Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klocek NJerzego komentujcie tutaj


NJerzy

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 189
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Deski są akurat nowe i bardzo kiepsko wyheblowane, a ładne bo ładny kolor mi się udało namieszać - do wspomnianej wyżej bańki wlałem jeden barwnik brunatny i pół czerwonego, takie barwniki Inchem dostępne wszędzie.

A trelinka to taki bardzo popularny kawałek betonu w kształcie sześciokąta, średnicy ok 40 cm i wysokości ok 10 cm. Ułożone pod belkami co około 2 metry i pod każdym narożnikiem. Można zastąpić bloczkami fundamentowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Już mnie ciekawość zżera jaki będzie finał.

trawka zielona, ładna, młodziutka, taka mniamniuśna...

Kiedy ja taką będę miała.....

 

Co zostało do dokończenia jeszcze? jak tam praca nad kominkiem?

Kiedy panowie skończą kostkę i powstanie wiata?

 

Czy w ogródku wszystko skończone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

NJerzy nie komentowałem jescze Twojego domu, ale uczynię to niniejszym:

Bardzo gratuluję: niebanalnego pomysłu,orgomu wkładu pracy własnej (oczysczalnia, bufor, a zwłaszcza bezkafelkowe łazienki - najbardziej mi się spodobały :wink: ) oraz super efektu końcowego - MASZ ZAJEBISTY DOM po prostu :D . Wszystkiego najlepszego niech się tak sprawuje jak prezentuje :wink:

 

ps.gdybym się budował 2 raz to chyba bym sie zgłosił po sciągawkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Gratuluję!

 

Mimo dużego sceptycyzmu wobec tego pomysłu, teraz po jakimś czasie muszę przyznać, że wyszedł ci super dom. Zazdroszczę :)

 

Zdecydowanie trzeba docenić własny wkład pracy, a przede wszystkim RACJONALNE gospodarowanie pieniędzmi, co się rzadko zdarza przy budowaniu na kredyt. Tego typu doświadczenie przeniosło się pewnie z własnego biznesu (z tego co wynika z pierwszego postu prowadzisz sklep), na budowę. I bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejne pochwały, a ciekawych zapraszam do dziennika, właśnie wstawiłem zdjęcia gotowej elewacji.

 

Odnośnie trzymania się kosztorysu - dla mnie oczywistym było że kredytu musi wystarczyć - i wystarczyło. Na materiały wydałem nieco mniej niż zaplanowałem, a na robociznę więcej. A to że od wielu lat pracuję na własny rachunek (akurat sklepik internetowy jest tu najmniejszą "nogą" mojej działalności) spowodowało że zarządzanie budową nie było dla mnie problemem, a jedynie kwestią poświęcenia odpowiedniej ilości czasu i wykonania konkretnych działań.

Ponieważ produkuję różne urządzenia techniczne mogłem w pewnym zakresie wykorzystać sprzęt i doświadczenie zawodowe, dzięki czemu umiarkowanym kosztem udało mi się zastosować wszystkie potrzebne rozwiązania (głównie instalacje) na które w inny sposób kredytu by brakło. Zresztą nie jestem tu żadnym wyjątkiem - wielu forumowiczów wykonuje samodzielnie wentylację, podłogówkę, czy odkurzacz centralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, nie wiem ,dlaczego nie widzę wielu zdjęć w Twoim dzienniku? To co widać jest bardzo fajne, szkoda, że nie ma więcej?...

 

pozdrawiam,

 

Wszystkie zdjęcia są w jednym miejscu, mogą się długo ładować. Możesz też po adresie jednego ze zdjeć wejśc bezpośrednio na ftp i ściągnąć sobie wszystkie z katalogu DOM.

A w Twoim dzienniku pokazał się piekny kot - też takiego mam w planie, będzie pod kolor elewacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...