Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klocek NJerzego komentujcie tutaj


NJerzy

Recommended Posts

Chyba że chodziło Ci o inhibitor dodany do wody w buforze - można oczywiście dodać, szczególnie w układzie otwartym. Jam mam układ zamknięty i nie dawałem.

dzięki za odpowiedzi, myślałem że jak ładujesz bufor kominkiem z płaszczem to masz otwartą instalację

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj : Ale bufor ! Kotły na paliwo stałe w układzie zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zmieszałem gips z perlitem proporcje na oko - tak aby jak najwięcej perlitu weszło. Nałożyłem na ścianę pacą i wyrównałem - gładzie się automatycznie na grubość największych ziaren perlitu, czyli warstwą 2-3 mm. Zaraz po nałożeniu rozprowadziłem w pionie pędzlem. Można też nakładać pędzlem i od razu rozprowadzać, ruchami pędzla w różnych kierunkach można sobie zrobić wzorki - mnie się akurat najbardziej spodobał prosty pionowy. Jak trochę podeschło zacząłem skrobać i gładzić kantem pacy (musi być z nierdzewki). Paca trochę zeskrobuje ale minimalnie, więcej rozgniata. Można też zapolerować płaszczyzną pacy. Do tego momentu wszystko jest proste, i sprawdzone. Pozostaje problem kolorystyki - tutaj mam pomysł, ale nie do końca przetestowany. Gips z perlitem trzeba zabarwić w masie. Po nałożeniu i wygładzeniu można powierzchnię potraktować bejcą do ścian, może ona być w tym samym kolorze, ale ciemniejsza, lub w innym kolorze. Trzeba by ją chyba nakładać wałkiem z gładkiej gumy, aby pokryć same wypukłości, albo wcierać szmatką, by głównie zabarwiła wgłębienia - ale z bejcą jeszcze nie próbowałem. Próbkę ze zdjęcia pokryłem werniksem metalicznym srebro z Foxa, za pomocą pędzla. Zauważyłem że werniks kryje bardzo mocno, moim zdaniem można a nawet należy go rozcieńczyć, można go też zabarwić. Będę robił jeszcze kilka prób właśnie z kolorystyką, to zamieszczę efekty w dzienniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Nie no bajer :wink:

Właśnie w tym tygodniu kupuje te klocki,w sumie wyszło że kupię to co Ty,dobra cena a poza tym sprawdza się u Ciebie zdaje się dobrze :p

 

Jedno mnie tylko zastanawia, doczytałem kiedyś że masz najpierw pompkę a potem zawór mieszający, wydawało mi się że powinno być odwrotnie

:roll:

Możesz napisać coś o tym, może jakiś schemacik? Bo robię bardzo podobny układ to twojego ,,,

 

PS. Jeszcze jedno, jakiej średnicy dałeś podejścia do rozdzielaczy ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematu nie mam, zresztą, co to za schemat z dwoma elementami? W moim dzienniku powinno być zdjęcie instalacji, to zobaczysz co i jak połączone. Raczej nie ma znaczenia czy pompa jest na zasilaniu czy na powrocie, jedynie zawór musi być we właściwym miejscu. Do zaworu dołączają schemat całej instalacji, chyba ze strony Insbudu czy aukcji też da się ściągnąć.

Do rozdzielaczy dałem PEX-y 20 mm, ale jakbyś chciał mieć instalację bezszelestną na wyższych biegach pompy to możesz dać większe, zawór mam 3/4, a też można dać większy - ale jak pamiętam Twój dom ma wyraźnie mniejsze zapotrzebowanie na ciepło niż mój, więc raczej przyda Ci się bieg pompy wolniejszy niż pierwszy, więc problemu szumów nie doświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pomarańczowa ściana została pokryta farbą "piasek pustyni" Primacoll, kładzioną pędzlem 2 razy. Bańka 10 litrów wystarczyła na ok 20m2, idealnie zostały pokryte niedoskonałości bardzo brzydkiego tynku cementowo-wapiennego, ściana o dość intensywnym kolorze i fakturze doskonale wygląda w towarzystwie idealnie gładkich szarych ścian. Zaoszczędziłem sporo czasu który poszedłby na zrobienie na tej ścianie gładzi, no i nie było kurzu ze szlifowania gipsu.

 

o efektach powiadomię :)

 

mogę prosić o zdjęcie tej pomarańczoej sciany? :lol:

 

z niecierpliwościaczekam na dalsze efekty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, czym szlifowałeś belki? Mam podobny temat, belki w kuchni szlifowałem szlifierką mimośrodową ale to była ciężka robota. A teraz rozważam również odsłonięcie belek w salonie...

 

Szlifierką taśmową, a gdzie się nie dało dojść to odrobinę kątową, mimośrodową i oscylacyjną. Zaznaczam że jakość powierzchni jest "garażowa" a nie "salonowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie muszę się bać ponieważ umiem czytać i liczyć - najpierw przeczytałem róne zalecenia producentów elementów do ogrzewania podłogowego, a następnie zgodnie z nimi wyliczyłem i dobrałem co trzeba i jak trzeba.

 

To co jest na jastrychu z podłogówką niewiele wpływa na straty ciepła, istotny jest styropian pod jastrychem - jeśli obliczone straty wychodzą za duże, można dać ten styropian grubszy lub lepszej jakości - to oczywiście na parterze, na piętrze nie ma żadnych strat ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłaczam się do Sławka_wlkp, piekny tarasik.

Sama za jakis miesiąc będę również robiła taki taras.

 

jakie drewno?

Świerk, sosna

 

 

 

jak konstrukcja pod taras?

belki drewniane 7x10 cm, co około 80 cm, oparte na trelinkach położonych na gruncie. Grunt to czysty piasek więc niewysadzinowy.

 

 

jaka impregnacja?

 

Używałem Sadolinu i drewnochronu, podczas wykonywania dachu, ale to taka rzadzizna że trzeba po 5 razy malować i się zniechęciłem, dodatkowo drogo to wychodzi. Teraz robię inaczej: do 5-litrowej bańki wlewam puszkę pokostu lub czystego oleju lnianego, puszkę lakieru alkidowego Hartzlack, barwnik "do smaku" i uzupełniam benzyną ekstrakcyjną. Dwukrotne malowanie załatwia sprawę. Można dosypać odrobinę siarczanu miedzi i azotanu srebra dla impregnacji przed wszelkim żywym.

 

 

jaki koszt?? :)

 

800 zł plus kilka dni pracy, przy czym belki były pozostałością z wcześniejszych etapów budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...