała cena i chciałem mieć zielony dach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawda, że dachówka dłużej wygląda ładnie. Poza tym, przy domach o prostym kształcie, bardzo łądnie dokłada stylu. A jak fajnie operują słońce i cień na pomarańczowej dachówce - mniami. Jak tylko popatrze na swój dach to się zachwycam. Może to niezdrowo, ale potrzeba jest w życiu troche pozytywnego myślenia i samo(może nie samo tylko swego)zachwytu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie pytanie czym pokryć dach jest pytaniem z cyklu co kto lubi. Przy rozwiązanym problemie więźby dachowej, która jest na tyle mocna, że wytrzyma obciążenie dachówki można rozważać co się chce, przy spełnieniu warunków finansowych.

Nie ma złotego środka przy takim wyborze. To co się podoba jednym u innych budzi oburzenie.

To tyle moralitetu. U siebie zakładam blachodachówkę, spowodowane to jest więźbą. Dzisiaj pewnie zdecydowałbym się na dachówkę ceramiczną, ale nie mam wyboru więc mogę ponarzekać co by było gdyby...

Pozdrawiam

Lezek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dachu sobie połozyłem dachóweczke ceramiczną Muller-a i jest cacy...fajny kolorek angoba kasztan nikt w okolicy nie ma i łądnie sie prezentuje ...jakoś nie miałem i nie mam przekonania do blachy ... nei wiem czym to wytłumaczyć ale poprostu nie jestem zwolennikiem tego rodzaju rozwiazań ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zastanawialiśmy się nad Brassem ale jak zobaczyliśmy na wystawce obok siebie Brassa i Creatona (ceramika) to zdecydowaliśmy się na ceramikę. Zadecydował przede wszystkim wygląd i jakość wykonania. Fakt, że zapłaciliśmy więcej ale nie żałujemy.

Natomiast nigdy nie zastanawialiśmy się nad blachodachówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile, mniej więcej procentowo droższa jest dachówka ceramiczna od cementowej? A o ile jest lepsza?. Stoję przed takim wyborem i im więcej myślę, tym bardziej nic nie wiem.... :(

 

Trochę niefortunnie sformuowane pytanie.

Na część pierwszą o ile jest droższa dachówka ceramiczna odpowiesz sobie (niestety mało precyzyjnie) spoglądając na cenniki producentów na ich stronach internetowych. Pamiętaj tylko, że dachówki różnych producentów mają różne powierzchnie krycia. Ponadto są różne typy kształtów dachówki. Różne jest szkliwienie-angobowanie itp. Różna jest też relacja cen między dachówką podstawową a dachówkami do obróbki (gąsiory, skrajne, wentylacyjne itp) u różnych producentów.

Chcesz znać konkretną odpowiedź? To zadaj ją któremuś z poważnych dealerów dachówek. Zostaw mu ksero dachu z projektu budynku i daj tydzień czasu by obliczył konkretne koszty 2, 3 czy też 4 wariantów pokrycia dachowego. Zapewniam, że zrobi to.

 

Część druga pytania - A o ile jest lepsza?. Konia z rzędem temu kto potrafi cyfrowo (procentowo) to przedstawić lol: :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziwie sie ze zarowno blachodachowki, plytki lupkowe, jak i dachowki (ceramiczne czy cementowe) mozna dostac np z 30-letnia gwarancja. stad wniosek ze "jakosc" tych materialow jest porownywalna.

 

jesli tylko bede budowal nowy dom pokryje go karpiowka, przy obecnym remoncie skazany jestem na blachodachowke. Osobiscie nie rozumiem tych, ktorzy kryja dach dachowka cementowa. Jakie ona walory w porownaniu z innymi pokryciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziwie sie ze zarowno blachodachowki, plytki lupkowe, jak i dachowki (ceramiczne czy cementowe) mozna dostac np z 30-letnia gwarancja. stad wniosek ze "jakosc" tych materialow jest porownywalna.

 

Tak jakość (trwałość) tych materiałów jest porównywalna. Podobnie jak jakość (trwałość ) spodni uszytych z bistoru i jeansu. Powiem nawet więcej - bistor jest trwalszy :p A różnica w wyglądzie jednak jest. :D

Niemniej wszystko jest kwestią indywidualnego gustu i zasobności kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa wycena dla dachówki BRAAS - grecka, Creaton - kera-pfanne antracytowa angoba dla dachu srednio skomplikowanego o pow. 229 m2:

 

- BRAAS - sama dachówka + pozostałe elementy betonowe - 12600 zł brutto, kompletne pokrycie z montażem: ok. 27.000 zł

- Creaton - sama dachówka + pozostałe elementy ceramiczne - 20.500 zł brutto, kompletne pokrycie z montazem : ok. 38.800 zł

ceny bez rabatów - mozna wynegocjować 10 % na wszystko, a nawet jeszcze więcej. Kompletne pokrycie w tym przypadku obejmuje "; dachówkę, wszystkie dodatki, obróbki blacharskie, łaty, kontrłaty, folię, orynnowanie, montaz, koszty transportu, matriały dodatkowe - gwoździe, wkręty itp.

 

Średnio w skali całego dachu (komplet materiałów wraż z montazem) ceramika wychodzi ok. 30 % drożej.

Dachówki ceramiczne takie jak Roben cz Wiekor są zdecydowanie tańsze od Creatona czy Rupp Ceramiki, lecz jakość tych drugich jest dużo lepsza.

Co do dachówki Wiekor - ostatnio mają duże problemy z dostawami. Dosatwa potrafi przyjść na budowę niekompletna, a na brakujące elementy czeka się miesiąc lub dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Pomozcie zostal mi tydzien na podjecie decyzji!!! I nie piszcie, ze to juz bylo...wiem.

Moj problem polega na tym, ze wiezbe mama zaprojektowana pod blachodachowke i nawet juz taka wybralam, ale..

Na ten dach o pow 210m2 wyjdzie ok. 300m2 blachy, duzo odpadow.

Moze za podobna cene moglabym polozyc dachowke, przy tym materiale przeciez mniejsze straty. Niestety zbyt malo czasu, zeby znowu wykonac przemarsz przez hurtownie i czekac na oferte.

Moze ktos z Was juz rozwiazal podobny problem?

Poradzcie!!! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...