Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

instalacja c.o i c.w.u - ile to kosztuje? czy to drogo?


Cannondale

Recommended Posts

Witam,

Proszę o poradę. Buduje dom i jestem na etapie instalacji c.o i c.w.u. Firma, ktora ma mi to wykonac calosc wyliczyla na okolo 60 tys!!

Wszystko oparte na buderusie - piec kondensacyjny GB112 z zasobnikiem 160 litrow, cyrkulacja, 15 grzejnikow, okolo 90m2 podlogowki, stacja uzdatniania wody.

Mam wrazenie ze to zdecydowanie za drogo. Co sadzicie?

Ile to powinno kosztowac?

 

Pozdr

C'dale

 

a to buduje:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f8bcb265d0f0[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie za drogo ja za punkt biore 110 zł

mój kontakt 507325311 mogę wycenić

 

 

Witam.

 

Bierzesz za punkt wod-kan czy co 110 zł? Jak liczysz punkt? woda zimna,ciepla, kanalizacja jako punkt czy kazde oczko z osobna? Poza tym jeżeli twierdzisz ze punkt to trzy oczka i za to bierzesz 110 zł to drogi kolego chyba z cenami na rynku jestes grubo w tyle poza tym podejrzewam, byc moze sie myle masz problem z robotami.......jestes taki tani.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o poradę. Buduje dom i jestem na etapie instalacji c.o i c.w.u. Firma, ktora ma mi to wykonac calosc wyliczyla na okolo 60 tys!!

Wszystko oparte na buderusie - piec kondensacyjny GB112 z zasobnikiem 160 litrow, cyrkulacja, 15 grzejnikow, okolo 90m2 podlogowki, stacja uzdatniania wody.

Mam wrazenie ze to zdecydowanie za drogo. Co sadzicie?

Ile to powinno kosztowac?

 

Pozdr

C'dale

 

a to buduje:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f8bcb265d0f0[/url]

 

 

 

zakładam że to cena na wszystko z białym montazem

to troszkę dużo ale zależy tez od zastosowanego materiału ( czy osprzęt do pieca też jest Buderusa a osprzęt do podmieszania wody do podłogówki jaki ? ) Jest to bardzo duza kwota ale piec to ok 10000 stacja ok 5000 grzejniki moga dojsć do 10000 itd.

oczywiście ze goła stacja nie kosztuje az tyle ale gołą mozna postawić na wystawie a w domu trzeba doliczyć ful rzeczy np filtr wstepny ( z elektronicznym zegarem samoprzepłukujacy to koszt nawet 2000 zł )

osprzet do podłogówki to też od 1000 do 5000 zł zależy czy będzie sterowanie poszczególnymi obwodami podłogówki za pomocą termostatów czy nie ( mozna sterować temp powietrza a mozna temp podłogi )

wartosć grzejników 10 000 jest możliwa dlatego bo - trzeba doliczyć głowice termostatyczne, zawory przyłaczeniowe ( moze masz kolorki na grzejnikach ?)

 

krytykowac jest bardzo łatwo ,ale jak człowiek pomysli to wychodzi pełno spraw o których nie napisałeś a które miały by wpływ na taką wycene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od osprzętu ( cena ) .Nie znam dokładnie zaleceń Buderusa ale mogę się wypowiedzieć na temat Junkersa

Lodówka Junkersa to koszt ok 12 000 zł po rabatach do tego ful osprzętu sugerowanego przez producenta kotła - sprzęgło , zestaw mieszacz z pompą , sterowniki typ HKW i HKW1 tak naprawdę niezbedne , pompa cyrkulacyjna z zegarem i termostatem , ( oczywiście znajdą się osoby które powiedzą ze takie osprzęty są niepotrzebne , mozna je zastąpić innymi znacznie tańszymi ale są one dobrane przez ludzi którzy znają się na tym najlepiej a nie przez hydraulika wróżbitę który dobiera osprzęt na oko ) koszt ok 4-5 tys, do tego pompa CO ok 500 zł ( przecież nikt nie wstawi jakieś padliny skoro kupuje się " mercedesa " ) i zawory, filtry, śrubunki, odpowietrzniki ,wkład kominowy itd ale będzie tego parę tysiączków.

buderus jest droższy od junkersa więdz koszt samej kotłowni napewno może przekroczyć 23 tys zł a to tylko kotłownia ( nikt nie wykona montazu kotłowni wartej tyle pieniędzy za 500 zł ) jeszcze podłączenie automatyki przez serwis to tylko parę stówek, i jeżeli to nie jest kocioł wiszący to serwis i naprawy gwarancyjne przejmuje ten co założył ten kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 tys dla hydraulika - ale bez rachunku

Jeżeli nie to z czego on żyje bo 3 500 minus podatek vat minus podatek minus zus ( oczywiście w przeliczeniu na miesiąc, chociaż wszystkie prace instalacyjne musiały mu zajać ok 240 roboczo/godzin ) to zostanie mu stawka poniżej 9zł z dojazdami na budowę a gdzie dowiezienie materiau , narzędzia i wszystkie inne koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...