Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ewa

Które kupić?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które kupić?

    • Marcon Legno Rosso
    • Serenissima Timberland


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ufff!!! Okrutnie trzymałam kciuki za powodzenie w układaniu tych płytek :D Jestem nimi zachwycona i planuję ułożenie ich na całym dole :) :) :) Mam jednak pytanie do fachowców: czy przy ogrzewaniu podłogowym ma jakieś znaczenie wielkość płytek i szerokość fugi?

I jeszcze jedno pytanie: ile płaciliście za m2, z tego co widzę to ceny są mocno zróżnicowane :o Zanim zaczn "przyduszać" sprzedawcę, dobrze byłoby wiedzieć jaki jest rozrzut cen :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff!!! Okrutnie trzymałam kciuki za powodzenie w układaniu tych płytek :D Jestem nimi zachwycona i planuję ułożenie ich na całym dole :) :) :) Mam jednak pytanie do fachowców: czy przy ogrzewaniu podłogowym ma jakieś znaczenie wielkość płytek i szerokość fugi?

I jeszcze jedno pytanie: ile płaciliście za m2, z tego co widzę to ceny są mocno zróżnicowane :o Zanim zaczn "przyduszać" sprzedawcę, dobrze byłoby wiedzieć jaki jest rozrzut cen :wink: :wink: :wink:

 

Na ogrzewaniu podłogowym u siebie mam format 98x20 fuga 2,5mm. płaciłem ale to na początku roku 90zł/m2 po sporym rabacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, to jeszcze nie koniec pytań :) :) :) W przypadku drewnianych listew przypodłogowych, to jakie drewno najlepiej się komponuje przy tej płytce, dąb???

 

Jeszcze zanim daliśmy listwę z płytki (właściwie to cokół :wink:), to w planach była listwa przypodłogowa drewniana właśnie dębowa, bo do ochry akurat pasowała. Ale trzeba pamiętać, że dąb ma różne odcienie :wink:. Dobry pomysł ma Maro żeby wziąć kawałek płytki i dopasować w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechały duże Woodentiki w kolorze brown.

 

Póki co w paczuszkach i luzem prezentują się rewelacyjnie. Zobaczymy jak przyjdzie pora na przymiarkę i układanie podłogi :o

 

Aha, każdy odwiedzający nasze skromne progi na widok kafelek mówił "O, jakie fajne panele podłogowe" :D

 

Jak na razie jestem zadowolonym klientem i posiadaczem Woodentic'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salonik ma 30 m2 i jego dłuższa ściana (7,5 m) jest na przeciwko wejścia (wejście jest na środku, duże, nie będzie drzwi), Na ścianie na przeciwko wejścia są dwa duże (do podłogi) okna.

 

Jak myślicie, położyć woodentica mniejszego czy większego? I czy kłaść go prostopodadle do dłuższej ściany czy wzdłuż tej ściany? Pokój jest jasny (od południa) ale niezbyt wysoki i niezbyt duży (ma w nim stać kanapa i stół z krzesłami oraz narożny kominek) - chcę położyć ochrę aby nie zmniejszać optycznie. Pomóżcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salonik ma 30 m2 i jego dłuższa ściana (7,5 m) jest na przeciwko wejścia (wejście jest na środku, duże, nie będzie drzwi), Na ścianie na przeciwko wejścia są dwa duże (do podłogi) okna.

 

Jak myślicie, położyć woodentica mniejszego czy większego? I czy kłaść go prostopodadle do dłuższej ściany czy wzdłuż tej ściany? Pokój jest jasny (od południa) ale niezbyt wysoki i niezbyt duży (ma w nim stać kanapa i stół z krzesłami oraz narożny kominek) - chcę położyć ochrę aby nie zmniejszać optycznie. Pomóżcie :D

 

U mnie jest taki sam układ, położyłem duży woodentic prostopadle do dłuższej ściany i uważam że tak jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mam propozycje - jestem zainteresowany zakupem płytki neowoods porcelanitedos serie 3000

jak wiadomo kosztują one 280zł/m2 - około 50 m2

 

mój kolega kupił wszystkie płytki we włoskiej hutrowni o połowę taniej niż w polsce

 

proponuję z jednej strony zrobić wspólne zamówienie d osób zainteresowanych zakupem

 

każdy pisałby co chce i jaką ilość

 

a z drugiej strony szukam osób mieszkających np w niemczech, francji włoszech, hiszpani które mogłyby sprawdzić cenę

 

co wy na to? wątek ten powtórzę w nowych postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam propozycje - jestem zainteresowany zakupem płytki neowoods porcelanitedos serie 3000

jak wiadomo kosztują one 280zł/m2 - około 50 m2

 

mój kolega kupił wszystkie płytki we włoskiej hutrowni o połowę taniej niż w polsce

 

proponuję z jednej strony zrobić wspólne zamówienie d osób zainteresowanych zakupem

 

każdy pisałby co chce i jaką ilość

 

a z drugiej strony szukam osób mieszkających np w niemczech, francji włoszech, hiszpani które mogłyby sprawdzić cenę

 

co wy na to? wątek ten powtórzę w nowych postach

 

Dla mnie za późno. Już mam 85 m2 tej płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli woodenticu!

Dzieki Wam i temu wątkowi też skusze się na te płytki, chociaż zawsze byłam przeciwnikiem płytek w salonie i nie brałam wogóle takiej opcji pod uwagę :) Ale ponieważ kobieta zmienną jest to sobie pozmieniałam koncepcje salonowe i woodentic się idealnie nadaje. Mam tylko problem z kolorem (jak chyba wiekszość). Rozważam ochrę lub beż. Ten beż chyba bardziej by się nadawał, bo schody i drzwi będą w naturalnym dębie. Ale niestety nigdzie nie moge znaleźć chociaż zdjęć z tymi beżowymi płytkami, o "żywej" aranżacji juz nie wspomnę. No i jaka wtedy fuga? Jasnej nie chcę, bo się brudzi, no chyba że epoksydowa. Poratujcie, ma ktoś beżowego, dużego woodentica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...