Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ewa

Które kupić?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które kupić?

    • Marcon Legno Rosso
    • Serenissima Timberland


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podciągam wątek, bo jestem ciekawa, jak rozwiązałyście swoje dylematy. szukam płytek do wiatrołapu. W holu (graniczy z wiatrołapem) będzie gres polerowany Novej Gali Marmi moderni 02 (jasny beż) w salonie i jadalni ten sam gres, ale połączony z panelami udającymi merbau (merbau ma być na schodach) a w kuchni otwartej na salon mam ciemne, stalowe płytki Novej Gali Sirius.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobny dylemat na połaczenie desek dębowych w pokoju dizennym z drewnopodobnymi płytkami w holu i kuchni. Dziś spotkałam się na budowie z zaprzyjaźnioną architektką wnętrz i powiedziała, ze to ryzykowne, bo szansa na identyczny kolor jest bardzo niewielka, a w innym tonie będzie brzydko. Bezpieczniej zrobić choćby lekki kontrast. Mnie chyba namówiła na szare płytki ale w ciepłym odcieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witajcie, ja mam juz kupiony woodentic ochra mniejszy wymiar na caly dol oprocz kuchni i lazienki, najpierw chcialam beige, ale jest troche za zolty w realu, brown znowu bardzo sie kurzy, kolor ochra jest swietnie dopasowany do koloru okien i drzwi - zloty dab, mam polozone 2 rzedy, bo najpierw musiala byc zrobiona podloga w kuchni, woodentik jest grubszy i trzeba bylo dopasowac, moj czlowiek od plytek jest mlody, ale doswiadczony, inne plytki kladzie rewelacyjnie, tutaj przy woodenticu nabral wprawy w 2 rzedzie, zerwal te dwa pierwsze i ulozyl juz bez trudu super prosto, zobaczymy jak bedzie dalej, plytki sa piekne, trzeba je dotknac, aby przekonac sie, ze to plytka a nie drewno, zaluje teraz, ze nie mam ich w kuchni, ale bede miec debowe meble, wiec nie chcialam za duzo tego debu, generalnie nie zaluje poki co, choc arkesia byla moim nr 1, jednak jest zbyt sliska i malo praktyczna, fuge wybralam terra z ceresitu, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zrezygnowałam z podłogi w tych płytkach, choc początkowo bardzo je chciałam. Niestety zobaczyłam inne płytki udające drewno i przy nich woodentic wypada nieco blado. Szkoda, że ceny powalają. No ale znalazłam takie trochę droższe od woodentica, bo on przecież też nie jest tani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okna i drzwi zewnetrzne zloty dab, wewnetrznych jeszcze nie mam, ale mysle o jasnym kolorze, ogladalam jeszcze raz woodentici i zastanawiam sie nad woodenticiem beige do gornej lazienki, planuje alabastrino z tubadzina, ale podloga wolalabym, zeby udawala drewno, kto ma beige, prosze powiedzcie, czy nie jest zbyt zolty, ma ktos jakies zdjecia? ten na folderze reklamowym jest to ochra i na wiekszej powierzchni wyglada jak dechy, z beige nie widzialam nigdzie zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To moj pierwszy post na forum i zaczynam takim oto pytaniem:

 

Jak proponujecie klasc woodentic w dlugim salonie polaczonym z jadalnia (taki prostokat 12x5 metrow)?

 

Czy ukladac je rownolegle do dluzszej krawedzi pomieszczenia czy prostopadle?

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Pozdrawiam,

foma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ intensywnie korzystałem z waszych rad w temacie Woodentica (nie powiem, żeby były jednoznaczne, ale mimo wszystko się zdecydowełem :D ) to teraz chwalę się tym co wyszło.

 

Woodentic brown, mniejsze płytki, fuga Mapei brown 2,5mm, przesunięcie zgodnie z zaleceniami < 1/3 długości. Efekt - uczciwie - na db+. Jeden problem to niezrozumienie z wykonawcą co do wzoru (źle wytłumaczyłem), a nierówności - owszem, jak się przypatrzeć, to się znajdzie - takie do 1mm - ale nic poważnego. Patrząc ze standardowej wysokości - super.

 

http://www.pn.com.pl/guest/dzialka/woodentic20090707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od paru dni kładzie się duży Woodentic brown - posiadam zakupioną partię wyprodukowaną w listopadzie 2008.

 

Pan kafelkarz Michał kładzie je na krzyżykach 1 mm, powoli i dokładnie, z zastosowaniem najnowszych zdobyczy nauki i technologii (poziomnica i niwelator laserowy :D ).

 

Mimo sporych obaw podczas czytania tego wątku zaryzykowaliśmy z tym Woodentikiem. Teraz muszę stwierdzić, że póki co nie ma się do czego przyczepić - równiutko i płaściutko.

 

Fotki wrzucę jak już się skończą kłaść.

 

PS. Wszyscy jak wchodzą, mówią: "O, jakie fajne panele" :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...