Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ewa

Które kupić?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które kupić?

    • Marcon Legno Rosso
    • Serenissima Timberland


Recommended Posts

Może w tym wątku ktoś będzie chciał się wypowiedzieć, ponieważ macie już jakieś doświadczenie z ta płytką...tak mi przyszło do głowy...a gdyby tak schody betonowe zrobić w woodentic'u, co o tym sądzicie?

 

up, up, up...

 

tyle mądrych głów, a nikt nie chce nic poradzić... :roll:

 

to ja powiem co myślę :wink:

Płytki bardzo ładne, takie drewnopodobne schody wyszłyby pewnie nie najgorzej, tylko pomysl ile będzie odpadów, bo przeciez płytki trzeba układać z przesunięciem.

Może drewniane stopnie? Nie myślałąś o tym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może w tym wątku ktoś będzie chciał się wypowiedzieć, ponieważ macie już jakieś doświadczenie z ta płytką...tak mi przyszło do głowy...a gdyby tak schody betonowe zrobić w woodentic'u, co o tym sądzicie?

 

up, up, up...

 

tyle mądrych głów, a nikt nie chce nic poradzić... :roll:

 

to ja powiem co myślę :wink:

Płytki bardzo ładne, takie drewnopodobne schody wyszłyby pewnie nie najgorzej, tylko pomysl ile będzie odpadów, bo przeciez płytki trzeba układać z przesunięciem.

Może drewniane stopnie? Nie myślałąś o tym? :)

 

owszem z przesunięciem, i na pewno coś tam zawsze by zostało niewykorzystane, bardziej jednak obawiam się szlifowanych brzegów, i tu mam największy zgryz

 

drewniane stopnie bierzemy pod uwagę, jak najbardziej, ale po mojej głowie chodzą czasami diabelskie pomysły... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że o ile na płaskiej powierzchni płytki mogą dość dobrze imitować drewno, to na schodach już raczej kiepsko. I w dodatku wszelkie nierówności będą bardziej wyczuwalne na schodach. Nawet jeśli udałoby się dopasować rozmiar płytki do rozmiaru stopnia (1 stopień=1 płytka), to i tak krzywizny mogą wyjść na brzegach.

Schody drewniane są nie do podrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona_lewkonia - ja też bym nie dawała Woodentica na schody.

Po pierwsze to płytki więc schody byłyby zimne, a czasem fajnie np. posiedzieć na schodach :wink:

Po drugie, te płytki są rektyfikowane i nie można ich wszędzie idealnie położyć (zlicować), nie chciałabym schodząc po schodach (np. na bosaka a schodzimy najczęściej z większym impetem niż na równej powierzchni) nadziać się na taką nierówność :roll:

Na ten moment takie argumenty na "nie" przychodzą mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zapraszam do dziennika na oglądanie naszego woodentica - kolor brown, rozmiar 65. Tragedii nie było jeśli chodzi o wygięcie płytki, ale paczka paczce nie równa.

Jakie macie kolory i producentów fugi do browna? Widziałam tu Mapei brąz i czekolada, Sopro brąz - ktoś ma coś innego?

Hej!

A jaką masz grubość fugi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś poważnie rozważałam zakup beige. Wydał mi się jednak za jasny a zrobionej podłogi nie widziałam na żadnym zdjęciu - może szkoda a może nie. Zrobisz jak chcesz Cassidy ale jeśli masz zdjęcie swojego woodentica to mogłoby ono pomóc podjąć decyzję być może niejednej osobie, gdybyś je tu dała. U mnie już czeka brow na położenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój woodentic, co prawda jeszcze bardzo brudny i bez fugi, ale zawsze coś... fachowiec mówił,że trochę krzywy bo to drugi gatunek kolor ochra. W salonie będzie pierwszy gatunek wersja większa...

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/27260854_328.jpg

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/27260889_329.jpg

Trochę obawiałam się po przeczytaniu tego wątku, ale zaryzykowałam i nie żałuję, wygląda ślicznie... nawet ten drugi gatunek :lol:

Niebawem będę miała zdjęcia z salonu to też się pochwalę :D

I jeszcze na koniec zbliżenie

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/27260819_327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...