Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dwa pytania od laika


Ange

Recommended Posts

Witam,

 

W sprawie budownictwa jestem laikiem, a zaczynam powoli myśleć o wybudowaniu domu. Jestem zwolennikiem raczej niestandardowych rozwiązań i stąd moje pytanie. Jakie trudności niesie ze sobą budowa domu o takim kształcie:

 

http://www.tommie-wilhelmsen.no/media/picture/00/00/000063.jpg

 

czy wykonanie tak 'wygiętych' ścian będzie bardzo drogie?

 

Drugie pytanie - czy jest możliwe wykonanie sztucznego wzniesienia na działce, jeśli tak, jaki jest rząd kosztów takiego przedsięwzięcia?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W sprawie budownictwa jestem laikiem, a zaczynam powoli myśleć o wybudowaniu domu. Jestem zwolennikiem raczej niestandardowych rozwiązań i stąd moje pytanie. Jakie trudności niesie ze sobą budowa domu o takim kształcie:

 

http://www.tommie-wilhelmsen.no/media/picture/00/00/000063.jpg

 

czy wykonanie tak 'wygiętych' ścian będzie bardzo drogie?

Będzie bardzo drogie. Pytanie ile to bardzo.

 

Witam,

Drugie pytanie - czy jest możliwe wykonanie sztucznego wzniesienia na działce, jeśli tak, jaki jest rząd kosztów takiego przedsięwzięcia?

 

Da się.

Rząd kosztów będzie miał charakterystykę proporcjonalną do wielkości wzniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowanie tego domu wcale nie będzie takie drogie. Największym kosztem prawdopodobnie będą okna. Przecież ten dom ma płaski dach, odpada więc bardzo duży koszt. A te zgięcie i inne pierdołki to przeciez wylany beton. Trzeba tylko dobrą ekpię mieć która dobrze go uzrboi.

Pół biedy ze zbrojeniem, szalowanie będzie kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowanie tego domu wcale nie będzie takie drogie. Największym kosztem prawdopodobnie będą okna. Przecież ten dom ma płaski dach, odpada więc bardzo duży koszt. A te zgięcie i inne pierdołki to przeciez wylany beton. Trzeba tylko dobrą ekpię mieć która dobrze go uzrboi.

 

Czyli 1/2 odmówi podjęcia się tematu, 1/4 to ci którzy się podejmą ale za bardzo nie więdzą czego się podejmują (ci są najgorsi) a pozostałe 1/4 czyli te dobre ekipy widząc taki projekt budynku zarządają sobie ładnych parę plnów z tytułu nietuzinkowości projektu, trudności wykonania itd itd tym bardziej patrząc na rynek firm budowlanych w czasach obecnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli 1/2 odmówi podjęcia się tematu, 1/4 to ci którzy się podejmą ale za bardzo nie więdzą czego się podejmują (ci są najgorsi) a pozostałe 1/4 czyli te dobre ekipy widząc taki projekt budynku zarządają sobie ładnych parę plnów z tytułu nietuzinkowości projektu, trudności wykonania itd itd tym bardziej patrząc na rynek firm budowlanych w czasach obecnych..

 

czyli 95% odmówi podjęcia tematu

4% ci którzy się podejmą ale za bardzo nie więdzą czego się podejmują

no i pozostaje 1%, który podzieli się na

99% zarządają ładne parę plnów

1% wyceni na ładne pare plnów, które będą większe od tych co zarządają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowanie tego domu wcale nie będzie takie drogie. Największym kosztem prawdopodobnie będą okna. Przecież ten dom ma płaski dach, odpada więc bardzo duży koszt. A te zgięcie i inne pierdołki to przeciez wylany beton. Trzeba tylko dobrą ekpię mieć która dobrze go uzrboi.

Pół biedy ze zbrojeniem, szalowanie będzie kosztować...

 

Będzie kosztować, ale bez przesady - Geno ten dom będzie tańszych niż niejeden z dwuspadowym dachem. Obawiam się tylko, że cena okien to będzie jedna z najdroższych inwestycji w tej budowie. Przecież ściany całe są w szkle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowanie tego domu wcale nie będzie takie drogie. Największym kosztem prawdopodobnie będą okna. Przecież ten dom ma płaski dach, odpada więc bardzo duży koszt. A te zgięcie i inne pierdołki to przeciez wylany beton. Trzeba tylko dobrą ekpię mieć która dobrze go uzrboi.

Pół biedy ze zbrojeniem, szalowanie będzie kosztować...

 

Będzie kosztować, ale bez przesady - Geno ten dom będzie tańszych niż niejeden z dwuspadowym dachem. Obawiam się tylko, że cena okien to będzie jedna z najdroższych inwestycji w tej budowie. Przecież ściany całe są w szkle.

Niech sie sie wydaje,że "płaskie" dachy są aż tak niewiarygodnie tanie, szalowanie to pewnie ze 2x droższe niz zwykle.

 

Nie piszę nigdzie,że generalnie będzie to miało olbrzymi wpływ na cenę całego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może zapytam w inny sposób. O ile procentowo taki dom może być droższy od domu o podobnym standarcie materiałów, podobnej powierzchni (w tym przypadku jakieś 200 m2) od domu z poddaszem?

 

Jak wspominałem, jestem laikiem - czy ktoś z większym pojęciem mógłby zaryzykować (wyłącznie do orientacji, może być bardzo niedokładnie) ile kosztowałaby budowa takiego domu w średnim standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy jest możliwe wykonanie sztucznego wzniesienia na działce, jeśli tak, jaki jest rząd kosztów takiego przedsięwzięcia?

Michał

Ja podnosiłem działkę i wyrównywałem Powierzchnia wyrównywana ok. 600m2. Było to w 2003 albo 2004r. Koszt to:

1. Zepchnięcie humusu na bok warstwa ok. 30cm - ok. 8h pracy ładowarki po 70zł/h

2. Nawiezienie ziemi z wykopów. 20 wywrotek (takich 4 osiowych po 30t. każda) - 50zł/wywrotkę. Jednak to była cena dogadana z kierowcą bo miał akurat po drodze na zwałkę więc zaoszczędzał na paliwie a i kaska ode mnie była.

3. Nawiezienie humusu - 400zł za wywrotkę. Udało mi się "zdobyć" tylko 2.

4. Rozepchnięcie tego wszystkiego przez ładowarkę i wyrównanie - ok. 15h pracy.

5. Dokładne wyrównanie działki glebogryzarką na traktorze - 100zł

I działka podniosła się o 10-15cm :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z drugiej strony.

Taki dom musi stać w odpowiednim otoczeniu nie w srodku osiedla wśród domów ze "zwykłymi" dachami i nie na odludziu pod lasem, bo to architektura raczej miejska. Tak więc pierwszy problem to znalezienie odpowiedniej działki i tu taj będzie jak z ekipami. Połowa działek się nie będzie nadawała itd.

 

Koszt hmm. Sama konstrukcja to myslę, ze nie więcej niż 140-150% kosztów "zwykłego" domu. A o wykończniu nie bede się wypowiadać, bo skoro jesteś "zwolennikiem niestandardowych rozwiązań" to i takie pewnie chciałbyś mieć we wnętrzu a one nalezą do tych najdroższych niestety/stety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...